Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás! Hasznos dolog...

Ivartalanítás! Hasznos dolog ugye? Nem rossz, és nem bolondul meg tőle a kutya?

Figyelt kérdés

Üdv.Nos hallottam egy sztorit hogy a csávó elvitte ivartalanítani a kutyáját,aki utánna bekattant és otthon az arcába mart,mert állítólag nem ismerte fel.

Szerintmem ez hülyeség.Van egy kb 1 éves Huksy kan kutyusom akit ivartalanítani szeretnék,de itthon nem örülnek neki ez miatt.A kutya alapból is szökős,és párzási időszakban pláne.

Az ivartalanítással sok betegség megelőzhető,igaz ez?A kutya nyugodtabb lesz meg minden.

Mivel a kedvencemet nem tenyésztésre használjuk,arra gondoltam elviszem ivartalanítani.

Annyit szeretnék hogy írjátok le igaz-e hogy megbolondul utánna a kutyus,és hogy mi a hátránya és az előnye.


2015. ápr. 7. 22:36
1 2
 1/15 anonim válasza:
0%
van amelyik meg sem mozdul utánna konkrétan és van a fentebb említett.
2015. ápr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás általában jó, nyugodtan vidd el ivartalanítan, jobb lesz a kutyusnak is és nektek is. Ne félj nem lesz baj. De jó állatorvoshoz vidd, aki hibátlan munkát végez, mert ha csak összacsapja, akkor nagy fájdalmai lehetnek a kuytusnak.
2015. ápr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Jól teszed ha ivartalanítod!

És nem igaz,hogy megbolondul.

Előnye, hogy nem szökik el, nem lesz hererákos pl vagy nőstényeknél elkerülhető a kiforduló méh, illetve méh-petefészek daganatok. Az egyik legfontosabb hogy, elkerülhetők a nem kívánt almok! Hiszen tudjuk hogy rendgetek kóbor kutya van ennek köszönhetően is!

Enyém is ivartalan, és nem kattant be. Aznap kicsit magába volt fordulva(altató miatt főleg), de végig vele voltam és másnap ugyanaz lett aki volt, mintha semmi sem történt volna

2015. ápr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én kutyám pontosan ugyanolyan lett utána, mint volt. Semmi változás nem történt sőt, konkrétan már a műtét másnapján úgy rohangált (a gallérban :)) mintha mi sem történt volna. Mondjuk ő előtt sem volt domináns, de utána sem lett az.
2015. ápr. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
értem :) szóval csupa pozitív dolgok ezek :))
2015. ápr. 7. 22:48
 6/15 A kérdező kommentje:
és biztosan nem támad rá a gazdájára?
2015. ápr. 7. 22:48
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nos hallottam egy sztorit hogy a csávó elvitte ivartalanítani a kutyáját,aki utánna bekattant és otthon az arcába mart,mert állítólag nem ismerte fel."


Ez mekkora blődség, LOL :DDD


Mert ha túlteng a hormon, a kutya lehet "idegesebb", élénkebb, izgatottabb, de a hormonhiány miért hatna negatívan az idegrendszerére, az egy rejtély :)) Sőt, nyugodtabb lesz a kutya....

2015. ápr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
csak mert otthon teljesen paráznak hogy ha elviszem ivartalaníttatni akk majd szétszed...
2015. ápr. 7. 23:02
 9/15 anonim ***** válasza:

Első olvasatra még gondoltam arra, hogy a kutya az altatásból felébredve még hülye volt és azért harapott (esetleg véletlenül fájdalmat okoztak neki), de a válaszaidból arra következtetek, hogy a mítosz szerint ez később történt? Hacsak nem alapjáraton zakkant volt az a kutya, nem létezik.


Nem kell félteni, a kanok ivartalanítása ráadásul semmiség. Nekem ugyan cica fiúcskám van, de tökéletesen úgy viselkedik mint ivartalanítás előtt, az égvilágon semmit nem felejtett el. A kezdeti kómázás után csupán annyiból látszott mi történt vele, hogy egy napig nem tudott ülni szegeénykém :)

2015. ápr. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom,szerintem ivartalanitas utan rogton,reszleteket nem tudok
2015. ápr. 7. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!