Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell ezt csinálni?

Hogyan kell ezt csinálni?

Figyelt kérdés
Látom itt vannak tenyésztők és vannak olyanok is akik tenyésztőtől vásároltak kutyát. Hogyan kell felvenni egy tenyésztővel a kapcsolatot? Ezt már sokszor hallottam,de nem tudom elképzelni hogyan s miként történik ez. Hallomásból tudom, hogy vannak "kényes" témák pl: mennyibe kerül a kutyus. Az biztos nem egyszerű dolog ez, úgyhogy mindkét oldal részletes véleményét, tanácsát és/vagy élménybeszámolóját szívesen olvasnám a témával kapcsolatban.
2010. febr. 17. 20:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Az árak valóban egy kényes téme, mert a egy egészséges, fajtatiszta kutya 100eft körül de határ a csillagos ég, és sokan elfelejti vagy nem is tudja mennyi pénzt és enrgiát tesz a kutyákba egy tenyésztő, és sok ember anyagiaskodik, hogy juj egy kutyáért ennyit?? de bizony a tenyésztőnek ennél sokkal többe került, a mínőséget megkell fízetni...

Úgyhogy ha az árral kb tisztába vagy (tehát 100e körül), akkor felhívod, érdeklődsz a kutyákról, elbeszélgettek a fajtáról (de ha rendes igazi tenyésztőröl van szó akkor ő irányítja a beszélgetést, elmondja a tudnivalókat stb...) és ha tényleg érdekel megbeszéltek egy időpontot hogy megnézd a kölyköket.

2010. febr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezt túlmisztifikálni, én felhívtam, megkérdeztem, hogy mikor mehetnék el hozzá beszélgetni egy kicsit és megnézni a kutyákat. Elmentem, végighallgattam a háromórás kiselőadást, szimpatikusak voltunk egymásnak, és megkérdeztem, hogy no akkor mennyi pénzt gyűjtsek, ha a következő alomból szeretnék egy kutyust?
2010. febr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát ez az, pont az "elmegyek" a tenyésztőhöz résszel van gondom. Nekem volt szerencsém eggyel beszélni, de ő mindenféle elfoglaltságra hivatkozva nem tudott ídőpontot mondani.
2010. febr. 18. 04:36
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vele ne törődj! Biztos azért nem akart veled találkozni, mert valami rejtegetnivalója van! Keress meg másikat, harmadikat, negyediket... Ahonnan mi vettük a kutyát, az a tenyésztő alapból azt mondja minden ismeretlennek, hogy nincs kiskutya. Kizárólag személyes ismerettség után hajlandó kutyát adni, ha úgy ítéli meg, hogy jó helyre fog kerülni. Szóval ha eleve úgy indul a dolog, hegy nem is akar veled találkozni, akkor az felejtős, ne is eröltesd!
2010. febr. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az is megoldás lehet,hogy a kiválasztott fajta fajtaklubját megkeresed,akár felhívod,és ajánlanak tenyésztőt,aki mindenben segít és minőségi kicsiket árul.
2010. febr. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy vágsz bele, hogy először szeretnéd megnézni a kennelt, és ha tetszik,akkor előjegyeztetnél egy kutyust, biztosan komolyan vesznek majd. A tenyésztőnek sokat számít, hogy milyen komoly a gazdi elhatározása. Nálam volt aki egy-két hetet sem tudott várni, mert neki azonnal kell....az ilyen mehet amerre lát...Az olyan tenyésztővel meg ne foglalkozz aki nem hajlandó veled találkozni, megmutatni a kutyáit. Bár valahol ezt is meg lehet érteni talán....biztosan sok a "kíváncsiskodó" aki nézelődik, kérdez hülyéket, majd nem vesz semmit, az ilyenre nekem sem lenne fél napom. Tehát fontos a komoly szándék...
2010. febr. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

A nagy tenyésztők ténleg elég fifikásak. Ha az árat nagyon hamar kérdezed azt mondják csá, te felelőtlen... És akárhol is tartod majd a kutyust, azt kell általában mondani h bejöhet, családban fog élni, mert aki udvaron tartja a kutyát szerintük az is állatkínzó(nagykutyást is ismerek több ilyet). Meg sokan kikérdeznek a korábbi kutyáidról részletesen, mint egy kihallgatáson, itt is akármilyen jó kutyatartó vagy, szépíteni kell, mert nagyon fanatikusak, kivéve ha te is olyan fanatikus vagy.

Aztán utána se szállnak le rólad,rendszeresen felhívnak, találkozni akarnak veled meg a kutyával...nem fogadják el h msáoknak lehetnek kevésbé fanatikus, de szintén nagyon jó kutyatartási, nevelési elveik és azt sem fogadják el ha a másik nem olyan közvetlen, barátkozós ember, hanem tartózkodóbb és az ország másik végéről nem szivesen menne el hozzájuk csak azért hogy megnézzék a kutyát. Sokszor olyan tolakodóak tudnak lenni, mintha elfelejtenék hogy a kutyát már megvettem és szerződésünk van, miszerint az enyém kizárólag.

Szélsőségesek, de a legnagyobbak ilyenek sajna. De simán fel lehet rá készülni és akkor ad kutyát. Ha úgyis jó helyre kerül a kiskutya nemértem minek olyan maximalisták. Sok jó kutyatartók sérthetnek meg a túlzott igényeikkel.

2010. febr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Akiteki ***** válasza:

Én is hasonló dilemmával küzdöttem, mikor álmaim kutyáját meg akartam venni.

Mivel itthon nem volt ilyen fajta, megkerestünk egy olyan külföldi tenyészetet, akitől sok más tenyésztő is vett kutyát. Mellesleg az ottani kennelklub elnöke is.

Nagyon figyeltem rá, hogy ne azzal kezdjem, hogy mennyibe kerül, mert azt én is elküldeném a fenébe, akinek csak az ár a fontos.

Sok levelet váltottunk, érdeklődtem a fajta tartásáról, viselkedéséről, mennyire igaz, amiket eddig összeolvastunk róla? Érdeklődtem a kutyáiról, melyik milyen jellem, milyen betegségekre vannak szűrve, mire kell figyelni a nevelés során.

Aztán 10-15 levélváltás után megkérdeztem, hogy a nekem legjobban tetsző szukának mikor lesznek kölykei és mennyibe fognak kerülni.

Több, mint egy évet kellett várnom az áhított alomra, mikor jött a fénykép, hogy megszületett a kislány. Most már több, mint 5 éve él velünk.

Ha Magyarországról szeretnél venni, én is ajánlom, hogy keresd meg a fajtagondozó klubot, remélhetőleg tudnak ajánlani jó tenyésztőt.

Sok sikert!

2010. febr. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszodat is. Milyen fajtát vettél, ha nem titok?
2010. febr. 21. 20:16
 10/17 Akiteki ***** válasza:

Nem titok, egy izlandi pásztort.

Ő az: [link]

2010. febr. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!