Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szólnátok ha bevezetnék...

Mit szólnátok ha bevezetnék az ebadót?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 8. 20:17
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
29%
Hát kérdező, én is tennék a tujádra nagy ívben, nem csak a kutyám :DDD
2015. ápr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
48%
Miért kell néhány panelprolinak KÖZTERÜLETEN kertészkedni?! Költözzenek családi házba, ha nincs rá keret kertészkedjen az erkélyen! Azt csak nem húgyozza le a kutya!
2015. ápr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
90%
Örülnék, elősegítené az ivartalanítás és úgy általában a felelős kutyatartás terjedését.
2015. ápr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
A tuják köré tegyél egy kb 30 centi magas kis kerítést. Ha a kan kutya csak a kerítésig tudja betenni a lábát, már nem éri el a vizelet a tuját.
2015. ápr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos bár elvileg jónak tűnik az ötlet, a gyakorlatban még kevesebb "bevallott" kutya lenne. A chipet is elenyésző számú gazda rakatta be a kutyájába, és mivel állatorvos már csak chipes kutyát olt, inkább a kötelező veszettségi oltást sem adatják be. A büntetéstől nem félnek, mert senki nem ellenőrzi ezt, magyarul semmit nem ér a törvény, ha nincs aki betartassa. Az ebadót is csak a normális kutyatulajdonosok fogják fizetni.
2015. ápr. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Az ebadó kivetése pont a betartatásról szólna. Ha pénz is lenne benne, rögtön elkezdenék ellenőrizni a kutyák regisztrálását.


Ez az elenyésző szám abszolút hülyeség, a kutyáknak legalább a fele regisztrálva van.

2015. ápr. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

11-es: pont ez a baj ebben az országban, hogy sokan így állnak mindenhez mint te...


12-es: NE sérteged a társasházban lakókat mert, állítom tisztábbak mint sok családiházban élő, be kell csak nézni egyesek udvarába!

2015. ápr. 9. 08:18
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

16-os: nem akarok veled vitatkozni, én amúgy támogatnám az ebadót. De sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy nem tudják ezt ellenőrizni. Egyszerűen nem vallja be az egyszeri ember, hogy van kutyája. Senki nem járja végig a házakat, hogy hol hány kutya él és az kié. Szerintem még ha fele kutya chipes is, az nagyon kevés, hiszen a másik fele nem, holott kötelező. És amelyik nem chipes, az nem is oltott, ami még nagyobb probléma.

Ahol én lakom (Pest megye, város) ott sajnos szinte csak olyan kutyákról tudok a környéken, amelyeknek sem chipje, sem oltása nincsen. A tulajdonosok lesz_arják az egészet. Ráadásul szabadon sétáltatják a kutyák saját magukat. Nem 1-2 kutyáról van szó! Na most, ők az ebadót sem fogják fizetni nyilvánvalóan.

Ezért írtam, hogy csak elméletben lenn jó megoldás. Persze már lenne, ha valóban be lennének tartatva ezek a törvények (chip, oltás...), de még a kutyák számával sincsenek tisztában az önkormányzatok, mint nincs erre kapacitás, hogy nyomon kövessék, kinek-hol hány kutyája van.

2015. ápr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Én örülnék neki. pluszban, aki nem fizetné be, mindenkitől elvenném a kutyát egytől egyig.

Tudom, hogy utópia...

De amikor én mindent megadok a kutyámnak a minimálbéres fizetésünkből, vagy most pl a semmiből, mert nekem munkám sincs,csak a páromnak jelenleg, akkor ez is be lenne fizetve. Ugyanúgy, mint a chip is meglett, az oltások, a kullancs elleni cseppek, stb stb.

Aki ezt nem tudja biztosítani a kutyájának, az ne tartson. Ennyi.

Én is ismerek olyat, aki nem oltatja. És olyan helyen lakik, hogy simán odamehet egy veszett macska a kutyájához. Nem félti a gyerekét? Nem értem, komolyan. Az ilyen ember az ebadót sem fizetné be, az tuti.

2015. ápr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
#18 - Az, hogy nem lehet ellenőrizni, merőben más, mint az, hogy nem ellenőrzik. Ez utóbbi van most. Röhögve lehetne ezt ellenőrizni, semmiféle problémát nem jelentene. Csak a szándék hiányzik, de ugye pont erről szól a kérdés, hogy legyen-e meg a szándék vagy ne.
2015. ápr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!