Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szedjem ki a kutyámból...

Hogyan szedjem ki a kutyámból a kullancsot?

Figyelt kérdés
Simán, ha megfogom szemöldök csipesszel, az jó? Nem akarom, hogy benne maradjon valamilye:S
2008. aug. 28. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod, hogyan kell, akkor SEHOGY!! Ki lehet szedni csipesszel, de inkább bízd szakemberre, mert ha a kullancs feje bennmarad, agyhártyagyulladást kaphat a kutyusod.
2008. aug. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

NEM jó. A kullancs megijedhet és, ha fertőzött "visszaköpi" a mérget és az végzetes is lehet. Régi módszer, amiben én nem igazán hiszek, bár egyeseknek bejött:

Nyálazd meg az ujjad és a kullancs körül tégy körkörös mozdulatokat.

A másik: kullancs kiszedő csipesz. Árulnak ilyet kutyáknak is. De, ha túlságosan megszívta magát akkor szerintem menj el dokihoz, mert ő ad ellenszérumot is. Legalábbis nekünk adott.

2008. aug. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kutyákra nem az agyhártyagyulladás veszélyes leginkább, hanem a babézia, ami nagyon elterjedt. Ez a betegség tnkreteszi a kutya veséjét pár hét alatt ha nem kezelik. Védőoltás nincs ellene, de kezelhető, ha időben észreveszik. Ezért is érdemes inkább orvoshoz vinni, mert ott legalább megkaphatja az ellenszert is (biztos ami biztos alapon).
2008. aug. 29. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a macskákból szoktam kiszedni a kullancsokat még régen nálam még nemvolt olyan hogy beleszakadt a feje.De te inkább ne kisérletezz ha nemtudod hogyan kell vidd el egy állatorvoshoz majd ő kiszedi.

Ha nem akarod hogy ujra beleköltözzenek a kullancsok akkor használj Frontline cseppeket én is azt használom jó a kullancsok és a bolhák ellen.Mostanába nemisnqagyon láttam bennük bolhákat.Kullancsot sem láttam csak magamon.Majdnem szívrohamot kaptam amikor észrevettem hogy a karomon mászik egy kullancs de rögtön agyonnyomtam

2008. aug. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2008. aug. 29. 21:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem se kisérletezz!! Vidd el dokihoz!! :)

Így jobb lesz neki is meg neked is!! :D

2008. aug. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!