Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Friskies Junior contra Royal...

Friskies Junior contra Royal Canin Puppy?

Figyelt kérdés

Elismert szibériai husky tenyésztő ismerősömnél látogatóban voltam.

Magam is tenyésztő vagyok, így a táplálási dolgokkal tisztában vagyok az alomnevelésnél, de meglepő dolgot tapasztaltam.


Ismerősöm bevallotta, hogy az aktuális almot nem a megszokott Royal Canin tápon neveli, hanem Friskies Junioron, az új fajtán, mert harmad annyiba kerül, és sajnos nincs pénzre másra.


Viszont a meglepő, hogy a kölykök sokkalta szebbek, nagyobbak, csontosabbak, szebb szőrűbbek, mint az előző, Royalon nevelt almok, még az állatorvos szerint is! Sok ember csodájukra jár, és más tenyésztő is vásárolt ebből az alomból kiskutyát (most 4 hónaposak), ő is tartott vissza, és megfogadta, hogy ezt a tápot fogja továbbra is használni.


Vajon más fajtáknál is ez lehet a hatása? A következő almomnál én is kipróbálom ezt, az teljesen más fajta (havanese).


2010. febr. 17. 13:48
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ja a kérdés: Mit gondoltok erről? Mi a véleményetek? Valaki nevelt már Friskiesen más fajta kölyköket? Ők milyenek lettek?
2010. febr. 17. 13:49
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
A mik utyáink is royal canint esznek, és bár ők felnőttek, sokkal erősebbnek és egészségesebbnek tűnnek. Az egyik kutyánknak különösen nem mind1, mit eszik, mert baj van a csípőjével. És jobban is szeretik a r.c.-t. mondjuk, amennyibe kerül, valami jó hatás azért elvárható tőle... ( szerintem horrorisztikusan drága, főleg a kölyöktáp, merthogy kiskoruktól r.c.-t esznek).
2010. febr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
49%
Szia nekem tacskó kutyám van nem vagyok tenyésztő az én kutyusomnak még 3 testvére van az egyik pedigreet kap a többi testvérét nem tudom, én a friskies junior tápot adom neki, de látványosabban szebb az én kutyusomnak a szőre és jobban fejlődött mint alomtestvérei( szemmel láthatóan) az orvosunk ma voltunk vele az utolsó oltásán még azt is megjegyezte milyen szép csillogó a szőre, és hogy tényleg szépen fejlődik, és hogy ő vitamint sem javasol csak ha ragaszkodunk hozzá.
2010. febr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon meglepő volt, folyamatosan látom a kölykeit, és egyszerűen káprázatos volt ez az alom :)


Próbáltam kimagyarázni a genetikával, hogy biztosan a szülők végett, de ez megismételt párosítás volt.


Aztán arra tippeltem, hogy az anya ellátása volt más az előző alomhoz képest, de azt a választ kaptam, hogy a vemhesség kezdetétől a mama szintén Friskies Juniort kapott.


Mindenesetre érdekes, de nyugodt vagyok, hogy akkor nem csak a huskynál van így :)


Várom a további válaszokat :)

2010. febr. 17. 14:15
 5/24 anonim ***** válasza:
50%

"Csak"az a baj a friskies-sel,hogy színezett gabona+ízesítőanyag az egész.

Szép tőle a kutya,a rengeteg gabona felfújja,de hosszú távon biztos,hogy nem egészséges.

Akinek nincs pénze normális kajára,ne hozzon le almot.

2010. febr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
A csontjaikat meg a szőrüket is felfújta, igaz-e?
2010. febr. 17. 14:21
 7/24 anonim ***** válasza:

Na erre a kérdésre aztán fogsz kapni hideget-meleget... :D

De szerintem inkább hideget... :S

2010. febr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

majd nézd meg őket fél-egy évesen:S

kicsit éles váltás volt a két táp között...

prémiumról a béka segge alá:(

mért nem etet közép kategóriás táppal, amibe legalább nincs ennyi mesterséges anyag, meg kicsit több hús van benne? AMÚGY, osztom, hogy a gabona miatt csillog a szőrük, és felfújja őket valóban!

2010. febr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan így van!

Állattenyésztőként évekig tanultam takarmányozástant,a különféle összetevők élettani hatását.A gabonaféléktől csillog a szőr,persze,csak épp ott a bibi,hogy a kutya húsevő.

Hiányzik a nyálából a gabona lebontására alkalmas amiláz,így a gabona glükózzá bomlik.Mielőtt azzal jönne valaki,hogy a zsákmányállatok is gabonát fogyasztanak és a gyomortartalmat eszi meg a kutya,elárulom,ez nem igaz.A szabadon élő növényevők nem gabonával táplálkoznak,hanem fűfélékkel.

Én is azt mondom,hogy hasonlítsd össze a kutyákat 1-2 éves korukban normális kaján neveltekkel,és rájössz.

Próbáld ki,ha már elhatároztad,hogy ilyen igénytelen kajával neveled fel az almot,csak nehogy kellemetlenül meglepődj.

Nem tudom,milyen elismert tenyésztő lehet,aki nem fordít gondot a kölykök és az anyakutya megfelelő táplálására,de sok jót nem nézek ki belőle,messze van az igényestől.

Ha nincs pénze normális kajára,nem kötelező elletni a kutyát.Ja hogy jól jön a kölykökért kapott pénz?Akkor be is kell fektetni rendesen.Később már az oltásokra nem lesz pénz,majd a tk-re stb.

2010. febr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%
Nekem dalmatám van és egy éves koráig én is friskies juniort adtam,a dokink is ezt ajánlotta,és tényleg szép fényes a szőre és makk egészséges.Nem tudom a felfújást hogy kell értelmezni,de ő nincs felfújódva,én sose láttam rajta.
2010. febr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!