Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya és szobakennel?

Kiskutya és szobakennel?

Figyelt kérdés
Sokan ajánlották a szobakennelt lakásba, de még nem használtuk. Ha dolgozni megyek (ez változó, de a leghosszabb esetben 9-10 órát jelent), ennyi időt kibír a kiskutya a kennelben? Miket tegyek a kennelbe? Érdemes felszerelkezni több kutyaággyal, hogy ki lehessen cserélni ha pisis/kakis lesz? Illetve egy kistestű (felnőve 3 kilós) kutyának mekkora kennelt érdemes venni?
2015. ápr. 25. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha megfelelően szoktatod hozzá, később is kedvenc pihenő helye marad a kicsinek. Méretre akkora kell, hogy felnőtt korában kényelmesen felállhasson, megfordulhasson és kinyújtózhasson benne.Legyen helye a vizes edényének is és pár játékának is. Ha van elég helye, nem az ágyába fog piszkolni.
2015. ápr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Fokozatosan kell beleszoktatni, először csak rövid időkre, és figyelj arra, hogy pozitív élményeket kössön hozzá. Érezze, hogy az az ő helye, ahova nyugalomban elvonulhat.

9-10 órát kiskutyát nem lenne jó egyedül hagyni, sem bezárva, sem egyébként. Míg kölyök, 2-3 óránként ki kéne vinni megmozgatni és a dolgát végezni, fokozatosan növelve az időt. 9-10 óra az a maximum, amit felnőtt kutyát egyedül lehet hagyni.

2015. ápr. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel tisztában vagyok, de muszáj dolgoznom... Két hetet itthon tudok lenni vele, mert van annyi szabim, utána a párom lesz itthon vele. Utána már attól függ hogy ki hogyan ér haza munkából (a párom 3, én pedig 2 műszakban dolgozok).
2015. ápr. 25. 14:22
 4/4 anonim ***** válasza:
A szobakennel egy abszolút jó ötlet! Az én 7 hónapos amstaffom nagyon szereti. Szépen fokozatosan kell beszoktatni, megvárni még magától bemegy, aztán csak behajtani kis időre az ajtaját, aztán zárni kis időre, és így tovább. Nekünk 110cm*70cm*77cm nagyságú van. Én azt mondom, a lehetőségeidhez mérten a legnagyobbat válaszd! :)
2015. ápr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!