Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell ezt csinálni?

Hogyan kell ezt csinálni?

Figyelt kérdés
Látom itt vannak tenyésztők és vannak olyanok is akik tenyésztőtől vásároltak kutyát. Hogyan kell felvenni egy tenyésztővel a kapcsolatot? Ezt már sokszor hallottam,de nem tudom elképzelni hogyan s miként történik ez. Hallomásból tudom, hogy vannak "kényes" témák pl: mennyibe kerül a kutyus. Az biztos nem egyszerű dolog ez, úgyhogy mindkét oldal részletes véleményét, tanácsát és/vagy élménybeszámolóját szívesen olvasnám a témával kapcsolatban.
2010. febr. 17. 20:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem én cseles voltam. Mielőtt kiskutyát vettem eldöntöttem, hogy kennel alapító szukának kell. Megkerestem a fajtát gondozó (MEOE) fajtaklubbot a neten, ott volt a klub elnökének az e-mail címe. Kerek perec megmondtam neki mit akarok, erre ő készségesen visszaírt hogy kikhez kell fordulnom,akik elmondják nekem hol nézzek körül a telefonszámukat is megadta. Itt vetettem be a cselemet. Mikor felhívtam a házaspárt azt mondtam nekik, hogy az elnök őket ajánlotta, hogy egyenesen tőlük vegyek kölyköt. Egy évet kellett várnom a kiskutyára, addig többször is találkoztunk, megnéztem a kutyáikat. Ők teszteltek engem látszott rajtuk. Figyelték hogy viselkedem a kutyáikkal stb. Persze az árat csak akkor mertem megkérdezni, amikor már megszületett a kölyköm. Ez jópár éve volt, azóta is tartjuk a kapcsolatot személyesen és e-mailben is. Ha nem jelentkezem ők írnak. A kiállításokra is adtak hasznos tippeket (mindketten küllembírók, de nem élnek vissza vele, ritka becsületes emberek). Elmondták mit tegyünk ha megszületik az almom, segítettek kant választani stb. A másik oldalba is belekóstoltam, és eldöntöttem viszont, hogy amég M.o.-n ilyen a hozzáállás az állattartáshoz, addig nem érdemes tenyészteni, mert csak a fájdalom van belőle. Tudja meg aki még nem tudja! Tenyésztésből nem lehet pénzt csinálni, csak szaporítással. De nem is ez a baj, mert akinek ez az élete tudja hogy ez egy költséges életforma, nem pedig biznisz. Mert a magyar ember annyira igénytelen, hogy nem hajlandó pénzt adni a kutyáért, és nem hajlandó tisztességesen bánni az állatával. Talán ha változik a helyzet folytatom a kiskutyázást, addig nem. Sajnos kevés olyan ember van a kinológiáÉRT kis hazánkban, mint az én drága M. nénim és P.bácsim:((
2010. febr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled. Talán e miatt is annyira jók a magyar kutyafajták. Most kezdem el látni mennyire jól tették dédnagyapáink, hogy az igénytelenségre odafigyeltek.

Különben nekünk is annyira érzékeny kutyafajtáink lennének.

De ezt elmondható háziállatainkra is. Én az igénytelenséget előnyként fogom fel az állatoknál, nem pedig hátrányként.

2010. febr. 25. 12:59
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"Persze az árat csak akkor mertem megkérdezni, amikor már megszületett a kölyköm. "


Hát, én ezt azért nem tenném... hogy ne tudjam előre, hogy 100 ezret vagy 200 ezret kér a kutyáért. Azért annyi pénze még a legkörültekintőbb gazdának sincs a szekrényben, hogy ennyire mindegy legyen, hogy mennyit kell előre félretenni.

Én is vártam a kutyára, de én kerek perec megkérdeztem, hogy mennyi lesz, mert nem volt mindegy, hogy a várakozás hónapjai alatt 10 ezer Ft/hó-t kell félreraknom a fizetésemből, vagy 15 ezret. Normális tenyésztőnek szerintem be kell látnia, hogy egy tól-ig árat azért mondania kell. Szerintem pont attól felelős egy leendő gazdi, hogy miután megtudta az árat, eldönti, hogy kibírja-e azt a családi költségvetés, vagy sem.

2010. febr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Ebben igazat adok neked, de hol van az a pillanat amikor nem túlságosan kényes dolog az árról érdeklődni?

Mert ha túl korán kérded meg, akkor "elúszott a hajó".

2010. febr. 26. 23:50
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a konkrét foglalás előtt kérdeztem meg. Tehát először mondtam, hogy elmegyek, megnézném a kennelt, ha lehet, Végighallgattam és végignéztem a kennelt, a kutyákat, hogy ki az anya, ki az apa, mi a vérvonal, mik a színek, rákérdeztem a szűrésekre, oltásokra, hogy mikor lehet várhatóan elhozni a kicsit, stb. És amikor itt tartottunk, és már eldöntöttem, hogy maga a kennel tetszik, akkor megkérdeztem az árat, illetve, hogy mikor és hogyan kell fizetni. Ja és azt is leszögeztük, hogy én fekete szukát szeretnék (a fekete biztos volt, de ugye nem tudtuk, hogy hány szuka és kan lesz) - és megbeszéltük, hogy ha nem lesz fekete szuka, akkor ebből az alomból nem kérek kutyát.
2010. febr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem idéztél. Persze, hogy nem mindegy, de én annyira megszerelmesedtem ebbe a kennelbe, és a kutyás barátnőm úgy kiokosított, hogy ezt az egyet ne, hogy tényleg ez volt az utolsó kérdésem. Amúgy én is kétszázat tettem félre rá, így plusz öröm volt, mikor kiderült hogy kevesebbe fog kerülni.
2010. márc. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Akiteki ***** válasza:
100%

Azért ennyire forrón nem eszik a kását.

Megkérdezheted úgy is, hogy mennyit kell félretenned.

Szerintem a lényeg, hogy ne ezzel kezd. A többi már megy magától.

2010. márc. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!