Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Drága táp vs. Olcsó táp?

Drága táp vs. Olcsó táp?

Figyelt kérdés
Elmondaná valaki nekem, hogy miért árulnak olcsó tápokat, ha az egyesek szerint nem való kutyának?
2015. máj. 6. 20:57
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
A Chappi kb. 4% húst és ízfokozókat tartalmaz, ez válogatóssá teheti a kutyát, össze sem hasonlítható a Brittel.
2015. máj. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Pedigree? Ez sérült zacsis, ezért olcsóbb [link]
2015. máj. 6. 21:54
 23/32 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy nem igazán szoktam figyelni hogy milyen korú kutyáknak ajánlják. Vettem már sok félét, sőt kapott már macska tápot is :) Mást nem találtam most. De lehet hogy reggelre a másodosztályra még tesznek fel ilyen leértékel tápot.
2015. máj. 6. 21:56
 24/32 anonim ***** válasza:
Hasonló a Chappihez. Általában a tv-ben reklámozott tápok azok, amelyek a legrosszabb minőségűek(macskánál ugyanez a Whiskas, Kitekat és társaik).
2015. máj. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

[link]


Ez jó lesz ugye? 10 éves németjuhász és 2 éves pit.

2015. máj. 6. 22:08
 26/32 anonim ***** válasza:
Igen, jó lesz.
2015. máj. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Okés, köszi a segítséget :)
2015. máj. 6. 22:10
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Azért gondolkozzunk már el kicsit, hogy mennyire is drága a drága táp. Mondjuk, hogy a Brit Premium egy már használható olcsó táp, rá merik írni, hogy csirke a legnagyobb összetevő 40 százalék körül. Legyen 500 forint egy kiló. Egy 25 kilós kutyának a napi ajánlott szükséglete 200g körüli, ha jól rémlik, ez tehát 100 forint. Egy nyolc éves gyereknek ennyi a tömege. Ki az a hülye, aki szerint lehetséges lenne napi egy százasból _egészségesen_ táplálni egy nyolc éves gyereket? Vagy egy 70 kilós felnőttet napi 250 forintból? Ezért veszi az ember az 1500 forint per kilós tápot, ott talán hihető már valamennyire, hogy nem az elérhető legolcsóbb élelmiszeripari hulladék az alapanyaga. Mert ha én nem akarok szemetet enni, akkor a kutyàmat se akarom azzal etetni.


Jelezném amúgy, hogy pl az 1500 forint per kilót nem lehet a hús és egyebek árához viszonyítani, mert a tápok _szárítva_ vannak, 10 százalék körüli a víztartalmuk, míg egy színhúsnál ez kb 70 százalék, a nyers gyümölcsök és zöldségek víztartalma 70-90 százalék. Úgy általában amit mi ebédre fogyasztunk, annak 70 százalék körüli a víztartalma, ha ennyire kiszárítanánk, a harmadára csökkenne a tömege. Ezért kell a tápból olyan kevés a kutyának, nem azért, mert kevesebbet eszik.

2015. máj. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Azt mondod akkor ez a táp amit linkeltem mégse jó? Bár mindegy mert leadtam már a rendelést.
2015. máj. 7. 08:18
 30/32 anonim ***** válasza:

Nem mondom. Nyilván, ha az embernek valamennyi pénze van, akkor abból kell kihozni a legtöbbet és így nézve a Brit Premium jó, mert legalább van benne nem kevés hús.


Csak annyi, hogy nem szabad azt hinni, hogy a drága táp az valami kaviár szintű felesleges hülyeség.

2015. máj. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!