Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlanáto...

Milyen fajta kutyát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés
Családi házban lakunk elég nagy udvarral.Van egy másfél éves kislányunk.Mindenképpen olyan kutyát szeretnénk amit tudunk kocsival is vinni pl.kirándulni.Tehát ne legyen olyan nagy testű!Egyébként beagle-re gondoltunk!De szivesen meghallgatnám hozzáértők válaszát,tapasztalatát is!
2010. febr. 23. 22:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen pásztorkutya (mudi, border, sheltie, skót juhász, kelpie ilyesmik). Azok könnyen nevelhetők, engedelmesek, szépek és sok dolgot lehet velük csinálni, jóban vannak más állatokkal, megvédik a családot és sok sportot is lehet velük űzni ellenben a beagle-vel. A beagle nagy divat mert olyan cuki, csakhogy makacs, önfejű fajta, nem az akivel nyugton sétafikálhattok egy túrán, megérez valamit és köszönés nélkül eltűnhet. Nehéz megnevelni. Igazából én nem tartom ideális családi kutyának, mert sok gond van vele, és nem hiszem hogy egy család arra vágyik hogy kikapcsolódásként a tyúkvadászatról nevelje le, vagy azon próbálja magát túltenni hogy a kutyájuk a kaját jobban szereti mint őket és hogy csak azt lesi mikor nyílik a kapu. Tudom nem minden beagle ilyen, de akkor is! Nektek nem hiszem hogy sok időtök és tapasztalatotok van a kisgyerek mellett!
2010. febr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Hát a beagle nagyon makacs, nem igazán akar tanulni, és ami a legfontosabb sosem áll le...Ilyen kisgyerekhez és golden retrievert ajánlanék, vagy labradort. Nekem goldenem van. Kisgyerekhez mindneképpen olyan kutya kell, ami nem falkakutya, nem akar mindneképpen ő lenni a vezér, ha viszont el akarja venni a vezérséget, mert úgy érzi, hogy ő van legalul, akkor a picivel fogja kezdeni, és csak feldönti vagy akármi máris erősebbnek bizonyult, és utána már ő a feladatának fogja érezni, hogy rendre utasítsa az alatta állókat, jelen esetben a gyereket. A golden retriever tudja, hogy kisgyerekkel van dolga, nem tudom hogy honnan, nekünk most 6 hónapos, ma egy anyuka két igen kicsi gyerekkel odajött, hogy szabad-e simizni, mondtuk hogy persze, de lehet h nyalni fog meg hasonlók, vagy esetleg játékból megfogja a kicsi kezét vagy ruháját. Erre semmi ilyesmi nem történt. Csóválta a farkát és sugárzott belőle a nyugalom. Mikor a kicsi a kutya pofájához rakta a kezét, akkor meg a kutyám elkezdte nyalogatni a kis kezét. Nagyon aranyos volt. Éreztem rajta, hogy tudja, hogy nem szabad mert kicsi, vigyázni kell rá. Viszont ha velem játszik vagy simogatom teljesen más, ugrándozik nyalogat össze vissza szal egy energiabomba.
2010. febr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Japán chint(L)(L)
2010. febr. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Az igazán gyerek szerető kutyák mind nagy testűek.

Pl.: golden retriver, labrador, bobtail (őt nem véletlen hívják ovónéninek),leonbergi. HA sikerül összefutnod olyan gazdival ,akiknek az egyik van a sok közül mind arról tudna áradozni neked, mennyire finoman tud a gyerekekkel bánni a kutya. Mindegyiket lehet kirándulni vinni, nagyon élveznék.

2010. febr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az első válaszolónak! A beagle nehezen nevelhető, szerintem nem ideális nektek.

Nézd meg ezt az oldalt, van rajta fajtaajánló: [link]

2010. febr. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Spániel, Skótjuhász.
2010. febr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is a brit pásztorkutyákat ajánlom ill. a labradort vagy a goldent az adott körülmények közé. Beagle-t semmiképp.
2010. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

Ezt utálom!!

Egy skót juhász is lehet későbbugyan olyan makacs,neveletlen.Nekem beagleöm van,tenyésztöl van minden hétvégén megyünk kirándulni havonta 1× kocsival meszebb távra.Póráznélkül sétál a hegyekben mlletünk nem szaladgál össze-vissza.Ez annyira nevelés kérdése.Van egy hugom 2,5 éves ő is mindig jön velünk és a beagle kutyussal játszik mindig mikor mi pihenünk.Hozzá teszem a kutya most lesz 2 éves.Ennyi hogyha nevelve van valaki kutyája és nem szaporitotól véve,szoktunk menni dogdancing versenyekre is meg a faluba szokottlenni bemutató és oda is megyünk.Szerintem igen okos és inteligens kutya semmivl nem külömb,mint egy skótjuhász őis ugyan ugy lehet majd buta,neveletlen.

Én a beagle-t ajánlom ird majd meg,hogy döntöttél :)

Sok Sikert!

2010. febr. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ne háborodj fel. Én is szeretem a beagle-ket és sokan mások is. Akik nem ajánlottuk, mind nagyon jól tudjuk, hogy nevelés kérdése és azt is tudjuk, hogy minden fajtájú kutyát el lehet rontani. De ha valakinek első kutyája lesz, ráadásul kicsi gyerek is van, te is beláthatod, nem biztos, hogy a beagle a legjobb választás. Lehet elbírna vele, de lehet, nem. Azt azért beláthatod, hogy pl. egy goldennel mindenképpen könnyebb. Ezen nem kell felháborodni, mert tény.
2010. febr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: abban egyet értek, hogy beagle jó kutya, ha meg van nevelve rendesen... De abba is, hogy makacs és nem hiszem, hogy egy 1,5 éves gyerek mellett olyan nagyon sokat idő maradna a nevelésre. Viszont a skót juhász, a shelti, a golden retriver, labrador, samoyed szerintem ideális lenne, okos kutyák, és nem makacsok...
2010. febr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!