Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan sétáltassam jól a kutyát?

Hogyan sétáltassam jól a kutyát?

Figyelt kérdés

Heti egyszer járok takarítani egy családhoz, és megszoktam sétáltatni a kutyát az utóbbi időben.

NAGYON húz. Sőt ez nem kifejezés. Csak arra hajlandó menni amerre ő akar, avagy akkor én húzom őt. Iszonyú aranyos a kutya! Mindig várja, hogy sétáltassan, de én azt érzem, hogy szenvedek a séta ideje alatt. Ráncigáljuk egymást. Illetve én nem szeretném ráncigálni, de egyszerűen nem hallgat rám. Biztos vagyok benne, hogy okos kutya, csak nem akar rám hallgatni. Elvileg csak az apukát nem rángatja, de ő meg sokat dolgozik. Anyukának meg nem fontos a kutya. A férje szereti a kutyát, ő ezt tiszteletben tartja.Nem bánik vele egyáltalán csúnyán, csak az ő világában (amiben gyereket nevel, főz, bevásárol, dolgozik) nincs benne a kutya.

És rászólnék, de fütyül rám. Mikor megkérem leül, de hamar fel is áll amikor megunja és úgygondolja, hogy ez hülyeség.

Ja és folyamatosan szimatol(ezzel nincs baj :D ) és kaját keres, amint talál felzabálja. Borzasztó, és akkor aztán nincs laca-faca onnan egy tapottat sem megyünk. Ez nagyon veszélyes, de elbírom onnan húzni, van annyi erőm, de akkor tényleg HÚZOM, és a kutya lába surolja a földet.(és azért elfáradok, meg ez amúgy sem túl élvezetes) Szerencsére a madárkáknak lerakott szárazkenyérrel szoktunk találkozni...

Én fektetnék bele energiát mikor sétálunk, mert szerintem sok kicsi sokra meg alapon, ha tényleg lassan is jobbá tehetnénk a sétát: Csak azt nem tudom mi legyen az első lépés amire reagálna a kutya és elkezdőthetne a folyamat.



2015. ápr. 28. 18:31
1 2
 11/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szerintem, ismétlem SZERINTEM egy kutyánál, aki hetente max. 1-2-szer sétál, nem illik túl szigorúan venni a póráz szabályt. Persze ne rántson hasra, de azért egy sima húzás belefér, legalábbis nálam :)

Menhelyi kutyáknál eleinte próbálkoztam, hogy laza pórázon, engem nem vontatva, nyugodtan közlekedjenek...erre sem idő, sem energia, sem lehetőség nincs, ha a két oldalról üvölt a többi 100 kutya. A sétáló örül, hogy végre, akár egy hét után kirobbanhat a kennelből, NEM FOG laza pórázon sétálgatni...kivéve a nyugisokat :D

De mondom, ez csak személyes tapasztalat

2015. ápr. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

77-es: elolvastam az első hozzászólásodat, úgy látom, az ideológia ugyanaz, csak a módszereink mások. Nekem pl. az nem megy gyepin, hogy nyugisan induljunk el, mert hülyének néznének az ott dolgozók, hogy mit sz-rakodok a kutya kennelébe, miért nem megyünk már. Nyilván a saját kutyáimnál megkövetelem a nyugodt indulást.

Szilvinek is igaza van részben, de én marhára utálom személy szerint, ha húz a kutya. Elfáradok benne, kényelmetlen, megfájdul a kezem, ha kicsit engedem húzni, akkor meg már nagyon is fog előbb-utóbb.

2015. ápr. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!!

Olyan kérdés merült még fel bennem, hogy a kutyának mögöttem kell sétálnia? Már olvastam, hogy az az ideális,meg a dominancia stb, de az én kutyám nem mögöttem jön. De nem szokott húzni, ha mégis akkor megállok, és akkor visszafog a húzósabb tempóból.

2015. máj. 1. 17:08
 14/16 anonim ***** válasza:
Elvileg az ideális az, ha melletted megy. Nem kell hogy mögötted legyen. Akkor érezheti magár fölényben ha előtted megy. (De ez sem mindig így van, van amikor szépen sétál az ember előtt is)
2015. máj. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#13-mas kérdésre válaszolva , itt is visszakanyarodhatunk oda, amiről már szó volt a fegyelmezésnél.

Hogy nem az adott testhelyzete, aktuális tevékenysége a lényeg, hanem hogy domináns lelkiállapotban van e.


A húzással, -amellett, hogy kitépi a kezed- az a legfőbb probléma, hogy ő dominál, ő diktálja a tempót, és ez tiszteletlenség az irányodba.


Ha nyugodt, megadó, irányítható "követő" (még ha fizikailag nem is) lelkiállapotban van, és felveszi a te tempódat, az sokkal lényegesebb, mint az, hogy mindezt úgy teszi, hogy közben laza pórázon előtted sétál.

2015. máj. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer a sok választ!

Sok újat tudtam meg :)

2015. máj. 1. 23:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!