Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Palotapincsit lehet parancsra...

Palotapincsit lehet parancsra tanítani?

Figyelt kérdés

Türelmes vagyok, de könnyen kilehet húzni nállam a gyufát, akárkiről/miről vanszó. Lesz egy palotapincsim hány hónapos korától lehetlesz parancsszóratanítani? 4 re szeretném csak.

Marad, ül, helyedre, hozdvissza.



2015. máj. 20. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

És ha kihúzták nálad a gyufát, mit csinálsz?

Már akkor el lehet kezdeni, amikor 8 hetesen hozzád kerül. Várhatsz pár napot, hogy megszokja az új helyét, utána nyugodtan lehet. Sőt, hallottam esetről, amikor 11 éves kutyát tanítottak be, szóval bármilyen korban lehet!

2015. máj. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Neked semmilyen állat nem való,mert te saját magad is az vagy.Gyakorolj a veled egy kilókban lévő társaiddal,ne egy állatnak parancsolgass,idióta.
2015. máj. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
minden kutyát lehet tanítani, sőt, kell is. de egy kölyökkutyánál ehhez gyakran türelemre is szükség van, és nem 1 nap alatt tanul meg mindent. ezeken kívül szerintem elég fontos a gyere ide, és a nem/fúj parancs is. a fekszik sem utolsó.
2015. máj. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem felvágni akarok, de nekem 1 nap alatt tanulta meg a spancim az ül/felszik parancsot. Pár nappal az után, hogy elhoztam. Mindenképp kedvesnek és türelmesnek kell lenni és ha ügyes volt megjutalmazni:)
2015. máj. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jó, nem a legkönyebb, de viszontn a tanításhoz türelmes vagyok. Ha arról van szó hogy 1-2 hét alatt megtanúlja soha nembánok vele rosszúl, de nemis szeretnék. Az a hozzászólás hogy nemvaló nekem SEMMIEN állat nemfogadnák el. Mostis van egy vadászkeverékem, 10 éves. 5 éve tanítottam. És még mindíg halgat rám. Unokatesómék tacsiját is én tanítottam meg az ül parancsra 1 óra alatt, 6 hónapos. Nem, nem 8 hetesen akarom tanítani. 8 hetesen kapom meg, várok 2 hetet míg megszokja a körülményt és szépen elkezdem tanítani. Jutalomfalatot kap ha megtanulja!
2015. máj. 20. 20:55
 6/12 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Ha kihuzná a gyufát, csakakkor történhet meg ha órák után nemtanulja meg, és nemfigyelek rá egy napot. Akárhogyis árt neki, aztis megtanítanám neki hogy rám halgasson. Nemszeretnék nagyon keményen bánni vele, ütésről SZÓ SEM fog történni!!
2015. máj. 20. 20:57
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj Kérdező, de te akkor is úgy el vagy tévedve, mint Jancsi és Piroska az erdőben.


Néhány hetes babakutyától elvárni, hogy sokáig figyeljen és rögtön mindent tudjon (" én tanítottam meg az ül parancsra 1 óra alatt" "ha órák után nemtanulja meg") kb. olyan irreális elvárás, mint egy négy éves gyereket beültetni szemiotika előadásra hogy utána felmondja az elhangzottakat. Rövid leckék, sok ismétlés, pozitív megerősítés a lelke a kutya tanításának.


A "hozd vissza" ráadásul egy komoly, összetett feladatsor - ugyanis nem mindegyik kutya apportos, hogy ösztönből hozza a labdát.

Egyébként 8 hetes korban már el lehet kezdeni a nagyon alap dolgokra tanítani és nevelgetni: pl. neve, gyere ide, nem rágjuk a telefontöltőt stb.


Összességében szerintem érdemes lenne átnézned egy kutyanevelésről szóló könyvet és beszerezned valami jobb parancs tanítós szakirodalmat is (pl. a 101 kutyatrükk c. könyv nagyon jó), mielőtt szegény pincsi "kihúzza nálad a gyufát" a te hozzá nem értésed miatt.

2015. máj. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem van kép pincsim és hát elég kis butusok. Nem a legokosabb fajta(persze lehet, hogy te pont olyat fogsz ki ami ügyesen szót fogad). Egyszerűen nem fogadnak szót. Ha ki vannak engedve rögtön kihasználják a lehetőséget a szökésre. Inkább úgy fogalmazok, hogy nem a leghűségesebb fajta(de persze biztos van kivétel). Az a válaszoló, aki azt írta, hogy nem való neked kutya nem igazán van tisztában a kutyatartással. Szerintem mindenkit ki lehet hozni a sodrából, engem is elég könnyen de eszembe se jutna bántani egy állatot. Én 2,5-3 hónapos korban kezdtem el az egyiket tanítani, a másik meg nálunk született azt meg már picike kora óta próbálgattam tanítgatni, csöppnyi sikerrel. Bár ezt nem is vettem túl komolyan mivel inkább csak játszottam velük, mert amúgy nagy szeretet van ezekben a picuri kutyákban.
2015. máj. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

"Ha kihuzná a gyufát, csakakkor történhet meg ha órák után nemtanulja meg"

Akkor kérlek, felejtsd el ezt a dolgot, vidd el egy kutyasuliba, ahol megmondják, hogy a kutya tanítása két résztvevőn múlik: a kutyán, meg a gazdán. Szóval ha valami nem megy, talán ne akard a kutyára kenni, mert amúgy 99%, hogy te hibázod el.

2015. máj. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Kollegámnak amúgy van két pincsije ideiglenesben, nagyon tuti mindkettő. Az utcán nőttek fel félig, szóval a szocializációjuk kifogástalan, vagányak, mozgékonyak, jutifalatra bármit megcsinálnak, és amúgy meg imádnak ölben lenni, nagyon kedves jószágok. A vagányságot meg úgy tessék érteni, hogy megkergették a szocis dobermannt, de nem hisztiből, hanem mert ők rendet raknak :D Munkavonalas pincsik, ha szabad ilyet mondani :)

Örökbefogadhatóak (a kérdezőnek nem), két ivartalan fiatal kanocska, tesók, és mellesleg marha szépek is ;)

2015. máj. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!