Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát tartsak? Esetleg...

Milyen kutyát tartsak? Esetleg komondort? A többi lent!

Figyelt kérdés

Szeretnék kutyát, de kiskoromban harapott már meg egy németjuhász, ezért valamennyire tartok a kutyáktól (szeretném ezt már levetkőzni).

Kertes házba költözöm nemsokára, 700 nm-es a telek, a kutya házőrzésre kellene, meg "cimborának" (imádom az állatokat).

Idővel lehet, hogy majd még szeretnénk más állatot is, és tervezünk madarakat is etetni télen, így fontos lenne, hogy őket ne bántsa a kutyuli.


Sétáltatni nem biztos, hogy el tudnám minden nap vinni a kutyát, és a munka, tanulás miatt, játszani sem biztos, hogy tudnánk minden nap a kutyussal. Persze az első évek kivételt képeznek, amíg nevelni kell az állatot.


Milyen kutya való nekünk?


Nagyon tetszenek a komondorok, de úgy hallottam, erős természetűek, a fentiek miatt az nekem így elsőre nem ajánlott, ugye? Vagy meg lehet bírkózni vele?


Ha a komondor nem jó ötlet, milyen más kutya lenne alkalmas, ami megfelel a fenti követelményeknek?



2013. jan. 21. 23:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
24%
Mit szólnál első körben egy menhelyi látogatáshoz? :)
2013. jan. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Na, azon is erősen gondolkozok (pont most, ebben a pillanatban olvasok róla, nagyon megsajnáltam az ottani kutyákat, tehát esélyessé vált az is), de azért azt tudni kellene, hogy nagyjából milyen kutya passzolna a lehetőségeimhez... Nem ragaszkodok a fajtatisztához, de azért a madarak miatt pl egy vadászkutya kizáró ok, vagy a sok munka/tanulás miatt egy olyan kuyta is, ami állandó foglalkozást igényel... Tehát nyilván, ha ilyen gének van a kutya vérében (még ha keverék is), az nem jó, mert csak szenvedést okoznék neki... :(


Szóval kb milyen kutyában érdemes gondolkoznom?

2013. jan. 22. 00:19
 3/28 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos van egy rossz hírem,kutyának nem csak első években kell a játék,a foglalkozás,a séták, a szeretet hanem egész életében.

Ne haragudj,de így hogy mindennapi foglalkozás nálatok elmaradozna én semmilyen fajtát nem ajánlanék.

Kutya nem kertidísz hogy kirakod a kertbe aztán adsz neki enni aztán nő mint a bolondgomba. Egy kuvasz ilyenek mellett be is kattana pl,első kutyának meg főleg nem ajánlanám.

Ismerősömnek van kuvasza,1 év kellett a rehabilitációjához mert akkora sérüléseket okozott a gazdájának,aki szintén csak kerti dísznek használta hogy majd őrzi a házat.

Sok ember dolgozik,mellette tanul,de hazaérsz este nekem ne mond hogy nincs pár órád hogy a kutyával elmenjél sétálni,játszatok egy nagyot,szeretgesd.. Mellette meg reggel is egy alapos játék.

Így ki se fáradna a kutya,a levezetetlen energia meg romboláshoz,viselkedés zavarokhoz vezet,hiába a kert,nem bírná.

Gondold át ezt alaposan mivel jár egy kutyatartás.

2013. jan. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
0%

Friss hír, bekattant kuvasz megölte a gazdáját...

[link]

2013. jan. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Menj el a Noé Állatotthonba, vagy a REX Állatzsigetre, kérdezz rá, mit szeretnél. El fogják magyarázni a dolgokat. A helyedben első kutyának közepes termetű keveréket választanék, kb. egy éveset, ivartalanítva, chippel és oltva, aztán beleásnám magam a kutyás könyvekbe. Egy kutyával, ha kertben is él, sétálni kell, etetni, itatni, játszani vele, sőt kutyaház is legyen, jó melegre kibélelve. Vagyis foglalkozni kell vele.
2013. jan. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
2013. jan. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
12%

Ha nem tudsz vele foglalkozni minden nap ne vegyél magadhoz egy érző lényt. Annak kevés ha csak enni kap(mint ahogy neked is), társaságra, játékra, foglalkozásra, sétára van szüksége. És peched van, mert nem csak kölyökként kell nevelni a blökit, hanem egész életében. Van egy olyan jó tulajdonságuk, mint az embernek- életük végéig képesek a tanulásra.

Összességében tehát semmilyen kutya nem való nektek.

Komondor meg végképp nem-úgy elkanászodna, hogy ételt nem mernél lerakni neki csak gereblyével.

A madáretetés meg: ha egyszer elkezded mindig csinálnod kell, mert a madarak megszokják, hogy ott enni találnak. De ilyen feltételek mellett könnyen éhen maradhatnak.

2013. jan. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Tisztelt válaszolók, természetesen az a cél, hogy minden nap foglalkozzak a jövendőbeli családtaggal (séta, játék), de a mondás úgy tartja: számíts a legjobbra, készülj a legrosszabbra, ezért szeretnék olyan fajtát választani, amely a vészhelyzet esetén (vizsgaidőszak évente 2x munkával terhelve) is jól elvan, ha 1-2 nap játék kimarad. A szeretet, illetve annak kimutatása 120%-osan meglenne.


7-es válaszoló: Azért gondoltam a komondorra, mert arról az a hír járja, hogy inkább önálló lény, viszont szereti a gazdáit és ha jól nevelt, engedelmes... de akkor rosszul szűrtem le az infókat a komondorral kapcsolatban? Neked van komondorod? Mennyit és hogyan foglalkozol vele? A madáretetés családi hagyomány, jó szándékból csináljuk, nem halnának éhen szegények, nem illene ilyen rosszat feltételezned, csak mert a kérdésben szereplő dolgok miatt érdeklődök- azért egy kutya meg egy madár más.


3as válaszoló, a kuvasz, amiről te írsz kvittagirl, annyira szétkapta a gazdáját? Láncon volt tartva, vagy csak simán az volt a gond, hogy nem volt minden nap játék? Tudsz róla pontos infókat?


5-ös válaszoló: A Noét ismerem, támogattam is már őket adománnyal! :) Köszi a tippet!

2013. jan. 22. 01:59
 9/28 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

A sárbogárdi kuvasz egyszerűen átharapta a gazdasszonya torkát! Nem az első eset kuvasszal kapcsolatban. Hogy aztán mi váltotta ki a támadást, azt a Tényekben sem tudta megmondani a rendőrség. Lehet, hogy elesett a hölgy. De ilyet csak bekattant kutya tesz.

[link]

2013. jan. 22. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

a komondor nem megfelelő gazda kezében könnyen nagykutyának érezheti magát szóval az is megharaphat ez szintén igazvolt a németjuhászodra nem megfelelően neveltétek és ő azt hitte hogy ő a főnök ha nagytestű kutyát akarsz válasz újfullandit a szórével lesz a legnagyobb meló de itt egy videó a kutyáról ezt a fajtát a szereteteden kívűl más nem érdeki a legszelidebb kutya a világon

http://www.youtube.com/watch?v=AslHqZ8HdII

2013. jan. 22. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!