Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának Husky?

Első kutyának Husky?

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban foglalkoztat a gondolat, hogy a jövőben szeretnék egy saját kutyát, mégpedig huskyt. Nagyon sok, eltérő kinézetű és karakterű kutyafajta tetszik, többek között rajta kívül még a beagle, a puli, a vizsla, a szamojéd, a pomerániai és a malamut is, de valamiért van egy ilyen rögeszmém, hogy husky, annak ellenére, hogy hallottam, hogy nem egyszerű velük, nagyon dominánsak, szöknek és szétszednek dolgokat, ha unatkoznak / egyedül érzik magukat. Bár nekem teljesen ellentétes a természetem - szerintem jobban illene hozzám egy kimondottan barátkozó, ragaszkodó fajta, és nagyon sok van, ami tényleg tündéri - valamiért mégis a szánhúzókkal szimpatizálok... (talán van bennem némi mazohista hajlam). Viszont nem szeretnék felelőtlenül belevágni a kutyavásárlásba, csak akkor, ha 100%-ig biztos leszek benne, hogy 15 évig gondját tudom viselni... (legalábbis, ha szerencsém lesz, és nem lép meg addig). Szóval nem akarok csak azért kutyát, mert nekem épp megtetszett, hogy aztán szerencsétlen meg ott kínlódjon...

Ezért lenne pár kérdésem a huskys gazdákhoz:

- Egy kutya vagy kettő (utóbbi esetben milyen neműek)? Hogy érzi magát jobban?

- Általánosságban macskákkal illetve más kutyafajtákkal hogy jön ki (különösen a fentiek közül), vagy ez az adott kutyától függ? Kevésbé domináns vagy hasonló kutya illik mellé?

- Mennyire fontos a kutyáknál az érkezési sorrend? Ezalatt azt értem, hogy az a jobb, ha pl. egy másfajta kutya mellé veszel később husky-t, vagy ha ő kap másmilyen társat?

- Természetesen reggel és este mindenképp meglenne a napi séta, hétvégén több is, de ugyebár az ember nem maradhat ott vele egész nap, mivel valamikor dolgozni is kell... Napközben mennyire van el egyedül, anélkül, hogy mindent összetörne, leverne, szétrágna? (gondolom, valamilyen szinten ez is kutya és nevelés kérdése). Vagy úgy is feltehetném a kérdést, hogy hány ember kell egy husky neveléséhez?

- Érdemes kutyasuliba vinni?

- Ha egész nap a kertben van, és sokat mozog, sétál napközben, akkor éjszakára bent alhat-e a házban, vagy inkább jobb neki kint?

- Mekkora a mozgásigénye, és a sétán, futáson, kiránduláson kívül még mit szeret?

- Miért szökik és mennyire lehet leszoktatni erről? Mi az, ami itt beválik a kerítésen kívül?

- Többgazdás vagy inkább senkihez sem kötődik igazán? Vagy mikor milyen kedve van?

- Milyen karakterű gazdival érzi jól magát?

- Mennyire fontos a napi rutin és a következetesség a nevelésében?

- És egyáltalán mit takar pontosan nála a "határozott nevelés"?



Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat és a tanácsokat előre is (azoknak pedig, akik reflexből azt írnák, hogy "Google" vagy "vegyél inkább szobanövényt", vagy "minek neked a kutya, ha még ennyit sem tudsz?", köszönöm, ha nem válaszolnak).



2015. ápr. 13. 15:06
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva leginkább a huskynál érzem azt, hogy nekem ilyen kutya kell, de a beagle is egyre jobban tetszik, és az az érzésem, hogy azt tutira imádná az egész család. Bár olvastam már olyat is, hogy az se épp elsőkutyás gazdinak való... Nem tudom, mert tök különböző karakterűek. A legjobb lenne mindkettő :) De nyilván az is fontos, hogy mennyire férnek meg egymással, lehessen őket együtt sétálni vinni, stb...
2015. ápr. 13. 16:25
 12/13 anonim ***** válasza:
a beagle sem a legkönnyebb eset szerintem, az meg ráadásul vadászkutya, szóval nem kevés mozgás és szellemi munka kell neki sem :D
2015. ápr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
12-es: akkor beszerzek még egy Border Collie-t is, csak hogy teljes legyen a társaság... :) Na, de viccet félretéve - azt hiszem, először tényleg elég lesz egy is (+ egy cica mellé :) )
2015. ápr. 13. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!