Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engedelmességi tanfolyamért...

Engedelmességi tanfolyamért minden esetben fizetni kell?

Figyelt kérdés

Mi van akkor, ha az én kutyám hátránnyal indul a tanfolyamon, és a megadott idő alatt nem sikerül elsajátítani a feladatokat, emiatt nem vehetrészt a vizsgán. (vagy megbukik).

Olyankor ha újra ki akarom járni a tanfolyamot, hogy meglegyen a papír, akkor újra ki kell fizetni a tanfolyam árát vagy csak max a vizsgadíjat?


2015. máj. 18. 14:17
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Jó, én is láttam behívhatatlan BH vizsgás kutyát, szóval ebbe ne menjünk bele, hogy melyik papír mit jelent. Mindenféle IPO győztes kutyákkal nem lehet szöges nélkül sétálni, mert őrjöng és megrág mindenkit, aki szembe jön, hagyjuk ezt. Semmilyen papír nem garantál semmit, nicsen beállítva a kutya fixre, nincs beállítva a gazda se. Az alapengedelmes vizsgás kutyák egy pillanatnyi állapotban lettek levizsgáztatva, és akkor vagy jók voltak, vagy szar volt a suli és minden hülyének adott papírt. Utána szarhatott bele a gazda a melóba, meg az egészbe, és ugyanúgy visszaeshetett a kutya.


Engem Szentendrén a Novában találsz meg, de ha képzett kutyát akarsz látni, rossz helyen jársz, mert mi elsősorban családi kutyázunk. A gazdáknak nálunk nem elsősorban képzésre van igényük, hanem nevelésre, hogy egy alapvető figyelem és kommunikáció meglegyen a kutya meg a gazda között, hogy problémamentesek legyenek a mindennapok. Aztán hobbiból mehet utána a képzés, ha megszeretik a dolgot. Maga az alaptanfolyamunk is családi kutya tanfolyamként van meghirdetve, vizsgán az engedelmest pontozzuk nagyrészt, de pl. volt kutya, aki hiába csinálta meg gyönyörű pontszámmal, nem engedtük át, mert ha behisztizik, rágja a gazdáját, de csúnyán.

Szóval én megmutatom neked szívesen, hogy mit csinál a pitem obedience címszó alatt, rém büszke vagyok rá, de nem érzem úgy, hogy engem ez minősítene - egyrészt azért, mert egy kiváló oktató jár hozzánk, aki kiosztja a házi feladatot, nekem csak meg kell csinálni, másrészt meg azért, mert kiváló alapanyag a kutya. Nyilván megyünk majd versenyezgetni, ha eljutunk odáig, de ha nem, azt is leszarom, ez csak hobbi.

Nekem az az igazi eredmény, ha bejön a gazda a sulira halál nullán, hogy azt se tudja, melyik a kutya eleje meg a vége, az állat fuldokolva cibálja pórázon és a füle botját se mozdítja, ha akar tőle valamit, a behívása gyakorlatilag nulla, és aztán úgy mennek haza vizsga után, hogy laza pórázon, civilizáltan sétálnak együtt, nagyjából behívható a kutya (még ha nem is első szóra, mert ahhoz idő kell, de a technika megvan), meg úgy általában, elindultak egy olyan úton, amin végre együtt mehetnek, és nem csak egymás mellett. Ha számodra ez is érték, gyere le, szívesen beszélgetünk bárkivel, de ha csak fikázni tudod, mert szerinted a családi kutyázás nem is kutyázás, akkor hagyjuk, arra nincs szükségünk nekünk se, meg neked se :)

2015. máj. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Akumi senkit nem fikázok csak azt nem értem, ha te ennyi észt tudsz osztani és kiképző vagy, akkor minek jár hozzád kiképző.
2015. máj. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Utolsó: csak halkan megsúgom, hogy Cesar Millan is szokott a műsorában más kiképzőktől segítséget kérni, mert pl. nem az engedelmes munka és a munkakutya képzés a szakterülete. Bár nyilván szerinted az is csak hókusz pókusz, amit ő csinál, mert a rehabolt kutyáinak nincs tökéletes lábnál követése.
2015. máj. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Egy sokat tudó ember is mindig tud tanulni. Nekem eddig 4 vagy 5 BH-s, IPO I.-s kutyám van-volt (a fene se emlékszik már az összes vizsgára és versenyre), de mindig van olyan akitől érdemes tanulni és újat tud mutatni.

Amúgy Akuminak igaza van a családi kutyázással kapcsolatban.

A gazdáknak az együttélés az elvárása és nem a hibátlan engedelmes munka. Hiába a hibátlan pályamunka ha a kutyával nem tudnak csak flexin és állandó odafigyeléssel elmenni bárhova is.

