Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert haborodnak fel azon...

Miert haborodnak fel azon hogy igy tartom a kutyaimat?

Figyelt kérdés
Tudni kell hogy falun élek,itt még sokan eszköznek tekintik a kutyat. Ertsd : Én :aranyos ez a kis tacskó. Gazda: Ja,jó patkányzónak.Kb ez itt a mentalitás. Ha megfogja a tyukot,vagy megeszi a tojást,agyonlövik.Ha beteg,es mar tenyleg menthetetlen,akkorsem ismerik az altatast,inkabb agyonutik...pl Itt nem sétáltatnak egy kutyát sem,sőt még furcsán is néznek rám ha kiviszem. Aztán feltettem fészbukra egy képet,ahol velem egy ágyban van a kutya. Hozzatennem,TISZTA ,furdetett kutya.És egyből fujjogtak az ismerősök,hogy ez undorító,en igenytelen vagyok. Egyik lany ismerosomnek problemas a kutyaja (dominancia),probaltam neki segiteni hogy elmagyarazzam a falkavezer dolgokat,de szerinte ez baromság,mondta is hogy hagyjuk.Sok a láncon tartott kutya is...itt nincs kedvtelésből tartott állat,itt mindet a haszna miatt tartjak..a lovakkal huzatjak az egesz csaladot vegig a falun ,megpakolva szalma bálákkal(sztem kinzas,akarmilyen eros is egy ló) A kutya meg patkányzó,meg a macskát is csak arra tartják...amikor kerdeztem mit eszik a cica ,aztmondta nem sokszor ad neki, mert egereszik...mikor jut el falura a NORMALIS GONDOLKODAS?
2015. márc. 30. 19:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
56%
Lassan,de oda is leszivárog majd,hogy másképpen is lehet viszonyulni az állatokhoz.Persze sokuknak pont olyan kemény az ėlete,mint ahogyan az állattaikkal bánnak.
2015. márc. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%
Régen vidéken a kutyát, macskát is céllal tartották, gondolom, mivel haszonallat, nem rohantak vele orvoshoz sokan, mondjuk az en családom mindig jól gondoskodott a haziallatokrol. Engem a ketrec meg a lánc akaszt ki. Mi meg agyonkenyeztetjuk a miénket és frászt kapunk, ha egyet tusszent. Poén, h most akarok kikoltozni a városból :). Amúgy ez is a gazdan múlik, mint annyi minden, intelligens ember azért jól bánik vele, de jó lenne, ha minél többen hajlananak a hazikedvenckent való ertekeleshez ott is.
2015. márc. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
*mivel nem haszonallat, bocs
2015. márc. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%
Én is kisvárosi vagyok és az én szomszédomban is történt egy olyan eset amikor a lóval húzattak valami földet döngölő akármit. A ló kifáradt és megállt, már bent a házban hallottam a nagy dübbenéseket amiket szerencsétlen kapott. Kiszaladtam és a látványtól sírva kiabáltam hogy ne bántsa. De meg sem hallotta... Majd egyszer a ló megunta az ütleget és 2 lábra állt majd átnyargalt a rohadt férgen. Nem lett semmi baja csak egy kicsit sántikált egy hétig :-D De azóta nem bántja őket.
2015. márc. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
pl a lovaikat etetik rendesen,az öreg már 5 kor kel,hogy el tudja látni őket.Kiszalmáz alóluk,megy a zab,viz.Ugy nagyjábol rendben vannak,jól tápláltak nem soványak.De nem szeretetből tartja,nem simogatja,nincs köztük olyan kötődés mint amilyennek kellene..Amik itt soványak azok a macskák...merthogy annak nemkell adni,az megeszi az egeret.no comment...A láncon tartott kutya valóban elkeserítő látvány,de azért már egyre több helyen 4-5 méteres a lánc,nem 2. Mondjuk így is borzasztó,de legalább valamit haladtak. Itt altalaban a nagytestuek vannak megkötve ,a "patkanyzó" kutyak azok kimennek a földekre is a gazdáikkal,de ha útbanvanna,kapával elzavarja..
2015. márc. 31. 07:55
 16/21 anonim ***** válasza:
86%
12 vagyok, kiakadva. Nálunk otthon én nem ezt láttam, amiket írtok. Neten látok olyan hirdetéseket, h fogom a fejem, mert az allaton látom, hogy lehet tartva, és úgy látom, hogy akkor az én fantáziám még szegényes is (szerencsémre). A jó gazdának mindig kell, hogy legyen kötődése az allataihoz. Nemigen túlzok, ha azt mondom, nem mindig az állatok az állatok.
2015. márc. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 hell-ikon ***** válasza:
28%

# 10/16 Időpont tegnap 22:55


Édes jó Istenem, hogy egy nyomorult idézőjelen képesek vagytok felülkerekedni és figyelmen kívül hagyni csak, hogy lehúzhassatok valakit a béka segge alá, az már fájdalmas.


Az élet nem mindig olyan véresen komoly, mint amilyennek néha tűnik. ;) :)

2015. márc. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Én is falun nőttem fel, mégsem vagyok ilyen!! Imádom az állatokat. Nálunk sincs bent a kutya, de olyan ól van nekik, ami jobb mint sok ház itt a faluban. Meggyőzni nem fogod őket a te álláspontodról. Azért egy kicsit úgy érzem te is túlzásba estél. Azt írod pl a lovak rendesen vannak gondozva. Miért baj az hogy dolgoztatják őket? Ahogy a kutyát és a macskát is. Persze az nincs jól hogy a macskát nem etetik. A lónak nem kínzás ha a kocsit kell húznia, lehet hogy úgy tűnik, hogy nagy a súly amit húz, de egyszer próbáld ki, a sima úton még te is simán eltold a jól megrakott kocsit is. Az hogy azért tartanak állatot mert hasznuk van belőle szerintem egyáltalán nem baj. Ha hatalmas traktorral művelné a földjét akkor a környezet szennyezés lenne a bajod.
2015. ápr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#17 Nem tudom mi bajod van.

(16)

#18 nem a munkával van a baja itt senkinek.

2015. ápr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 hell-ikon ***** válasza:

Kedves utolsó nem neked szólt, hanem a 10-es válaszolónak. Csak akkor amikor írtam azt a hozzászólást akkor még 16 válaszoló volt és a hozzászólás a 16-ból a 10-ik (10/16 ezt lett volna hivatott jelölni).


Bocs, ha félreérthető volt az időjelölés.

2015. ápr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!