Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadtam egy kis picike...

Befogadtam egy kis picike yorkit. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, a menhelyen volt ez a yorki kan kutyus..szegény még kb 4-5 hónapos,de már sok mindenen mehetett keresztül.Most alszik a helyén a sarokba.De nagyon fél mindentől ha kopognak megy az ágy alá..tegnap hozztam el,mert nagyon megsajnáltam és 1 éve tanulmányzom a yorkikat,mert szerettem volna venni egyet,de igy meg is menthettem egyet.Nem vitte el senki,mert elég lerobbant helyzetben van.Tegnap elvittem a doktorhoz,beoltottuk.Nem megy oda senkihez csak hozzám,de hozzám is félve.Enni mostmár eszik egy keveset,de mihest nagyobb csatanást hall azonnal elbújik.

Sétálni nem viszem még,csak a kertbe visszem ki levegőzni ha csend van.Most még odapiszkit ahol van,de nem tudom,hogy most egy ilyen állpotú kutyát tanitsam,hogy nem szabad oda.Félek,hogy később tőlem is félni fog.Egyenlőre takaritok utána folyamatosan.Játszani már egy picit tudunk ,de csak 1 játékkal és azzal is ovatosan és nem sokáig.Most sokat alszik,dehát még kölyök.Anyukám EGÉSZ nap itt van vele és figyeli,hiv ha van valami vagy valamit észre vesz.(ingyen beszélünk egymásal :).Nagyon szeretm már most a kutyust,és minden tanácsot nagyon szivesen fogadnék.Hogy bánjak vele??

És szeretném majd ivartalitan is.


2010. febr. 25. 21:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
elsősorban tiszteletem mert menhelyről befogadni egy kölyök yorkit szívfacsaró. Nekem is yorkim van, hogy így olvastam amit írtál kicsit bekönnyeztem. Semmiképp ne szólj rá, hogy nem szabad erélyesen mert fél még. Hidd el napról-napra jobb lesz a helyzet, jobban megismeritek majd egymást. Semmit ne erőltess, hagyadd hadj fedezze fel a dolgokat. Mindennap próbálj vele több időt játszani, tanítgatni és egy idő után már egy teljesen, félelmektől megszabaduló yorkid lesz ki rengeteg örömöt fog szerezni és hálás lesz, hogy kimentetted szorult helyzetéből.
2010. febr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Büszke vagyok Rád, még így látatlanban is hogy menhelyről hoztál kutyust, hogy így törődsz vele, és hogy ilyen felelősségteljesen gondolkodsz(ivartalanítás). :)

Próbálj türelmes lenni, néha hagyd békén, hagyd hogy ő közeledjen. A saját tempójában engedjen fel, ne erőltess rá semmit. :) Olvasd el ezt a könyvet, ha majd egy kicsit felengedett a kutyus hasznos lehet :) : *****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Sokan kövessék a példádat, én is nehéz sorsú kutyát fogadtam örökbe, mondjuk ő 12 hós amstaff.
2010. febr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rendes tőled, hogy befogadtad. Ha megijed vagy fél valamitől, ne kezdd el nyugtatgatni, mert csak megerősíted abban, hogy ez a helyes reakció. Szobatisztaságra úgy taníthatod, hogy óránként kiviszed és megjutalmazod, ha a kertben végzi a dolgát.
2010. febr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ebben a helyzetben fontos, hogy tenyleg nyugodt kornyezetet biztositsatok neki.

Azon ne aggodj, hogy esetleg fel egy-egy jatektol, az en Yorkim is felt tole egy picit pedig ot nem bantotta senki.

Terrier! Hamar ra fog jonni, hogy rettenthetetlen!

Ha barmi rosszat csial nem javaslom nala a magas hang hasznalatat, inkabb a nyakanal egy kicsit fogd meg a bort int a sajat anyja es mondd neki, hogy nem szabad!

Erezze a hangodom, hogy valami nincsen redben, de termeszetesen ne kiabalj ra.

Lehetoseg szerint ebben a korban inkabb Yorki tapot adjatok neki, mert a sok vitaminozott vacak amit eloallitanak, meretzavart okoz naluk.

Pl. Royal Canin

Nagyon igenylik a szeretetet! Simogasd sokat, beszelj hozza, es a csaladtagok is tegyenek igy.

