Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálni ha sétánál...

Mit kell csinálni ha sétánál elszakad a póráz?

Figyelt kérdés
A napokban kezdett foglalkoztatni ez a téma, mikor az egyik ismerősöm Flexi póráza elszakadt miközben sétált a kutyájával. Elmesélte mekkora sokk volt neki. Nekem egy 7 hónapos kutyusom van, nevelem, járunk oviba. De ha egyszer elszakadna a póráz, vagy kiesne a kezemből akkor nem hiszem hogy visszajönne hozzám. Egyszer már kiszökött az udvarunkról, alig tudtuk megfogni, futott előlünk, pedig hívtuk. Majdnem kifutott az autó elé. A végén egy kutyát sétáltatóhoz ment oda és ő szerencsére elkapta. Na de ha ez séta közben történik (forgalmas helyen sétálnunk)? Történt már valakivel hasonló? Mit kell csinálni hogy odajöjjön a kutya?
2015. márc. 16. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb, ha már kicsi kortól határozottan tanítva van a behívás, hogy ilyenkor megbízhatóan vissza tudd hívni. Ez egy alapvető dolog, meg kell tanítani minél előbb.

Ha még nem tudja biztosan ezt a kutya, és mégis megtörténik a baj, akkor kedvesen hívogatva őt el kell szaladni tőle az ellenkező irányba. Esetleg leguggolni, és úgy hívogatni vidám, kedves hangon.

2015. márc. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A behívás csak jutalomfalatért megy.
2015. márc. 16. 19:00
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már lánc!nyakörv is szakadt el... Meg olyan is volt, hogy véletlenül nem a nyakörvre hanem a biléta gyenge kis karikájára kapcsoltam a karabinert és szétnyílt. Nem csináltam semmit, egyszerűen szóltam a kutyának, hogy várjon meg, de amúgy sem száguldott el sehova.

De azért egy normális felszerelés elég kevés eséllyel fog elszakadni. A flexi meg sz*r, nem azt kell használni.

2015. márc. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
flexi póráznál nincs rosszabb... és elég nagy baj, ha a kutyád nem behívható :S
2015. márc. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is akasztottam már biléta karikájára pórázt. :)

El is szállt...

Amstaff, iskolától 3 m-re, áramlanak ki a gyerekek (köztük az enyém is).

Szerinted mekkora frászt kaptam? :)

Nagy vidáman, lelkesen, hangosan odakiáltottam: Dexter! Ide hozzám!

És rohant hozzám, hála az égnek.


Ha a kutyával eleget van foglalkozva, el van elégszer engedve és meg van tanítva a behívás, akkor nagy gond nem lehet.

2015. márc. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem nem elszakadt a póráz,hanem a kutya irányt váltott a zebránál és felakadt a póráz a korlátra .A lendülettől kirepült a kezemből a póráz ,a kutya pedig elindult az út test felé.

Szerencsére piros volt a lámpájuk,és szerencsére jól begyakoroltuk a behívást.

Egy hétig rémálmaim voltak.Mi lett volna ha elütik az autók??

2015. márc. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Rászóltam a kutyára,hogy álljon meg,megállt.Felvettem a földről a pórázt és mentünk tovább.
2015. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7 hónapos kutyánál még nem baj, ha jutiért megy oda hozzád. Én még a másfél évesemnél is időnként adok egy finom falatot. Főleg, ha olyankor jön oda hozzám, ha pl abba kell hagynia egy remek fogócskázást.Persze, mehet vissza, csak tesztelni szoktam :))
2015. márc. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
Póráz még talán nem szakadt el...de csúszott ki a kezemből, nem saját kutyánál is...határozott-éles-hirtelen hívás vidám hangon, kutya visszajött, dicséret és séta tovább :)
2015. márc. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor semmiképpen sem szabad kergetni a kutyát, mert azt hiszi, hogy játszani akarsz vele. Meg kell állni és határozott hangon visszahívni. Egyébként mindent leírtak az előttem válaszolók.
2015. márc. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!