Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jó kutya választás?

Ez jó kutya választás?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Szóval panelbe lesz kb 65 négyzetméterbe, a házunk előtt nagy füves park van, napi 5 óra séta/agility a lakásban további foglalkozások, hétvégente egész napos túra.

Szamojéd fajtára gondoltunk, nem első kutya lenne, mivel volt skót juhászunk.

Viszont 1 nap kb 7 órára lenne magára hagyva játékokkal, meg egyéb dolgokkal.

A kérdés az, hogy jó ötlet-e bepályázni egy szamojédre, illetve mennyire tűri a 7 órás egyedüllétet? Tudom, hogy energiabomba kutya :)



2015. máj. 15. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha folyamatosan szoktatva van az egyedüllétre, akkor nem lesz baja. Ezt úgy értem, hogy ne úgy csináljátok, hogy hazaviszitek, másnap meg már egyedül hagyjátok. Az öt óra sétát gondolom napi 3 részletben gondolod. Szerintem, ha ezt be tudjátok tényleg tartani, akkor jó választás!
2015. máj. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az 5 órát úgy gondoltam, hogy reggel fél-1 óra (ez kb reggel 6-7ig lenne)

Aztán 2 óra séta (2-4ig) és

Este úgy 6-10ig.

Természetesen akkor lenne megvéve, amikor nincs munka kb 2 hónapot, mert akkor tudjuk igazán szoktatni.

2015. máj. 15. 14:21
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát este lenne az a hosszabb sétálás
2015. máj. 15. 14:21
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Szerintem ez így jó lenne. Ha néha elviszitek nagyobb sétára, esetleg kirándulásra, az sem baj. Biztosan élvezné! :)
2015. máj. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!