Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnátok tanácsot ebben?

Adnátok tanácsot ebben?

Figyelt kérdés

Lassan 10éves lesz a golden retrieverünk, fiú. Igazából eddig 2-3hetente 1x elvittük futkározni,pancsolni fél napokra. Nagy kertünk van, régen hatalmasokat csavargott, de most már egyre kevesebbet. Egész nap csak fekszik, el is van hízva kissé. Eldöntöttem, jogy ez így nem oké (tudom,későn). Tegnap elvittem a környéken egy 1órás sétára. Volt benne egy nagyobb domboldal mászás is,de a végén már direkt csak egyenes terepen vittem. Alig bírta ki hazáig, azt hittem ott fog összeesni.

Na most ez azért lehetett, mert hirtelen elsőre sok volt neki? Vagy nem fogja bírni már, mert öreg? Hányszor vigyem el sétálni? Hajógyári szigeten egy kör sétát (3.5km) tuti nem bírna ki, mi? :(

Köszönöm a válaszokat!


2015. márc. 23. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Való igaz, már nem fiatal, óvatosabban kell sétáltatni. Minden nap sétálj vele, ha látod hogy már fárad akkor induljatok hazafele, hogy még legyen ereje hazaérni. Ha látod rajta, hogy még bírja akkor növelheted a sétát. Ezt nem lehet így megmondani látatlanba, hogy "na te most 34 percet sétálj vele XY nap, aztán 1 óra 12 percet", mert úgyis a kutyától függ, hogy mennyit bír.
2015. márc. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. a kutyád öregszik

2. a túlsúly mindig nagy teher a kutyának

3. Hirtelen melegedett az idő, ezt sok kutya megérzi, lassul tőle

Én pl csináltatnék egy átfogó állapotfelmérést az orvossal. Ha megvan az eredmény, onnantól tudhatod, milyen terhelést kaphat a kutya. Mindenféleképpen mozgatni kell, csak nem azonnal 3 és fél km-t.

2015. márc. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 sippara ***** válasza:
65%
El van hanyagolva, el van hizlalva, kondija nincs, motivációja gyanítom még annyi se, hová menjen, meg minek? Első körben vissza kéne hozni abból az állapotból, amibe bele sikerült erőszakolnotok, aztán lehet vele bármit csinálni.
2015. márc. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sipparanal a pont. A labrador amugy is hajlamos az izuleti gondokra, a tulsuly meg szinten emeli a kockazatot, ezert fokozatosan kell kezdeni. A 10 eves meg nem oreg, csak idosodo, ha eddig nem lett volna elhanyagolva, meg siman birna az 1 ora setat. Igy viszont figyelni kell arra, hogy mindig csak annyit menjen, ameddig elvezii. Es nem tudom, mit kap, de figyeljeltek oda a kajajara! Minosegi tap vagy BARF es csak mertekkel.
2015. márc. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!