Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni hogy ne...

Mit lehetne tenni hogy ne legyen az idegenekkel kedves?

Figyelt kérdés
Van egy Németjuhász kutyám, most lesz 2 éves. Nagyon sok munkámba tellett hogy nevelt legyen, de kudarcot vallottam. Jártunk engedelmességire a vizsgát le is tettük 97%ra de még így is borzalmasan nem hallgat rám. Nem ez az egyetlen bajom, a fő az hogy mindenkihez úgy megy mintha 1000 éve ismerné. Ha setaltatom akkor is menne örülni meg ugrálni a többi emberre. És úgy igazából engem úgy ahogy vagyok semmibe vesz. Hogyan lehetne betanitani hogy az idegenekkel legyen távolságtartó, vagy kissé agresszív? egy nagy telket kéne őriznie, de így nem nagyon megy. Őrzővédő kiképzésre is járunk ott nagyon be tudják hergelni de azon kívül... 18/L
2015. márc. 4. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a természete emberbarát, akkor az emberbarát viselkedésén csak nagyon durva módszerekkel tudnál változtatni (értsd: mindenki izomból belerúg, akihez kedvesen odamegy, rendszeresen, élete végéig, és még akkor is lehet, hogy inkább félni fog tőlük, és elkerül mindenkit), szóval felejtsd el. Ha bizalmatlan kutya kell, legközelebb vegyél bizalmatlan kutyát.

Olyat meg soha ne akarj, amelyik kontrollálatlanul agresszív. Én értem, hogy látszólag egónövelő dolog, hogy hú de kemény kutyád van, de valójában ha nem tudod neki megmondani, hogy kit egyen meg meg kit ne, és nem tudod elengedni egy normális kutyatársaságban, az nem csak a nevelés teljes kudarca, de ártasz is vele a kutyának.


Az irányíthatóságért pedig keress fel egy olyan kutyaiskolát, ahol foglalkoznak ilyen kérdésekkel, mint falkavezérség, meg kutya-gazda kapcsolat.

2015. márc. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Az èn kutyám is ilyen, imádja az embereket...

Sok mindent nem tudsz vele kezdeni, ilyen az alaptermèszete.

3 èves koráig azèrt fog mèg változni, de óriási változásra ne számìts!


Engedelmessèg kapcsán meg olyan sulit keress, ahol póráz nèlkül vannak a foglalkozások nagy rèsze...

2015. márc. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
Nem "jó" típusú kutyát választottál a feladatra. Ő barátságos, nem lehet belőle aggresszív kutyát nevelni. Jól mondták előttem, őt max elvadítani tudod az emberektől. Nagyon fiatal vagy még, ezzel a hozzáállással ne akarj kutyát. Nem őt kell agresszívvá tenni, hanem az alomból kell kiválasztani azt a kutyát, aki már akkor is a kezedet harapdálta (nem játékból) vagy megmorgott. Az való neked.
2015. márc. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutyád teljesen normális. Az nem baj, hogy barátságos az emberekkel, sokkal nagyobb gond lenne, ha agresszív lenne. Az, hogy egy kutya távolságtartó lesz-e, a jellemétől függ elsősorban, a tiéd nem ilyen.

Ha területőrző kutyát szeretnél, akkor olyat vegyél, a német juhász nem erre való. Pl. kaukázusi, komondor, káj, kuvasz, azaz nagytestű pásztorkutyák. Viszont addig NE vegyél ilyen kutyát, amíg a német juhászt nem tudod stabilan kezelni, mert ezek a kutyák veszélyesek lehetnek akár rád is, ha nincs tekintélyed előttük. A mostani kutyáddal is ez a baj, hogy nincs előtte tekintélyed. Olyan sulit keress, ahol erre tudnak tanácsot adni, módszereket tanítani.

2015. márc. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megprobalok keresni egy szakembert aki tudna segíten.
2015. márc. 4. 11:12
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Na, ennyit ér egy vizsga... Pályán, ismert szitukban pöpecül működik a kutya. Pályán kívül meg tojik a gazdája fejére.

Ne vizsgára készülj, hanem tanuld meg irányítani a kutyádat.

2015. márc. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!