Erezze a kis draga, hogy fontos nektek!

Ha ajd eljuttok a setaig, javaslom, hogy ne nyakorvet, hanem hamot vegyetek neki, mert valszeg attol is felni fog.

Amugy a ham is picit idegen lesz, demegszokja hamar, viszont nem fel, hogy fullasztja.

A szobatisztasaggal kapcsolatban, tegyel ki neki egy ujsagpairt vagy valamit, pl, ha pisilt tedd egy helyre agy tedd egy picit ra azt amivel feltorolted egy papirra, hogy meg legyen a szag.

Ha piszkit valahova, akkor nem szabad, mutasd meg neki, es vidd oda arra a helyre ahol szabad.

Okosak am, hamar vagni fogja mi a szitu.

Mondjuk az enyem a peluson aludt.

Hamar szobatiszta lett, max vesz eseten a linoleumra a mi WC-nk ele csinal.

Kerdezz nyugodtan 17 eve tartok kutyat, ebbol 3 eve Yorkit, szivesen valaszolok barmire.

Es gratulalok a dontesedhez, kitartast kivanok, es legyen benne rengeteg oromotok!!!

2010. febr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Jah meg annyit, hogy a Yorkik felnottkent is eleg sokat alszanak!
2010. febr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segitséget :)

Mint már mondtam 1 éves terveztem egy yorkit,ezért ezt a fajtát "tanulmányoztam" ez alatt ugye gyűjtöttem rá a pénzt..ezt a pénzt most arra használom,hogy mindent én veszek neki és Yorki Junior tápot kap.

Vettem sok játékor amelyik szimpi neki azzal barátkozzon.

Ő még kölyök most kéne nevelni,de nem lehet ugy,elég nehéz helyzet,de én teljes szivemből bizok benne,hogy egyszer ő is lheti ugy élelét,mint a többi pajtása..nagyon jó lesz márknéztem egy kutyafutatot és kutyaiskolát.De ezzel még várok,elöszőr épüljönfel :)

Most felkellt a drága idebújt mellém,annyira boldog voltam,hogy idejött hozzám..szép szemeivel itt pislog.

Bizok benne,hogy hálás lesz ha felépül és könyebben megy minden..Mindent megteszek hogy felépüljön,gógyszerezni nem fogom,csak utolsó esetben..Ivartalanitani mindenképen fogm ha törik ha szakad.Állitolag fajtatiszta,de ugyebár tk-t nemmutatott fel senki igy hát kitudja,nem fogok szaporitani.Várom még a segitségeket.

2010. febr. 25. 21:31
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Annyira örülök h ilyen fiatalon, ennyire felelősségteljes és érett vagy! Minden tiszteletem a tiéd! :) Sok sikert a kutyushoz! Türelem és kitartás, meglátod meglesz az eredmény! :) Kíváncsian várom/várjuk a fejleményeket és esetleg feltölthetnél róla pár képet h megcsodálhassuk ki is az a kis szerencsés akinek ilyen jó gazdija van. :)
2010. febr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon aranyosak vagytok.

Holnap fogom megfürdetni,vagyis csak vettem ilyen kesztüty azt bevizezem langyos vizzel és ici pici junior sapmont nyomok rá.mert szegénykém szőre elég ápolatlan és büdi a kutyus..kozmetikushoz is viszem majd,dehát most elvinnm bele se gondolok mi történn,de még nagyon szép állapotba hozzható a szőre szerintem :)

1 hete volt a menhelyen,mivel nállunk nem sokan jönnek a menhelyre,de páran megnézzték,hogy halloták,hogy yorki,de volt akinek nem adták oda..volt aki inkább nem válalta.hisz gondoljátok olyan körülmények között méginkább visszahúzodott..egyébként a kutya GYÖNYÖRŰ,de tényleg annyira szép az azigaz yorki :D

Majd teszek föl róla 1-2 képet :P

Majd irom,hogy-hogy haladunk a fejlödésben én bizok benne..köszönöm.

2010. febr. 25. 21:48
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Türelem, nyugalom, a saját tempojában fel fog engedni. ugy látom ott nálatok az egész családod nagyon odavan érte.Anyud is szivén viseli a sorsát. Nyáron meglátod már mennyit fog rosszalkodni:)))
2010. febr. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!