Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim nem engedik a...

Eszter888róka kérdése:

A szüleim nem engedik a kutyát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

jó igaz hogy lakóparkban lakunk de Bolognese kutyát szeretnék.(a Bolognese az lakás kutya)ezért nem értem a szüleim. mert a múgy szeretik a kutyákat de azt mondják mindig:

"lakásba kutya nem való"

hiába mondom hogy ez a kutya amit szeretnék az a lakásban érzi jól magát. segitsetek mivel győzzem meg őket? segitséééééééééééééééééég!!!!!!!!!!!!!!!



2015. ápr. 27. 17:21
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%

sztem addig magyarazd mig meg nem unjak es vesznek egyett. de aztan utana tenyleg gondosokodj rola sokszor vidd le stb stb... gondolom eleg nagy vagy mar ahhoz hogy olvasgasd mikell ennek a kutya fajtanak... viszont azzal szamolj h nagyon kenyesek!!! ismerosunknek is van es erzekeny a gyomra es ugy kell neki fozni a kajat.. ugyh nagyon vigyazz arra hogy mit adsz neki enni. es vissza terve a kerdeshez ervelj! mond el nekik te milyen bolg lany vagy fiu lennel ha lehetne egy kutyusotok mond meg nekik h szinte llyan lesz mintha ott se lenne a kutyus csak veled lesz es mivel mondjak h e

nem valo kutya laksba mond hogy rengeteget levinned es meg tanitanad hogy ne ragjon szet semmit es szoba tisztava tenned nyilvan... szoval sok sikert kitartast es ha sikerul jo kutyazast !

2015. ápr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 NoHead Dog ***** válasza:

Ha ők nem akarnak kutyát, és még kiskorú vagy, akkor nem lesz kutya. Kész, pont. Majd ha lesz saját kereseted, vehetsz kutyát.

Egy ebrentyű 10-15 évnyi felelősség, ezt a szüleid biztosan tudják. Nem két forint az állatorvos, sem a kutya vételára (már amennyiben tenyésztőtől veszed, nem egy mocsok szapistól).

Én 18 évesen vettem meg az első kutyámat, aki most 4 éves. Rá 2 évre vettem a másodikat. Hidd el, nem olcsó mulatság a kutyatartás, és nem is egyszerű. :)

2015. ápr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

köszi a 1.nek. a 2. nak is de amugy azt is mondtam hogy majd beleadom az összes pénzem meg amúgy is szülinapomra kérem. de nem lgyult meg a szivük

:(

2015. ápr. 27. 18:01
 4/13 anonim ***** válasza:
Tehát van 120 ezer forintod a kiskutyára félretéve? Mennyi idős vagy? Mit tudsz nyújtani a kutyának? Napi 3-4 sétát, aktív foglalkozással, neveléssel?
2015. ápr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
jó hát nem is azt montam ,hogy én fizetem az egészet mert amúgy nincs annyi pénzem, de bele adom az összeset. és amugy a barátnőm anyukája megtanitott hogyan kell betanitani egy kutyát. hisz nekik 2 is van. azért csak tud valamit.
2015. ápr. 27. 18:09
 6/13 NoHead Dog ***** válasza:
Egy kutya nevelését nem lehet megtanulni, csak tapasztalni. Ha később nyűg lesz, mi lesz vele? Mert egy kutyát esőben, hóban, szélviharban is le kell vinni, nem kakálhat pelusra egész életében (igazából semmilyen életkorban nem ajánlott). A minőségi kutyatartás nem az, ha babusgatod és csókolgatod...
2015. ápr. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
jó mind1 azért köszi:'(
2015. ápr. 27. 18:18
 8/13 anonim ***** válasza:

Írj pro/kontra listát, gyűjts a neten linkeket a nevelésről, írd össze a lehetséges költségeket, kérd meg a szüleidet, hogy hadd menj el egy közeli menhelyre kutyát sétáltatni, stb.. Mutasd meg nekik, hogy elég felelősségérzet van benned egy kutyához!

Nézegesd a márkákat, válaszd ki előre, miket vennél neki..

Ez édesapámnak is bevált, ahányszor új fényképezőgépet akart venni, hogy többezerszer rákeresett a neten, míg édesanyám azt nem mondta: Jól van, legyen

Nálam is működött a tacskómmal :)

És ajánlom, hogy nézegesd a menhelyeket (akár a facebook-oldalakat is, mert hasznosak), hátha ott is van egy gazdátlan lakáskutyus, aki megfelelne

2015. ápr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ooooo köci most reményt keltettél bennem😄
2015. ápr. 27. 21:34
 10/13 anonim ***** válasza:

Mielőtt a szüleidet meggyőzöd gondold végig az életed elkövetkező 12 évét. (nem tudom hány éves vagy, milyen nemű, de szerintem nagyjából stimmel amit írok)

Napi 3 sétát tudsz a kutyának biztosítani hóban esőben, szélben?

Akkor is amikor érettségire, vagy záróvizsgára készülsz?

A párod mit fog szólni hozzá (amikor lesz)?

A buliból haza tudsz menni, mert séta idő van?

Betegen elviszed sétálni?

El tudsz lógni a suliból, később a munkahelyedről, hogy orvoshoz vidd, ápold?

Van pénzed orvosra, gyógyszerre, műtétekre?

Fizikailag képes vagy megfékezni egy bernáthegyit (Moszkvai őrkutyát), amelyik megtámadja a tiédet? (a másik kutya gazdájára nem számíthatsz)

A saját kutyával szemben fel tudsz lépni dominánsan, hogy olyasmit is megtegyen, amihez nincs kedve?

(A következő hozzászólásban folytatom)


Itt ajánlotta valaki

2015. ápr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!