Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első öt kilométerem edzésterv...

Első öt kilométerem edzésterv - mennyire teljesíthető?

Figyelt kérdés

Sport kategóriában nem kaptam rá választ.

Magam miatt kezdenék el futni, de a mozgékony terrier keverékem is biztos díjazná (már elmúlt egy éves), miatta is szeretnék.

Elég edzetlen a tüdőm, lusta is vagyok, felesleg is van rajtam (159 cm, és 59 kiló vagyok). Sosem voltam nagy sportember, de most motivált vagyok.

Lehet teljesíteni ha az ember kitartó legalább egy kicsit?


2015. márc. 14. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Biztos, hogy lehet, de nem rögtön 5 km-t, hanem szép fokozatosan! Ha minden nap futtok egy kicsit, akkor magától növekszik majd, csak türelem!
2015. márc. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Apránként kezdd el. Először csak sétáljatok. Iktassál közbe pár méteren erősebb sietést. Aztán megint séta. Megállhatsz tornázhatsz is kicsit. 4 hét után végigfutod...
2015. márc. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A lényeg lemaradt bocsi:

[link]

2015. márc. 14. 17:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt az edzéstervet követve, a kiírt 6 hét alatt teljesítettem 3 éve a nulláról kezdve. Nem nagyon hittem benne eleinte, mert először az 1-2 perces futásoktól is lefáradtam, de ahogy az edzésterv írja, tényleg mindig többet és többet bírtam. Vágj bele bátran. :)
2015. márc. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze ,lehet,de nem ajánlott.Sokkal kevesebbel kell elkezdeni,a napi néhány percet lehet fokozatosan emelni.Emellett,hogy tényleg az egészsėgedet támogassa a futás,ajánlott a lábtípusodnak megfelelő futócipő,amit sajna sokan lespórolnak,aztán megjelennek az ízületi problémák,térd,csípő,derékfájás.
2015. márc. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!