2015. máj. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
0%
Az egy dolog mert ên is tanulok dolgokat bárkitől ha látom h jól működik de nem osztom az észt nagy szavakkal , főleg úgy h leírom hozzám is jár kiképző. Nekem is van kutyaiskolán és szégyelném a pofámat az embereim előtt ha egy másik kiképző tanítana engem. Úgy gondolom ha valaki kiképzêst vezet vagy iskolát üzemeltet kell lennie annyi szakmai tudásának h nem más f...val veri a csalánt. Sajnos a mai világban mindenki lehet kiképző aki kifizeti az összeget a tanfolyamért. Régen ez nem volt lehetséges , a kikêpző által vizsgára felkêszített illeve teljesítménybíró előtt bemutatott kutyák darabszáma után kaptak mesterkiképzői címet. Ha én elvégzek egy kőműves tanfolyamot attól még nem leszek jó burkoló!!!
2015. máj. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg az a gáz amit leírsz.

Mert azt hiszed, hogy neked már nem tud senki semmit tanítani.Pedig a világ fejlődik, mindig vannak újabb és újabb módszerek, ötletek.

Az dicséretes, hogy igyekszel az embereid előtt járni tudásban, de ha ezt fejlődés nélkül teszed az szerintem nem jó út, mert beragadsz egy tudásszintbe, miközben a többiek elhúznak melletted.

Amúgy én is akkor váltottam családi kutyázásra amikor a BH vizsgás kutyám otthagyott amikor csak akart és amikor kedve volt. Most nem hagy ott, bárhol megjelenhetek vele, tudom, hogy normálisan fog viselkedni.

A legfiatalabb kutyáim már ebben a családi kutyás szellemben nevelkedtek. Nincs BH vizsgájuk viszont van egy 100%-os behívhatóságuk.

2015. máj. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
0%
Pont feljebb írtam h elfogadom bárkitől a tanácsot aki letett az asztalra de ez a családi kutyás történet számomra nevetséges.
2015. máj. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nem értek mindenhez, például a sportkutyázáshoz baromira nem (és nem is állítok ilyet senkinek). Viszont valamilyen szinten meg akarom tanulni azt is, mert fontos, ezért szereztünk valakit, akitől érdemes tanulni.

Amúgy meg szerintem a fül-orr-gégészedtől sem várod el, hogy szívműtétet végezzen rajtad, pedig ugye orvos, de más a szakterülete. Na, hát a kutyázásnál is valahogy így van.

2015. máj. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
0%

A sportkutyázáshoz adottság kell nem mindegy h mozog a kezed h fordulsz, valamilyen szinten lehet tanulni de erre születni kell. Nem minden boxoló világbajnok arra is születni kell. Viszont úgy gondolom ha már kutyaiskoláról beszélünk ott a fegyelemre kellene a hangsúlyt fektetni. Ezelőtt xxx éve ugyan olyan kutyák voltak mint most csak az emberek túlbonyolítanak mindent. Bejött amerikából minden marhaság és azt majmolja mindenki. Soha nem volt ennyi nevetséges kutyaiskola és sokkal fegyelmezettebb kutyák voltak mint most. A kannás dobálózás a póráz nélküli kutyaiskolák és a falkafutás nem tesz jót a kutyának. Ha valaki meoes kiképzésvezetői tanfolyamra járt akkor ott nagy bukta lehet mert az teljesen más mint a k99-es vizsgarendszer. A Meoen csak a KIKÉPZÉS vezetők alapjait oktatják ( ami már nincs is) de sem családi kutyázás sem hókuszpókusz nincs mögötte. Voltak okj-s tanfolyamok ahol a sportkutyák képzésére öszpontosítottak de már az sincs. ( nem mintha minket meghatott volna mert a kutyásokat nem a magyar államnak kell elismernie hanem az FCI- nek! Nekünk ez a fontos !!! Nem Cesar Millan és a csicsergés meg sok baromság;)

Egy normálisan kiképzett kutyát te bárhonnan visszahívsz hókuszpókusz nélkül.

Jah és mi az h a kutya hisztizik? Ő nem ember!!!

A farkas sem hisztis ha már valaki köztetek foglalkozott farkasokkal akkor ezt tudnia kellene. Az állat a fájdalomból ért nem a szakkönyvekből! A farkasoknál az alfa hím sem szól légyszi ne gyere ide a kajámhoz hanem figyelmeztet hanggal és arcmimikával ha ebből nem ért a másik akkor harap de nagyon nagyot!

2015. máj. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Fegyelem van, ne aggódj :) A többire meg nem reagálok, egyrészt mert unom, másrészt mert úgysem foglak meggyőzni (hacsak le nem jössz egyszer tényleg a sulira), harmadrészt meg melóban szar a billentyűzet, horror gépelni rajta... :D
2015. máj. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!