Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám irányít engem. Mit...

A kutyám irányít engem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy kistestű dögről van szó! Ha vmi nem tetszik neki belémkap v. harap akár karmol. Nem verem, de meg szoktam regulázni, de nem segít. Nem szereti, ha a szőrét kefélem, akkor is támad! Nem tudom mit tegyek :( nem akarom elaltattatni, ahogy a harapós kutyákat, segítsetek

2015. márc. 21. 22:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy tacskóm ugyanezt csinálta. Tény hogy alaposan kapott a fejére párszor, de most teljesen hűséges, és nem agresszív. Lehet hogy tényleg nem tekint vezérnek (én is 15 évesen játszottam ezt el az enyémmel ez volt 1,5éve, azóta nincs "visszabeszéd" azt csinálja amit kell) Természetesen nem arra bíztatlak most hogy ver a földig a kutyát, egyértelmű hogy azt nem szabad. De én amondó vagyok, hogy nem szabad, hogy a fejedre nőjön, ha ehet az kell, hogy néha lekeverj neki egyet, akkor tedd ezt. De ki kell tapasztalni, hogy pl megtorpan e ha orrbavágod, vagy esetleg még támadóbb magatartással fordul feléd. Ha ezutóbbi, akkor másat kell kitalálni. De ha nem megy otthon a "megnevelés" akkor a kutyaiskola a legjobb. De mondom,,,ezt eljátszottam vele párszor azóta istenként tisztel,,szóval próbálkozz :)És ne felejtsd el, nem megverni kell, csak odacsapni! sok sikert :)
2015. márc. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Igazatok van! Ráülök a nyakára a kis csintalan agresszív kutyának. Nem fog szórakozni velem (egyébként 13 évesen kezdtem kutyimutyizni)
2015. márc. 21. 22:37
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kutya nem azt nézi, hogy hány éves a gazdija. Hanem a reakcióit. Milyen fajta kutyáról van szó pontosan? Ez segíthet a válaszolóknak, és persze neked is, mivel nem csak egyén, de azért fajtafüggő is, hogy milyen a kutya természete. Lehet, ha kiismered, akkor könnyebben fogod tudni tanítani. Sőt, szerintem először, ha anyukádat jobban elfogadja, neki kellene ezt kiviteleznie.

Egyébként, mivel szoktad "megregulázni"? Mi az ami nem használ? Próbálj alternatívákat keresni! (figyelemmegvonás-elfordulás, figyelem elterelés, feszített test, határozott tiltás) Van erről valami kutyás műsor címet sajnos nem tudom, de hátha valaki leírja - lehet belőle ötletet meríteni.

2015. márc. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%

"Szerintem a kutya nem azt nézi, hogy hány éves a gazdija."


Nem azt nézi, de megérzik a "gyerek szagot".

Egy tacsi is kölyöknek tekinti a sokkal nagyobb bernáthegyi bébit, és a felnőtt bernáthegyi is felismeri, hogy 2 éves tacsi felnőtt kutya, hiába kisebb, mint a kölyke.

2015. márc. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
#14! teljesen igazad van hogy megérzi a "gyerekszagot" de egy 15 évesnek már szót kell hogy fogadjon. Én is 16 vagyok, és 2 németjuhászt egyszerre úgy viszek sétálni, hogy meg sem erőltetem magam, egész egyszerűen szótfogad. Az én kis "dögömet" (a tacsit) is beidomítottam 15 évesen :) (#11 vagyok)
2015. márc. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
17%
nekem nem kéne olyan kutya, amelyik megharap.
2015. márc. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
50%
Regulázd meg embörösen! :D
2015. márc. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként pedig, vidd el kutyaiskolába megint.
2015. márc. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
54%

"Ráülök a nyakára a kis csintalan agresszív kutyának"


Ne ülj a nyakára, hanem a marjánál fogva emeld meg és rázd meg. Egy farkasfalka vezére így hunyászítja meg a falkatagokat...

2015. márc. 22. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez csak egy kifejezés xd Egyébként nemtudom, mire gondoltok, de nem kortól függ. Hallottam, h egy 12 éves is lehet idomár, ha a kutya szót fogad neki. Megpróbálom, amit írtatok, köszönöm :D
2015. márc. 22. 07:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!