Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnátok tanácsot? Apám eladta...

Adnátok tanácsot? Apám eladta a kutyám!

Figyelt kérdés

Kaptam egy ösztöndíjat, amivel Svédországba mehettem ki. Ki is használtam, és ott voltam egészen mostanáig, szeptember végétől. Na már most, van/volt egy kutyusom (egy border) akit itt kellett hagynom, tudom, hogy ezzel kalkulálnom kellett volna. De ezt a lehetőséget 18 éves fejjel vétek lett volna kihagyni, a kutya meg kibírta volna ezt a 3-4 hónapot. Oda akartam adni egy barátnőmnek, aki szintén kutyázik. Minden le volt beszélve, akkor anyám közbelépett, hogy ő szeretné, ha náluk hagynám (ha 2-3 napra mentem el, akkor mindig rájuk bíztam az ebet, öcsém futni járt vele és minden egyéb, már csak a golden kutyánk miatt, mert nagyon függnek egymáson a borderrel. EZ eddig okés. Belementem.

Csak míg én elvoltam, anyáék házassága megromlott, apám mindenben ideges volt. Idegesítette, hogy ugatnak a kutyák, hogy a border futkos az udvarban, vagy odaviszi neki a játékot és fogta egyik-napról a másikra eladta a kutyát, anyám és az én tudtom nélkül. Nem hajlandó megmondani, hogy hova. És én visszaakarom szerezni, még ha ki is kell fizetnem a tartási költségeket.


2014. jan. 24. 11:31
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
95%
a te neveden van a kutya? szerződéssel vetted? mert akkor megfenyegetheted apádat, hogy rázúdítasz valami pert. rémes lehet, ha idáig jut egy család.
2014. jan. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Jah igen, azt elfelejtettem írni, hogy a kutya apám nevén van, mert mikor vettem nem voltam még 18 és a tenyésztő nem engedte, hogy a nevemre íródjon, nem is lehetett volna. Amit megtudnák támadni, azaz, hogy a szerződésben benne van, hogy a tenyésztőnek kell szólni, ha kutyát meg kívánunk válni. A chipet, hazatértemmel akartam átíratni magamra ( novemberben voltam 18).
2014. jan. 24. 11:41
 3/46 anonim ***** válasza:
97%
hát ez remek. de jó így, hogy benne van a szerződésben. hívd fel most azonnal a tenyésztőt, ha még nem tetted volna meg és meséld el, mi történt..
2014. jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
98%
Kérdezd meg a tenyésztőt, hogy szerinte ilyenkor mi a teendő, szerintem segíteni fog kinyomozni, hogy hova lett a kutya. Vagy ha jó fej az állatorvosod, akkor még gyorsan átírathatod vele a chipen, hogy a kutya elveszett, hátha előkerül úgy, hogy más dokinál felbukkan. Ha még nem iratták át, és téged ismer az állatorvos, akkor szerintem simán megoldható. Csak siess vele.
2014. jan. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
94%
A családi vitákban nem nagyon tudunk segíteni, de bemész szépen az állatorvoshoz és megkérdezed, hogy jelenleg kinek a nevén van a kutya chipje regisztrálva (jó, ha esetleg az oltási könyve is nálad van, amennyiben azt nem adták oda a kutyával együtt). Ha a tieden, akkor kérsz róla egy igazolást amivel bemész a rendőrségre és feljelentést teszel ismeretlen tettes ellen. Apukádat meg fogják hallgatni tanúként, a nyomozóknak nem hazudhat. Ha nem a te neveden van, akkor nyílván átíratta az új gazdája. Elmész hozzá és elmondod mi történt. Ha meg tudtok egyezni akkor jó, ha nem, akkor közlöd vele, hogy a te neveden van a kutya, nem írtál alá adásvételi szerződést se tulajdonosváltási igazolást, úgyhogy ezennel hívod a rendőrséget akik kijönnek és majd velük elszámoltok.
2014. jan. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
75%
Na jó, feleslegesen írogatok, ha csak menet közben közölsz lényeges információkat. :) Elvileg tényleg elővételi joga van a tenyésztőnek és ez alapján megtámadható az adásvétel.
2014. jan. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon sajnálom, hogy ilyen apád van, de sajnos semmit nem tehetsz. Hivatalosan a kutya az apádé.


Nem is értem, hogy lehet ilyen lelketlen egy ember!

2014. jan. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Nem is vártam a családi vitára a megoldást csak, hogy mit tehetnék, hogy visszakapjam.

Koszonom a tanácsokat! Akkor még ma elmegyek az állatorvoshoz, a tenyésztőt még nem hívtam, mert ha jól tudom most kirándul és nem akarom elrontani neki egy ilyen hírrel. Szerencsére a doki elég jól ismer, mert a kutyákkal mindig én jártam hozzá, bármi volt.

2014. jan. 24. 11:49
 9/46 A kérdező kommentje:
Az oltási könyvét elvitte, de megvan a kutya TK-ja, azt nem adta oda (apám amúgy sem tudta, minek egy kutyának egy ilyen, idézem "papírfecni")
2014. jan. 24. 11:52
 10/46 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon sajnálom a történteket, remélem megtalálod a kutyád!

Minél előbb menj el az állatorvoshoz, meséld el ezt neki, aztán a chippen keresztül próbáljátok megtalálni. Ha még nincs átiratva akkor jelezzétek hogy keresik a kutyát, ha igen akkor meg megvan a cím hogy kinél van. Esetleg facebookon kiírhatnál egy posztot amit meg lehetne osztani, facen gyorsan terjednek az ilyen dolgok.

2014. jan. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!