Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kellene-e még valamit tennem...

Kellene-e még valamit tennem miután (sikeresen) kivettünk a kutyámból egy kullancsot?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy pl bekenni valamivel a helyét.
2010. ápr. 7. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Figyelni ezerrel, mert ha babéziás 1 hét alatt rámehet. Véreset pisil, azonnal orvos, nem várni egy percet sem!
2010. ápr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

betadinnal bekenheted a helyét.

Azán figyeld meg a kuytust. Amint látod, hogy levert, kedvtelenné válik vidd azonnal orvoshoz babézia gyanúval

Akkor még lehet rajta segíteni. Amikor a vizelete barnás akkor már gáz van. De egyáltalán nem biztos, hogy megbetegszik.

Az a lényeg, hogy figyelni kell.

2010. ápr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem rég szedhette fel, mert nem volt nagy. Ha kerestem is alig vettem észre. Remélem igy kisebb a betegség esélye.
2010. ápr. 7. 18:56
 4/6 anonim ***** válasza:
igen, de sokszor a levertséget elmagyarázzák valaminek.. azért írtam a véres vizeletet.. arra már mindenki felkapja a fejét.. de egyetértek a másodikkal!
2010. ápr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem számít, hogy mekkora a kullancs (=mennyire szívta meg magát), csak az, hogy fertőzött volt-e vagy nem.

Figyeld 1-2 hétig, ha levert, akkor azonnal doki és mondd, hogy kullancs volt a kutyában (imizolt kell kapnia). Ne várd meg a véres pisit.

És nem árt védekezni a kullancsok ellen.

2010. ápr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos utólag már hiába kened, ha fertőzött volt a kullancs, nincs helyi kezelés. Levertségnél irány a doki. Remélhetőleg megúsztátok és nem volt fertőzött a kullancs, de azért használj valamit kullancs ellen, mert anélkül tuti be fog gyűjteni még többet és nő az esélye egy komolyabb betegségnek. Én pl. scalibor nyakörvet használok, az teljesen jól védi a kutyát fél évig, nincs vele gondom, nincs aggodalom. Tavasszal egyre több a kullancs, megint rajzanak, sajnos mindenfelé vannak.
2010. ápr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!