Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gázspray használata kutyatámad...

Gázspray használata kutyatámadás ellen?

Figyelt kérdés

A kutyámat gyakran szoktam sétáltatni és bizony időnként előfordul, hogy rátámadnak idegen kutyák minden ok nélkül. Ő sosem kezdeményez támadást, ha rátámadnak is rögtön megadja magát, pedig nem olyan kicsi (golden retriever). Arra gondoltam, hogy beszerzek egy gázsprayt ha mondjuk egy kutya rátámad meg tudjam védeni. Természetesen nem alkalmaznám minden közeledő kutyára, csak ha mondjuk egy nagy termetű agresszív kutya szét akarná tépni.

a gázspray ugye nem okoz semmi maradandó sérülést a kutyáknak? Mert nem akarnám én bántani, csak a sajátomat megvédeni.

Ti mit gondoltok erről?


2010. febr. 7. 21:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%

Azt hogy ne avatkozz a kutyák dolgaiba, majd ők lerendezik ezt egymás között..


Másrészt meg felesleges a gázspré mert még te is bekábulhatsz tőle mega kutyád is kaphat jó adagot..


inkább emeld magasra a kezed és artikulálatlan hangon ordítds hogy


TAKAROOODJ!!!

2010. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
Ultrahangos kutyariasztót inkább. A gázspray sérülést okoz. A kutya pedig szerencsétlen nem tehet arról, hogy olyan, inkább a hülye gazdája vagy az, aki bele szülesztette a világba, majd jól otthagyta. Őket pedig úgysem tudjuk büntetni.
2010. febr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
De az ultrahangos vacak az ő kutyáját is kicsinálja...
2010. febr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
paprikasprayről hallottam valahol...
2010. febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy nem avatkoznék bele minden kis vitába, de ha egy kóbor kutyafalka ránk támadna (ilyen is volt már) akkor el szeretném őket valahogy ijeszteni. De azt sem szeretném ha ez súlyosan megsebesítené őket, csak elmennének onnan.
2010. febr. 7. 22:22
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

egy olyasmi kellene, ami csak hanghatással jár.

De senkinek nem lehet baja.Persze előtte a kutyádat hozzá kellene szoktatni, hogy ő ne ijedjen meg.

Kiképzők PET palackba szoktak talán aprópénzt, kavicsokat tenni és azt dobják a kutya mellé (!) nem rá és nem a kutyára csak mellé!!! Attól visszahőkölnek.

De tapasztalatom szerint egy erős rákiabálás, dobbantás a lábbal már elriasztja őket.

2010. febr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet, csak vigyázz a saját kutyádra és a szél járásra, mert nem kellemes érzés (tapasztaltam párszor) :)

Nyugi, maradandó károsodást nem okoz.

2010. febr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%

Teljes tar beleengedese a tamado kutyaba, tarcsere, a masik tar a gazdajaba. Aztan siman elsetalni... *ironia*

De kicsit komolyabban, ne felejts el masik spry-t vinni, ha a kutya gazdaja pont olyan agresziv idiota lenne, mint a kutyaja.

2010. febr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%
Nem lesz tőle semmi bajuk! Vannak beteg kutyák akiknél nincs mentség! Az én kutyáim is meg akarta ölni egy roti egyszer, ő kan volt az enyém szuka és semmilyen kommunikáció nem érdekelte! Nem mindegyik fogja abbahagyni ha rlintézte a dolgot.
2010. febr. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

én néztem a paprika spryt, 2400 ft-nál kezdődik, a gáz spray meg 1400 nál.

sajnos minket is támadt már meg kutya, nem is egy, pedig az én kutyám még kölyök. póráz nélkül elengedi a sok hülye gazdi, mikor még pórázon sem tud parancsolni a kutyájának!!

én tuti beszerzek majd egyet, csak attól félek, hogy annyira meg fogok ijedni, h nem fogom eltalálni annak a szemét dögnek a szemét v orrát:S


emeled fel a kezed és takarodj..jah tutira megrémül tőle egy 65 kilós eb..

legutóbb a mellettem álló kislány kutyájára rontott rá egy nagy fekete dög, elhiheted h elkezdett hangosan sikítozni, a kutya meg csak gyilkolta a kiskutyát..

rohadt dögök..szal sok sikert a takarodj kiabálásoddal....

2010. febr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!