Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám a 2éves njuhász...

Hogy tudnám a 2éves njuhász kutyámat arra tanitani h nappal is ugasson?

Figyelt kérdés
Most kaptam tesómtol a kutyát. Nappal nem szándékszik ugatni és beenged mindenkit. Lehet "hamisabbá"tenni még?

2015. máj. 9. 20:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem se akard,hogy ugasson. Ahol vagyok gyakorlaton abban az utcában van egy német juhász,egyfolytában ugat még a kocsikra is. Én abba megbolondulok,hogy az ő ugatását hallgatom,szóval az sem egészséges,hogy ha még a fa levelet is megugatja.


Még új neki a hely,lehet tényleg ne tartja saját területének még az udvart.

Vagy rossz a védő ösztöne.


Kutyasulival lehet rajta javítani szerintem.


Amúgy tényleg ahová akarnak betörnek legyen akármilyen fajta kutya. Ismerősöméknek egy Akita és egy Német juci keverék mellett törtek be. A két kutyának beadtak vmit. Az egyik elpusztult a másikon még lehetett segíteni.Aztán az esett óta nem nagyon volt kint szabadon az udvaron.Ha hosszabb időre elmentek inkább kennelbe zárták meg éjszaka is.


Kamu kamera,riasztó az ami segít.Kutyák már nem. Kis suhancok,fiatalok ellen jó. De aki komolyan gondolja bemegy minden áron.

2015. máj. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

ház védelemre, meg riasztót, és biztonsági kamerát használj, ne kutyát!

Ez alap.

2015. máj. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem alap. Sokaknak még mindig nem az, pedig megkönnyítené a munkánkat rendesen.
2015. máj. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az jó, ha nem ugat feleslegesen.

Ha azt szeretnéd, hogy ne engedjen be idegeneket, ha te nem vagy ott, ahhoz lehet hívni kiképzőt, segédeket, és arra tréningezni a kutyát, hogy ha valaki hívatlanul be akar jönni, ugassa pl. Érdeklődj kutyasuliban, ahol őrző-védőznek is.

Ettől függetlenül sajnos igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy házőrzésre inkább riasztót kell választani manapság. A kutya már nem visszatartó erő: lefújják gázspray-vel, paprikaspray-vel, megmérgezik stb.

2015. máj. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!