Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás! Hasznos dolog...

Ivartalanítás! Hasznos dolog ugye? Nem rossz, és nem bolondul meg tőle a kutya?

Figyelt kérdés

Üdv.Nos hallottam egy sztorit hogy a csávó elvitte ivartalanítani a kutyáját,aki utánna bekattant és otthon az arcába mart,mert állítólag nem ismerte fel.

Szerintmem ez hülyeség.Van egy kb 1 éves Huksy kan kutyusom akit ivartalanítani szeretnék,de itthon nem örülnek neki ez miatt.A kutya alapból is szökős,és párzási időszakban pláne.

Az ivartalanítással sok betegség megelőzhető,igaz ez?A kutya nyugodtabb lesz meg minden.

Mivel a kedvencemet nem tenyésztésre használjuk,arra gondoltam elviszem ivartalanítani.

Annyit szeretnék hogy írjátok le igaz-e hogy megbolondul utánna a kutyus,és hogy mi a hátránya és az előnye.


2015. ápr. 7. 22:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írtam ezt még el tudom képzelni, de szerintem bárki: mégis mi baj történhet, ha egy alapjáraton agresszív, vezér kutya bódult állapotából magához tér, fájdalmai vannak, és valaki nekiáll b sztatni? Talán nem is akarta arcon harapni csak figyelmeztetően odakapni, de nem érezte az erejét.


A saját kutyádat te ismered :) Bármilyen természete is van, ha odafigyelsz hogy amikor altatás után felébred, senki ne ijesztgesse, semmi baj nem történhet, de talán még akkor sem.

A viselkedése nem fog változni, pláne nem rossz irányba, attól nem kell félned, hogy megőrül :)

2015. ápr. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz a kutyádnak, nem fog megbolondulni, ne aggódj. Mindenképpen az ivartalanításra szavazok, ámbár a szökést önmagában ez még nem oldja meg, ha már hozzászokott, hogy szökik. Meg kell akadályozni fizikailag, hogy ne is legyen képes elszökni.

Egyébként viszont csak pozitív hatása van, a kanoknál amúgy is kisebb kockázattal jár, rutinműtét.

Az említett esetnél 2 dolgot tudok elképzelni: vagy még nem volt észnél a kutya altatás után, és nem tudta, mit csinál. Vagy amúgy is rosszul volt nevelve. Ennek az ivartalanításhoz semmi köze.

2015. ápr. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak arra tudok gondolni az általad írott rémsztorival kapcsolatban, hogy a kutya még félig bódult volt az altatótól, és olyankor igen meglepő dolgokat tudnak produkálni. Az enyém tele torokból üvöltött, míg tartott az altató hatása, elég para volt, de a doki mondta, hogy minden kutya másként reagál. Nyilván nem kell csókolgatni, míg bódult, akkor nem tépi le az arcodat.

Vagy esetleg a gazda úgy fogta meg, hogy fájdalmat okozott neki? Az is lehet.

A kutya akkor "bolondul meg" a műtét után, ha a tisztelt gazdi körülajnározza, babusgatja, mindent megenged a kis betegnek, amitől persze a kutyának elszáll az agya. De ez nem muszáj, hogy műtét legyen, lehet egy zivatar, tűzijáték, anyámkínja.


Három szuka kutyámat és három nőstény macskámat + 1 kandúrt ivartalanítottam már, a negyedik kutyára is nemsokára kerül sor. Mindegyik nyugisabb, kiszámíthatóbb lett tőle, egyik sem hízott el (de ez egyénfüggő), és meggyőződésem, hogy évekkel hosszabbította meg az életüket a műtét.

Szóval én a helyedben nem hezitálnék. Kanoknál ráadásul ez jóval egyszerűbb műtét, mint szukáknál.

2015. ápr. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nálunk sem lett semmilyen negatív hatása az ivartalanításnak. Én még ivarérés előtt csináltattam meg, így nálunk már előtte sem voltak dominancia problémák. Ugyanolyan kiegyensúlyozott, mozgékony kutya maradt, mint a műtét előtt.

Közvetlenül a műtét után kb 2 órát aludt, felébredt, de még egy kicsit kába volt. Ameddig nem tért teljesen magához, addig hagytam nyugodtan pihenni. Nem mozgattam, nem nyúlkáltam hozzá, nem fogdostam. Amikor már teljesen magánál volt, ivott egy keveset, pisilt és odafeküdt szorosan mellém, így aludta végig az éjszakát. Másnap már evett és játszott is egy kicsit és gyakorlatilag 2 nappal a műtét után olyan volt, mintha mi sem történt volna.

2015. ápr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Érdekes, pedig minden állatorvos azt mondja, hogy ivartalanítás után nyugodtabbak, lustábbak lesznek a kutyák. Nem tudom, mivel indokolja a család ezt a "megőrülős sztorit".


Nekem is ivartalanítva van a 6 éves pit keverékem, bár nálunk elsősorban a jelölések miatt. Nem sokat változott a természete (2 éve ivartalan), de még a jelülések sem csökkentek számottevően... Kicsit valóban lustább lett, de nem látni tényleg változást. Ettől függetlenül nem bántam meg, hogy ivartalaníttattam.


Mondd azt a családnak, hogy te meg azt hallottad, hogy sokkal több ivaros kutya támad a gazdájára (és családjára), mint ivartalanított.

2015. ápr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!