Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar pei kutyáról a legfontosa...

Shar pei kutyáról a legfontosabb dolgok?

Figyelt kérdés

Most fogok kapni egy 7 hetes shar pei kiskutyust, de nem tudok elég sok mindent még...


Kiskorában 1 nap kb mennyi tápot kell adni neki?

hány hónapos korában lehet adni neki húst meg ilyesmit? (tudom hogy csirkehúst soha életében nem ehet)

Hogy tanítsam meg legegyszerűbben hogy szobatiszta legyen?

Hány hónapos korában lehet már kivinni utcára, szabadba?

Hámot vagy nyakörvet vegyek neki?


Köszönöm szépen előre is!



2015. ápr. 20. 15:28
1 2 3
 11/24 bollocks ***** válasza:
100%

Ha megkérdezitek, hogy tenyésztő-e, nyilván rávágja, hogy igen. Ha 7 hetesen képes lett volna odaadni, akkor ő nem tenyésztő. Kérdezz rá a kiskutyák törzskönyvére, és bármire le merem fogadni, hogy az alábbi válaszok egyikét kapod:


-azzal drágább a kutya

-pár héttel később tudja küldeni

-nincs neki, de nem is kell, mert látszik rajta, hogy fajtatiszta


Ha valóban fajtatiszta kutyát akarsz, és később nem akarsz egy kisebb vagyont az állatorvosnál hagyni (az eddigi válaszaid alapján valóban szeretnéd a legjobbat nyújtani a kutyának), akkor kerüld el ezt az embert, és keress rendes tenyésztőt, aki törzskönyvet ad, és akivel szerződést is köthetsz a felmerülő fajtabetegségek költségeinek megosztásával kapcsolatban.

2015. ápr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Az egyik fajtabetegségük, hogy szukáknak előreesik a méhük és ha nem vágtatsz vele azonnal orvoshoz és műtteted meg százezerért, akkor meghal, ezért igyekezz mielőbb teljes ivartalaníttatást intézni.
2015. ápr. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de azért megnézzük őket. Ránézésre nagyjából meg tudjuk állapítani, hogy fajtiszta-e, mert már nagyon sok shar pei-el találkoztunk, és ugye neveltünk is...

Megnézzük, aztán ha nem, akkor nem... Úgy se fogom hagyni, hogy törzskönyv nélkül adja oda, mert addig nem megyek el, vagy nem veszem meg :D Aztán akkor meg kiderül, hogy tényleg fajtiszta-e. Tényleg köszönöm! :) Sok segítséget kaptam! :)

2015. ápr. 20. 20:28
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb dolog, hogy fajtatiszta kutyát csak tenyésztőtől veszünk. Főleg ilyen beteges fajtát!

Aki arról ismerhető fel, hogy:

- általában nem hirdet apróhirdetéses oldalakon

- a kölyköt legkorábban 8 hetesen adja át, törzskönyvvel, 2 oltással, chippel, többször féregtelenítve, szerződéssel, a vevőt részletesen tájékoztatja a kutya tartásáról (a fenti kérdésekre is válaszol)

- a szülők a fajtára jellemző betegségekre eü. szűrésekkel és tenyészszemlével rendelkeznek.

Fentiek a minimum dolgok.

Ha ezek nem így vannak, onnan ne vegyél kutyát, mert a fajta tönkretételét, a szukák kizsákmányolását támogatod, és nem biztos, hogy fajtatiszta és egészséges lesz a kiskutyád.

Többit már leírták előttem, és a tenyésztő is segít (ha valóban az).

2015. ápr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2015. ápr. 20. 20:37
 16/24 bollocks ***** válasza:
100%

"Ránézésre nagyjából meg tudjuk állapítani, hogy fajtiszta-e"


Azt nem nehéz. Ha 4 lába van, és ugat, akkor fajtiszta. De a fajtatisztaságot csakis a törzskönyv igazolja (ami nem összekeverendő az egészségügyi könyvvel).

2015. ápr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

"Úgy se fogom hagyni, hogy törzskönyv nélkül adja oda, mert addig nem megyek el, vagy nem veszem meg :D"


Mint írtam, ha nem törzskönyves nem veszem meg :D

Köszönöm a segítségeket, fél óra és indulok megnézni őket!

2015. ápr. 21. 17:25
 18/24 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, mi lett! :)
2015. ápr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Itt fekszik az ölemben a 8 hetes kis csoki barna, törzskönyvezett shar pei kiskutyááááááám :)!

Mint kiderült 8 hetes, és amikor feltette a hirdetést akkor volt 7 hetes de azóta már másfél hét eltelt, szóval elég figyelmetlen vagyok :D

Nagyon rendesek voltak, tápot is adtak maguktól és a fontosabb dolgokat elmondták.. Nagyon boldog vagyok, és köszönöm a segítséget, gyönyörű kiskutyám lett!:)

2 órát alszik aztán felkel, eszik, pisil játszik egy kicsit és megint megy aludni :D Álomszép :) Viszont tegnap este hoztam el ugye, és azóta még nem ivott. Hiába tesszük az orra elé, nem iszik... Mit csináljak?

2015. ápr. 22. 14:54
 20/24 anonim ***** válasza:
Semmit. Majd iszik, ha szomjas lesz, most leginkább hagyd békén, ne stresszelj rá se az evésre, se az ivásra, se semmire, az első napok nehezek neki is, mégiscsak teljesen új környezetbe került. Hagyd pihenni, kicsit önállóan felfedezni, meg egyáltalán, megszokni, hogy új helyen van. Ha hagyod levegőhöz jutni, majd eszébe jut, hogy szomjas, és megy magától inni :)
2015. ápr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!