Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS ez hőguta vagy csak én...

SOS ez hőguta vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

A hétvégén 2x2órát voltunk napon kiképzésen, délelőtt. Nagyon lihegett de folyamatosan ivott, vizeztem a testét. Délután ki volt fáradva, de gondolom az a kiképzés miatt.

Ma délelőtt nem voltam otthon, mikor hazamentem, a napon feküdt. Viszont rohant be a házba, és ott a hűvös kőre feküdt. Azóta csak fekszik, alszik. Máskor sokkal energikusabb. Vizet nem iszik se most a frissből, és én úgy láttam, hogy amit reggel töltöttem hideg vizet, abból sem ivott. Bár vn egy kerti tavunk, abból ihatott..ha lenne egy kis bátorsága akkor simán tudna fürödni, elég nagy tó, 3-4méter mély, és kb. 10méter hosszú..

Csak szinplán próbálja átvészelni a meleget, vagy aggódjak?

Ma nem, de tegnap lihegett nagyon, a nyelve visszahajlott..ugye ezek a tünetei a hőgutának. Azóta eltelt 24óra..

Reggel egyébként a sétánál normális volt, de csak egy gyors rövid sétára mentünk, mert imád sétálni.


2015. jún. 8. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van megfelelő lázmérőd, mérd meg, nem lázas-e. Amúgy szerintem csak melege van. Ha gondolod, megnedvesített rongyot terítsd a hasára, hadd hűljön.
2015. jún. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen színű? Hány éves? Milyen hosszú a szőre? Mindig ennyit szoktatok dolgozni? 2x2 óra képzés azért elég sok még egy keményebb munkavonalas kutyának is. Ha nincs hozzá szokva, akkor simán lehet hogy csak hulla. Amúgy szerint melege van, ilyenkor nem fog rohangálni. Ha amúgy normálisan viselkedik akkor no para :)
2015. jún. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

"Ma nem, de tegnap lihegett nagyon, a nyelve visszahajlott..ugye ezek a tünetei a hőgutának."

Ezt honnan szedted? :D A hőgutának elég látványos tünetei vannak, akkor nem gondolkozol, hogy gáz van-e, mert a kutya nyilvánvalóan sürgős kezelést igénylően szarul van, szédeleg, hány, nem tud magáról, satöbbi. Amiket te írsz, azok teljesen átlagos "tünetei" annak, hogy a kutyának melege van. Lihegni szoktak, ha hűteni akarják a testüket, a nyelvüket meg úgy tartják, ahogy kényelmes :)

Meg hőgutával nem marad meg neked 24 óráig, hogy azon vakarózz, hogy vajon gond van-e, sokkal gyorsabban elviszi a kutyát. Szóval ne aggódj, 40 fok van, persze, hogy szenved a kutya a melegtől, te is szenvedsz, csak te legalább tudsz izzadni, ő meg nem, neki csak a pihegés van, amivel hűtheti a testét.

2015. jún. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
pihegés = lihegés... :)
2015. jún. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kicsit értelmetlenül írtam, szóval szombaton is és vasárnap is 2órát voltunk kiképzésen.

Miután bevittem a hűvösre, 2óra elteltével már élénkebb lett, de persze nem úgy mint szokott. Amúgy átmentem a szomszédomhoz, az ő két kutyája is ki volt dőlve. Az enyém az esti enyhüléskor a zivatarban már futkározott. Ma ismét a hűvösön pihen, legalábbis remélem nem forgatja fel a lakást amíg nem vagyok otthon :D

bocsánat a nagy aggódásomért :)

Ja, amúgy valahol azt olvastam, hogy ezek a tünetei a hőgutának : erős ligegés, visszahajló nyelv, kidülledt szem, fáradtság, eszméletvesztés..és emiatt ijedtem meg.

2015. jún. 9. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!