Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatámadás ellen védekezni?

Kutyatámadás ellen védekezni?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy múlt hétvégén elmentem biciklizni, út mentén bozótos/erdős terület volt, hallottam, ahogy pont mellettem valamilyen állat megölt valamit, nagyon hangos és ijesztő volt, megtekertem a biciklit, hátranéztem, aztán egy rohadt nagy kutya állt az út közepén. Belegondoltam, hogy mi lesz, ha utánam jön? Heti szinten tekerek, így még nem jártam. Mennyivel tud egy ilyen állat futni? Hogyan lehet védekezni, ha utánam jön, utolér? Egyáltalán 40-50-es tempót tud tartani?
2015. ápr. 24. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Nagytestű, kistestű kutya is tud gyorsan futni. Biciklivel terepen simán utolér. Aszfalton még lehet megállna egy idő után. De amelyik utálja a biciklit az azért le tud borítani egy embert a kerékpárról. Hangosan ordítani kell, az a legtöbb kutyát elgondolkodtatja, vagy ha nem bízol benne, egy paprikasprayt vehetsz.
2015. ápr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
71%
Nem tudja tartani. Kipróbáltam a saját németjuhászommal, őt legalábbis letudtam rázni. Az meg a másik, hogy valami állatot lehet, hogy megölt, mert nem szocializálták jól rá, de embert nem biztos, hogy megtámadna, nemhogy megölne.
2015. ápr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Így van, az ember tök más kategória. De ha nagyon parázol, hordj magadnál valami erős szagú sprayt (a paprikaspray sem rossz, de abban általában csak egy-két fújás van, és ha nem találod el, cseszheted, meg hát marha drága), kevés kutya szereti, ha telenyomják vele az orrát. Addig fújod agresszíven, amíg meg nem gondolja magát.
2015. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Okés, köszönöm, persze, nem arra gondoltam, hogy engem is meg fog ölni, inkább általánosítottam, [link]

esetleg valami hasonlót beszerzek, véső esetre, még annyi, hogy az hülyeség, hogy le kell szállni a bicikliről?

2015. ápr. 24. 22:15
 5/8 anonim ***** válasza:
gázspray
2015. ápr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az agarakon kívül, főleg terepen ezt a sebességet nem tudja tartani egy kutya sem. Az agarak viszont nem támadnak emberre.
2015. ápr. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha már a hangos ordításnál tartunk elhívom biciklizni Szaniszlót és nem lesz gond :)
2015. ápr. 26. 10:11
 8/8 deniz csaba ***** válasza:
56%
Nem kérdeztél hülyeséget. Le kell szállani a bicikliről!!!A menekülés támadásra ösztönzi őket. A bicikli pedig jó, hogy kéznél van, emeld magasra, növeld meg tested látványát és úgy bőgj rá, mint egy vad farkas mély érdes hangon "Takarodj""Kotródj"meg ilyeneket.Ha lehajolsz, mintha fölvennél vmit a földről és imitálod, mintha hozzá vágnád azzal is menekülésre bírhatod. Nem tudom, hogy ez utóbbi miért, de nekem mindig bevált.
2015. máj. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!