Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya etetése?

Kiskutya etetése?

Figyelt kérdés
2 hónapos tacskót fogok nemsokára kapni, hogyan etessem? Csontot még nem kaphat, de szeretnék neki húst adni. Milyen húst és hogyan? 2 részletbe vagy egyszerre? Mindegy hogy reggel vagy este? Sima vizet kell innia?
2015. máj. 13. 15:24
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
61%

Kedves kérdező!

Ne aggódj, ha nem kapsz mindig olyan választ, amit vártál. Évek óta használom ezt az oldalt, ők mindent jobban tudnak, nekem elhiheted ;) (és igen, ezt negatív értelemben mondom)

Nem kell mindent jelenteni, csak mert a saját igazát bizonygatja

Amúgy nekem is tacskóm van, kölyökkora óta Premiere Best Meat tápot kap, de a maradékot is megkapja tőlünk.

A legjobb az, ha tápot adsz neki, de esetleg ráöntheted a maradék levet is. Én világéletemben így etettem, eddig semmi problémám nem volt ezzel

2015. máj. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
25%

véletlenül se gázolnék senki lelki világába, de szerinted itt ki nem szarja telibe, ha jelented? Annyi jelentősége van a jelentgetésnek itt, mint a lepkefingnek a szélviharban.


Amúgy azért kaptál hülye válaszokat (tagadhatatlan, hogy azokat kaptál), mert a kérdésed egy része arra enged következtetni, hogy teljes mértékben agyhalott vagy. Nyilván vizet adunk a kutyának, minden nyomorult élőlénynek vizet adunk, milyen hülye kérdés ez?


Féléves koráig napi háromszor etesd, utána kétszer, reggel-este. Áttérhetsz egy éves kora körül az egyszeri etetésre, de ha rám hallgatsz, maradsz a kétszerinél.


Normális táppal etesd, más NEM kell neki. Normális táp alatt normális tápot értek, nem Pedigreet. Josera Kids nem való tacskónak, a tacskó kistestű, a Kids közepes és nagytestű kutyáknak van. Ettől függetlenül a Josera jó választás, elég jó tápjai vannak a prémiumok közt. Ha azzal eteted, nem lesz baj.


Néha adhatsz neki húst rizzsel. Legjobb ha veszel vadnyesedéket, és azt főzöd össze rizzsel. Ne úgy csináld, mint magadnak, nem kell se só, se fűszer, se olaj, se semmi. A rizshez pedig annyi vizet adj, hogy pépes legyen, ne peregjen.

2015. máj. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Ha a főzés mellett döntesz, akkor kb 70% hús, 20% vitamin, 10% gabona (elsősorban szétfőtt rizs)arányt kell szem előtt tartani. Persze ez a kérdés ennél sokkal összetettebb, mert ha igazán egészségesen akarod táplálni a kutyát, akkor további kiegészítésekre is szükség van. Én szoktam meghatározott időközönként az ételéhez adni őrölt tojáshéjat, olíva olajat, tejtermékeket (sajtot vagy túrót), olajos halat, szardíniát, zabpelyhet stb. Szintén szoktam variálni a húsféléket (vad, szárnyas, disznó, belsőség, porcogó)illetve a zöldségeknél is ugyanez van. Erről hosszú regényeket lehetne írni, amire ez a hely nem alkalmas, ráadásul a mai napig nincs egyértelmű állásfoglalás arra vonatkozóan, hogy melyik a legjobb etetési mód, így mindenki az adja a kutyájának, amit ő személy szerint a tapasztalatai vagy információi alapján a legmegfelelőbbnek talál.


Szintén tacskóm van, én főzök neki. Havonta kb egyszer lefőzök egy nagy adagot, kiadagolom és lefagyasztom, így esténként nem kerül több energiába megetetni a kutyát, mintha kinyitnám a tápos zacskót. Persze én is adok neki jó minőségű tápot is, így a (szerintem és állatorvosunk szerint) nagyon jó minőségű táplálás kb. havi 3.000 forintba kerül.

2015. máj. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!