Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyusokat ajánlanátok?...

Melyik kutyusokat ajánlanátok? Nagyon intelligens és jó házőrző?

Figyelt kérdés

Nekem Cane Corsom volt eddig. Eddigi legintelligensebb kutyám. Ilyen okos fajtával még nem találkoztam. Könnyű volt tanítani, de nagyon öntörvényű, makacs kutya volt. Nagyon kemény kézzel kellett vele bánni, mire beérett... Szóval valamivel könnyebb esetet szeretnék választani, de hasonlóképp intelligenset. Lehetőleg nagyobb testűt és rövid szőrűt.


Anyukám golden retrivert szeretne :D Azt hittem dobok egy hátast. Elég buta kutya és a szőre is... Akkor már inkább labrador..De megmondom őszintén nekem az sem szimpi. Argentin dog már inkább. Ti mit ajánlanátok?!



#kutya #házőrző #intelligens eb
2015. márc. 15. 13:02
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
A Cane-nal is a diszplázia a mumus. De ellenőrzött tenyésztőtől vettem törzskönyvvel. Most épp a Tervurent néztem. Elég szimpatikus. Lehet ezt fogom választani.
2015. márc. 15. 14:38
 12/21 A kérdező kommentje:
Tervueren na.. Csak sikerál leírni
2015. márc. 15. 14:41
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem rovidszoru es nem hazorzo, de nagyon jo kutyak.
2015. márc. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Maximum plüss, ha még annyit sem tudsz a fajtákról, hogy lebutázod a goldeneket...
2015. márc. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
14. Egy Cane Corsohoz képest buta a Golden. De egy Német juhászhoz képest is. A Corsom előtt németem volt... A Goldennél csak okosabb kutyákhoz volt szerencsém. Még a Skót juhász is sokkal okosabb nála nem beszélve a Border Collie-ról. Külsőre nagyon trendi és szép kutya, de semmire nem való. Pláne nem házőrzésre. Esetleg plüsskutyának, ha téged szeretnélek idézni...
2015. márc. 15. 15:07
 16/21 A kérdező kommentje:
13. Igen, szerintem is ez a belga juhászkutya eléggé szimpatikus. A házat védeni fogja, de a gyerekekkel is jól meglesz.
2015. márc. 15. 15:09
 17/21 A kérdező kommentje:

Bár azért meggondolom még, mert jó jelzőkutya, de nem biztos, hogy egy betörővel szemben is fel tud lépni.

A Cane-tól mindenki félt.... Az ajtó közelébe sem engedett senkit és egyből jelzett, ha valaki beállt az ajtóba. Lehet, hogy még meggondolom ötször.

2015. márc. 15. 15:12
 18/21 anonim ***** válasza:
Egyetlen egy dolgot nem értek komolyan... Honnan jön ez elképzelést, hogy egy nagyobb kutya jobban védi a hazat, mint egy moderálási méretű? Ha valaki olyan szándékkal megy, hogy kiiktatja a kutyát, az ellen nem véd a méret.
2015. márc. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem akarok offolni de nem bírom ki....

A golden nem buta kutya. Először is nem lehet csak úgy rámondani egy egész fajtára hogy ilyen meg olyan, mert rengeteg dologtól függ egy kutya jelleme amiben nagyrészben a genetika szerepel meg persze hogy a kutya hogy van felnevelve.

Aztán: Én két Corsot ismerek, egyikre se mondanám hogy okos. Makacsak, és nehéz rávenni őket hogy felálljanak a kanapéról.

Goldent sokat ismerek (nekem is van egy 8 éves szuka) Okosak és bármikor készen állnak hogy valamit csináljanak. Az egy dolog hogy a border az isten ilyen téren(2 éves borderem is van) de a golden más de nem BUTA.


Úgyhogy a kérdésre válaszolva ha okos kutyát akarsz, ne corsot vegyél.

Legyen kuvasz, németjuhász, belga juhász, holland juhász, bearded collie, border, GOLDEN.

Sok sikert a fajtaválasztással és boldog kutyás éveket.

2015. márc. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A golden retriever klasszisokkal intelligensebb, mint egy cane corso.


Házőrzésre pedig a legalkalmasabbak a pásztorkutyák.

2015. márc. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!