Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne könnyen hozzász...

Hogyan lehetne könnyen hozzászoktatni a buszozáshoz?

Figyelt kérdés

Sajnos nem velünk nőtt fel, és mikor hozzánk került, félt mindentől, ami mozgott/hangot adott ki..Félelmében sokszor támadott, de erről sikerült lenevelni.

Mivel úgy érzem, hogy jót tenne neki egy kis alapengedelmesség, mert még bőven van mit tanulnia, szeretném kutyasuliba hordani, de kénytelen vagyok buszra szállni vele, mert nem mindig tudom megoldani, hogy elvigyük kocsival.


Kocsizni igen szeret, imádja, mert tudja, hogy ha kocsiban ül, akkor egy nagy séta következik. Nyilván a puding próbája az evés, de mennyi az esély, hogy sikerül hamar hozzászoktatnom?


2015. ápr. 21. 20:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Jutifalat es jutifalat..te maradj nyugodt,lassa azt,hogy te nem tartasz semmitol. En amugy eloszor csak elvinnem buszt nezni kivulrol,ha nyugodt marad v nem tamad,lapul le stb,azonnal jutifalat, utana pedig mindig kioldanam jatekkal.igy szerintem szep lassan,kovetkezetesen ki lehet oldani.
2015. ápr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tavaly augusztusban fogadtunk örökbe menhelyről egy hasonló beállítottságú kutyust, annyi különbséggel, hogy ő menekült félelmében, támadást csak a legvégső esetben alkalmazott (szélsőséges esetekben alkalmaz a mai napig). Kutyasuli jó ötlet, mi vasárnap vizsgáztunk le alapengedelmességből :)

Nálunk is hozzá kellett szoktatni a buszhoz, mert az én családom vidéken él, a párom pedig városi, övé a kutyus. Mikor vidékre megyünk 35 km-t kell utaznunk busszal, úgyhogy mindenképp hozzá kellett szoktatni a kutyust, szerencsére őt érdeklik a buszok. Már idekerülésekor is előfordult, hogy jött velünk amikor párom kikísért a buszra, és olyan is volt, hogy elém jöttek mindketten, így gondolom a kutyus összekötötte a buszvégállomást a ténnyel, hogy én ott eltűnök/megérkezek. Szerintem emiatt kezdett érdeklődni a buszok iránt. Mikor először vittük le hozzánk, beszereztünk egy textil szájkosarat, ez csak buszozásnál van rajta (szerintem azt is a buszhoz kötötte, mert tiszta zakkant mikor rákerül). Rátettük, felszálltunk (8 kilós kis szarzsák, nem volt nehéz felvinni), kerestünk egy nyugis helyet a buszon, szájkosarat levettük, és végig leskelődött az ablakon kifelé az ölemben. Mikor kinyílt a hátsó ajtó rendesen bezsongott, mert a leszállók eltűntek, és "JAJJÚRISTEN EZEK ELTŰNTEK, MENJÜNK UTÁNUK"... Ez a mai napig megvan, de összességében imádja a buszokat és mindent ami hozzájuk kapcsolódik. Nem nyüszít, csak ha rajtahagyjuk a szájkosarat, nem hisztizik, nem vergődik, csendben nézelődik.

Volt már rá példa, hogy vártam a páromat a buszmegállóban a kutyussal együtt, és mikor megjött a busz és kinyílt az ajtó, majdnem felrángatott a bolondja a buszra.

Szerintem próbáld meg te is jó élményekhez kötni a buszokat. Például adj neki pár jutalomfalatot, ha buszmegálló közelében vagytok, jön a busz és ő nem kezd el rettegni tőle. Ha már nem pánikol, megpróbálhatod elvinni rövid távokra, mi is így kezdtük, hogy helyi járatos buszon utaztattuk picit. Kaját itt is tömhetsz belé, ha látod hogy bejön neki.

Nem tudom használnak-e, ezek amatőr tanácsok, mi is a józan paraszti eszünkre hagyatkozunk :D

2015. ápr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!