Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elviselhetetlen szagú bélgázok...

Elviselhetetlen szagú bélgázok. Ez ilyenkor normális?

Figyelt kérdés
2. napja BARF-ozunk és ma elkezdett iszonyatosakat fingani a kutyám. :D Alig lehet megmaradni mellette. Ez így normális vagy én rontottam el valamit? A széklete pont jó volt csak a végén nyomott ki valami fehér nyákosat de nem féreg volt. Trutyi csak. (féregtelenítve is van rendszeresen)

2015. máj. 29. 20:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki kisebb arányban zöldséget, és ha esetleg kevertél hozzá gabonát, akkor olyat se adj.

Ami berohad a belekben, az a zöldségekben és gabonában lévő rostanyag általában.


Ha fennáll a pukizás, esetleg nagyon nagy marad a széklet, akkor lehet, hogy a te kutyádnak inkább a PREY való, esetleg heti 1x-i zöldség/gyümölcs hozzáadásával.

2015. máj. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Zöldséget így sem nagyon raktam bele, mert nem szereti szóval azzal még csak szoktatási fázisban vagyok inkább hússal pótlom a zöldség kieső részét is csak negyed répát kap hozzá reszelve meg pár szem borsót és egy kis petrezselymet bár eddig semmilyen zöldséget sem evett szóval lehet ez is "sok" így :D.
2015. máj. 29. 21:44
 13/22 A kérdező kommentje:
Gabonát nem adok, mert az már nem BARF :)
2015. máj. 29. 21:45
 14/22 anonim ***** válasza:
Nálunk a zabpehely gázosít, abból csak erősen limitált mennyiséget kapnak :) De lassan érik a cseresznye a kertben, attól valami brutális, ami kijön belőlük. Szóval ja, a zöldfélékkel vigyázni kell :)
2015. máj. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%
Ne pótold hússal a zöldséget. Akkor már inkább rizs, hogy kapjon szénhidrátot is, meg szerezz be valami jobb multivitamint. De ha fehérjével nyomod tele, az ártalmas is lehet.
2015. máj. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Azért ezt honnan szeded? A PREY-esek kíváncsi lennék, mit szólnának ehhez....
2015. máj. 29. 21:52
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy kevés pépesre főzött rizst főleg az elején adhatsz a hús mellé, megkönnyíti a fehérje felszívódást. Hetente párszor a rizs nem az ördögtől való, csak ha dundi a kutyád:)
2015. máj. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ezt onnan szedem, hogy kipróbáltam (bár nem zöldség helyett, hanem mellé még extra húst, gondoltam sokat mozog, jó lesz az), és a vége több hetes húsmentes diéta lett, miután a sok fehérjétől konkrétan a kutya csontja gyulladt be. Felőlem csináld nyugodtan, csak szóltam, hogy ilyen veszélye is van a dolognak. Az agyonfőzött rizzsel viszont nem ártasz neki, van benne elég energia, könnyű emészteni, és nem okoz semmi problémát az se, ha sokat kap.
2015. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Én egy időben PREY-el etettem, semmi bajuk nem volt. Csak az egyik kutyámnak kellett hozzáadnom valami gabonát, mert máskülönben fogyott. Teljesen egyedi, hogy a két etetés közül melyik válik be, ha szakszerűen csinálod, mindkettő jó, ha meg összevissza, ill. kihagysz fontos vitaminforrásokat pl, akkor meg egyik sem.
2015. máj. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
A borsó is lehet a ludas, mert puffaszt. Se borsót, se k betűs zöldséget (pl karfiol) nem kéne adni. A répa jó :-) céklát szoktak még ajánlani. De facebookon barf elvek az alapoktól csoport, ott több tapasztalttól kaphatsz tanácsot.
2015. máj. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!