Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlanáto...

Milyen fajta kutyát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Paraméterek:

Kettő kutyust szeretnék (párom kérésére egy kistestű, és egy közepes vagy nagytestű kutyust)

3000 m2 telek tartozik a családi házunkhoz, úgyhogy van mozgástér bőven. Ezen kívül rendszeresen nagy sétákat tennénk, hétvégén kirándulnánk, túráznánk. A nagyobb testű kutyával(lehet, hogy a kicsi is jönne) rendszeresen futni szeretnék.

Elsősorban társnak kell a kutya, de a betörőt azért ne engedje be. Személyőrzés is lenne a feladatai között.

Nekem első kutyáim lennének, párom tapasztaltabb, de nagyobb részt én foglalkoznék velük. Kutyaoviba, kutyasuliba mennék velük.

Alapvetően a kertben lenne a helyük.

A felsorolt fajták kizárva: beagle, nyomott fejüek pl. mopsz stb., labradorok.

Légyszi ne csak a fajta nevét írjátok le, hanem azt is, hogy miért ajánlanátok!

Az értelmes válaszokat előre is köszi!

24N


2011. máj. 19. 08:54
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy 2 cicánk is van, nem szeretném, ha bántaná őket!
2011. máj. 19. 08:57
 2/15 anonim ***** válasza:
Én a magyar vizslát ajánlanám. Egyrészt mert magyar fajta (talán) még nincs túltenyésztve. Nagy a mozgásigénye. Imád futni, kirándulni, játszani stb mindent. Betörőt szerintem nem engedné be, mert a miénk odakap ha úgy jön be valaki, ha nem megyünk egyből le.
2011. máj. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

erdélyi kopó. igazi mindenes fajta, ami azt jelenti h nem csak nagy mozgásigényű mint egy labrador, hanem kiváló házőrző és személyvédelemre is alkalmas. igényli a rengeteg mozgást. Szomszédom akinek volt kettő mesélte, hogy még az ismerősök is előre bejelentkeztek a nyaralóba, mert nem engeték be őket.:-) ha bent voltak a gazdival az ok volt. a hosszúlábú erdélyi kopó 30-35 kg, gyerkeket szereti, idegenekkel tartózkodó (felnőtt korától!kölyöknek olyan mint a többil kis hülye:-) ).

nekem van egy, még kicsi 7 hónaP körüli. nem ugat feleslegesen, Marci már most ügyes lakásörző. ha szomszédok jönnek a lépcsőházban azokat már megismeri nem ugat, de ha idegen akkor mondja a magáét.

érdemes kutyasuliba vinni őket, mert igénylik a szellemi és fizikai lefárasztást is.

2011. máj. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ha ciciák mellé lenne, akkor éremes kicsiként elhozni, mert nekik később nagyon erős a vadászösztönük ezért hozzá kell szoktatni a háziállatokhoz. réten, mezőn, hegyekben csak 100%ig behivható kopót szabad elengedni, mert elég öntörvényűek, felülbirálhatják a gazdi parancsát. ez azért van mert olyan vadászatra lettek tenyésztve, ahol sokszor egyedül, vagy a többi kopóval messze a vadásztól dolgoztak.

elég erősek, elvileg 2 db-nak meg kellett tudnia fogni egy medvét.

szeretik a gazdát, egygazdásak, ettől még jó családi kutyák! azt irják róluk h nyugostak, megfontoltak nem vizsla szerű rajongással viseltetnek gazdáik iránt. az enyém még ilyen de lehet h mert még baba.

és kiemelkedően intelligens!ezt tapasztalom. amikor megtaláltuk kb 3 hónapos lehetett és már másnak reggel megtanulta za ÜLJ parancsot, látta a másik kutyánktól és máris ült.:-)

nem divatkutya, ami még jó benne h nincsenek tipikus fajtabetegségei.mint pl a németjuhászoknál a dizplázia, arrasem hajlamosak. meg ugy semmire. megfelelő táplálással sokáig egéstzségesek tudnak maradni.

2011. máj. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
jahh és ő is magyar fajta! az egyik legveszélyeztetettebb.
2011. máj. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

nézelődjetek még neten, kutyás rendezvényeken, hogy mi az ami küllemre és/vagy jellemre közel áll hozzátok.

egyáltalán milyen jellegű kutya tetszene? vadászkutyák, terelőkutyák, terrierek? hosszúszőrű, vagy rövid?

ha vadászkutyák jönnek be, akkor írtak már jó példákat, de hogy kiegészítsem, pl. a weimar-i vizsla is jó őrzőkutya, mellesleg sportos, és tanulékony. kis testűnek meg akár spániel.

ha a terelőkutyák jönnek be jobban, akkor nagyobb testűnek ott vannak a belga juhászkutyák, német juhászkutya, snauzer, francia fajták (briard, bouvier, beauceron), roti. kis testűnek meg sheltie, border, kelpie, puli, pumi, mudi... hosszú a lista.

személy szerint kis testű kutyából nekem a staffordshire bull terrierek tetszenek :)

ha pedig valamelyik fajta felkeltette a figyelmedet, akkor nézzetek utána, vegyétek fel a kapcsolatot tenyésztőkkel, tartókkal, hogy teljes képet tudjatok alkotni az adott fajtáról.

2011. máj. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én a kuvaszt ajánlom! Nekem is van több is a telken, kiváló őrkutyák, és személy védők. A gazdájuk a mindenük és a család. Senkit sem engednek be. Ja és persze mert magyar fajta is!:) Futni is lehet vele, mondjuk nyáron a melegben nem nagyon érdemes, de amúgy szeretnek mozogni. De ha kifejezetten inkább sportosabb kutyát szeretnél, akkor magyar vizsla, erdélyi kopó is megfelelő. Bár ezektől a házőrzés távol áll.
2011. máj. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
azért az erdélyi kopónál megkérdőjelezném,hogy nem alkalmas házörzésre:-) kifejezetten alkalmas rá, minden fajtaleírásban is írják. meg tapasztalat.
2011. máj. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia, a leirasodnak nagyon sok fajta megfelelne, szerintem ha nincs pontos terved vele (verseny, kialitas) akkor erdemes menhelyeken, fajtamentoknel nezeldoni, akar keverek kutyat is.

Azt nem irtad le, hogy bemehetnek-e majd a lakasba?

Mert ugye vannak nagyon rovid szoru kutyak akiket nem lehet kint tartani vagy csak egy nagyon jol szigetelt meleg hazban (pl. vizsla, dan dog, boxer...)

Az hogy mennyire lesz hazorzo sokban mulik a nevelesen, de persze vannak olyan fajtak amiben eselyesebben benne van a vedo oszton. Ilyen pl. a nemetjuhasz, schnauzer, kuvasz, malinois...


De szerintem a legjobb az lenne ha felkeresnetek egy alapitvanyt es elmondanatok mit kerestek. Ok pontosan ratudnak mutatni melyik a perfek kutya nektek.


Egyebkent hasolno korulmenyek kozott nekem snaci keverekem van, bar belul tiszta snaci karakter, ajanlom nezz szet a snaci fajtamentoknel nagyon rendesek

2011. máj. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

akkor én pedig őket ajánlanám!:-)


[link]


fajtamentők.

2011. máj. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!