Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát tartsak? Lent

Milyen kutyát tartsak? Lent

Figyelt kérdés
Panelben tartanám. Amit tudnék neki nyújtania: minden nap max. 2 öra séta, heti kétszer 2 órás kutyaiskola, heti egyszer egéyz napos kirándu,ás, lakásban napi egy óra foglalkozæs vele. Kezdő kutyás vagyok egy évas lànyom van. Szeretném ha a kutya nem lenne hangos éjszaka. 6 óràt napontavegyedül kéne lennie és ami nagyon fontos: van egy nyulunk. Szeretném ha a kutya okos lenne(az egész fajta az átlagtól okosabb). Ha van valami amit méb le kellene írnom szóljatok!
2015. máj. 10. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs konkrét fajtáról való elképzelésed, nyugodtan sétálj be a helyi menhelyre, add elő az igényeidet, és bizonyára tudnak neked való kutyát ajánlani, akivel meg is ismerkedhetsz akár több alkalommal is, mielőtt úgy döntesz, hogy hazaviszed. Kölykök is mindig szoktak lenni.
2015. máj. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fogadj örökbe!


Ilyen körülmények közé leginkább egy minimum 3 éves kutya való. 6 órát egy kölyök kutya nem bír ki egyedül, meg egy 1 éves kisgyerek mellé sem ideális, a kettőt egyszerre nem fogod győzni nevelni. Az hogy a kutya hangos-e éjszaka az a nevelésen múlik, magától egyik kutya sem tudja, meg kell neki tanítani. Buta kutya meg nincsen, csak türelmetlen gazdi.


Válogass:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. máj. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szuper gazdi leszel, ha ezeket így megtudod valósítani...

Szerintem egy uszkár (bármelyik méretben), golden retriever, bichon bolognese, de akár egy masztiff is jó lehet :) Nem a méret a lényeg...

Nekem egy bullmasztiffom van, gyerekek mellett. Most keresek mellé még egy kutyust.


Szóval én a gyerekeim mellé őket venném :)

Ja és az uszkárt nem nyíratnám pompomosra :D

2015. máj. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mudi, uszkár - ezek átlagnál okosabb, nagyon intelligens, állatbarát kutyák. Mudival különösen lehet kutyasuliban villogni, mert nagyon stréber (ha megfelelő kennelből van). A lakásban egyszerűen meg lehet neki tanítani, hogy csöndben legyen, viszont azért a legtöbb mudi elég hangos a szabadban.
2015. máj. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem beleírni, hogy a mudi nagyon családszerető kutya, ha a gazda szeretné, hogy az legyen.
2015. máj. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Felnőtt, nyugodt természetű, gyerekekkel is tesztelt, kisebb mozgásigényű kutyát válassz a leírtak alapján menhelyről.

Napi 3 db séta szükséges neki, remélem ezt tudod. Reggel, kora du. és este.

Ha mindenképpen fajtatisztát szeretnél, akkor az uszkár jó választás lehet, de ha kölyökkutyát szeretnél, az nem szerencsés 1 éves kisgyerek mellé, nem lesz rá elég időd.

2015. máj. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van fajtamentés is, ott is érdemes szétnézni.
2015. máj. 11. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem menhelyi labikeverékem van, bent soha nem ugat, imádja a gyerekeket, és finoman játszik a két tengerimalacommal (Ez mondjuk szoktatás kérdése, meg kell nekik tanítani, hogy a picikkel finoman bánunk. Úgy 2 hónap alatt megvolt max szinten) Szerintem se kis kölyköt válassz, hanem 2-3 éves felnőttet. Már nem kakilnak be, a lázadó korszakaik is elmúltak. :)
2015. máj. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!