Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hónapos kutyám miért ugat...

10 hónapos kutyám miért ugat mostanában olyan sokat?

Figyelt kérdés
Idáig nem volt szokása az ugatás,de kb 2 hete,ha reggel még alszom,vagy este ha lefekszem,egyfolytában ugat engem.olyan mintha jelezni akarná,hogy ne aludjak,inkább vele foglalkozzam:-)Lakásban vagyunk,kellemetlen a szomszédok miatt,és én sem tudok aludni emiatt.Hogy tudnám leszoktatni erről valahogyan?
2010. febr. 27. 13:31
 1/7 anonim válasza:
Azért mert kutya. Ha macska lenne nyávogna.
2010. febr. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja,erre nem is gondoltam:-)
2010. febr. 27. 13:39
 3/7 anonim ***** válasza:
A cél érdekében áldozatot kell hozni. Amit én tennék: kizárnám a kutyát a szobából, aztán had ugasson. Igen, ez kellemetlen, de ha rájön, hogy nem ér célt vele, ráadásul még a szobából is kizárod (büntetés), egy idő után felhagy a viselkedéssel. Ha csak rászólsz, már azzal is eléri a célját, vagyis hogy odafigyeltél rá. Így viszont, ha jól csinálod, akkor néhány nap, max. 1-2 hét és rájön, fölöslegesen próbálkozik a figyelmed felkeltésével.
2010. febr. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És még annyit, lehetséges, hogy most kamaszodik, ezért újra próbálgatja a határait, feszegeti a húrt, megpróbál a rangsorban feljebb jutni és ezért állt elő ez a viselkedés.
2010. febr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:-)
2010. febr. 27. 13:58
 6/7 anonim ***** válasza:
mennyit foglalkozol vele naponta? mert az én kutyáim este már olyan fáradtak, hogy az ő pizsijüket előbb fellövik, mint a mienket:) reggel is én kelek előbb, ők még valamikor egy órával tovább alszanak... de ehhez az kell, hogy jól lefáradjanak napközben...
2010. febr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen,ez nekem is eszembe jutott,hogy napközben sokat alszik,ha dolgozom,és amikor hazaérek ő felébred,és már nem fáradt...Talán ez is baj lehet,hogy nem fárad le...köszi neked is:-)
2010. febr. 27. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!