Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám valószínűleg hőgutát...

Kutyám valószínűleg hőgutát kapott meglehet menteni?

Figyelt kérdés
Mai nap reggel vittük kutya suliba, mert eléggé rosszul viselkedik a többi kutyával. Haza értünk vele nem akart kimászni a szállító dobozából úgy kellett kivenni. El kezdtük hűteni azonnal hívtam az orvost azt mondta 15-20 percig hűtsük lábától felfelé haladva ha ezen időn belül nem lesz jobban akkor azonnal vigyük be a rendelőbe én biztosabbnak láttam azt, hogy a dokit kihívjam és ő vigye be már 1 órája benn van a kicsim de a doki azt mondta, hogy a következő két nap kritikus lesz számára. De ugye azért megtudják menteni és nem lesz komolyabb baja ? Az a baj, hogy délután 4-re kell érte mennem és addig meghülyülök itthon az aggodalomtól. :S Akinek volt hasonlóban része az kérem ha tud nyugtasson meg ha pozitív választ tud adni. Előre is köszönöm

2014. jún. 7. 11:56
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 A kérdező kommentje:
Fene kifelejtettem belőle, hogy nehezen vette a levegőt és csak feküdt alig mutatott valami életjelet.
2014. jún. 7. 11:57
 2/66 anonim ***** válasza:
36%
Off. Nagyon megijedtem az én kutyám is csak fekszik állandóan, megyek és megnézem rögtön.
2014. jún. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
100%
Hát én jobban bízom a jól felszerelt kórházakban, mint a rendelőkben! Remélem meggyógyul a kutyád!
2014. jún. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 A kérdező kommentje:

Hát én is nagyon remélem sajnos a könyéken ez az egy lehetőség van de ahogy láttam ez a rendelő is rendesen fel van szerelve műtő és 3 vizsgáló van. Tény biztos vannak ennél felszereltebbek is de hát örülök, hogy ez van jelenleg.

A másik nagyon kedves hozzászólónak megüzenem, hogy kíváncsi lennék, ha az ő kutyája kerülne hasonló helyzetbe mit csinálna...

2014. jún. 7. 12:04
 5/66 anonim ***** válasza:
100%
Higgadj le,semmi baja nem lesz. Ha megfelelően ellátják tuti nem lesz semmi probléma.
2014. jún. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 A kérdező kommentje:
Most beszéltem a doktornővel és azt mondja, hogy kritikus az állapota de szerencsére hamar bekerült és most épp folyik be neki az infúzió és 2-3 óra felé hívjam fel őket. Remélem igazatok lesz nagyon aggódóm a kis drágámért. Fene egye meg az oktató csajt is, hogy 8 helyett 9 re jött ha 8 ra jött volna akkor nem lenne ilyen gond mert akkor még nem volt olyan dög meleg :( Na lefekszek addig aludni addig sem idegesítem magam :S Mindenkinek köszönöm a biztatást remélem tényleg igazatok lesz
2014. jún. 7. 12:17
 7/66 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer voltam ilyen helyzetben. Ismerősök bezárták a kutyámat egy hűvösnek gondolt sufniba (jószándékkal van kikövezve ugye a pokolba vezető út is...), ami sajnos, a 40 fokban bár árnyékos volt, de felforrósodott. Szerintem az utolsó pillanatban érhettem haza. A kutyám a földön rángatózott. Hívtam az orvost, azt mondta, hideg vízzel zuhanyoztassam és tartsam a fürdőszoba kövén (a leghidegebb hely a lakásban). Iszonyúan féltem én is, de egy idő után bár fáradtan, de tiszta tudattal "jött vissza". Sokat ivott és aludt utána. De megmenekült.

Amúgy az én orvosom nem mondta hogy "lábtól felfelé haladva...", csak azt, hogy zuhany-zuhany-zuhany. Én is kérdeztem, nem lesz ez egy olyan sokk a szervezetének, hogy a végén abba pusztul bele? (Akadékos gazdi vagyok :-)). Mondta, hogy széplelkűsködhetek itt, de ha megfőnek a szervei, akkor bánni fogom hogy nem kapcsoltam nagyobb fokozatra. Szóval minden doki más, nekem ez a drasztikus(-nak tűnő) módszer teljesen bevált, a kutyusom 14 lesz ebben a hónapban. De ha a Te kutyád már a dokinál van, szerintem nem is lehetne reménykeltőbb a helyzet. Gyors gyógyulást és teljes odafigyelést az elkövetkező 2 napban! :-) (És ha hétvégén nem dolgozol, külön szerencse, simán meg tudod oldani.)

2014. jún. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 A kérdező kommentje:
Most hálát adok istennek, hogy nincs munkahelyem és épp keresek szóval a nap 24 órájából 24 et rá tudok figyelni. Én is csak kezdetnek kezdtem lábtól de utána alá raktam egy vizes törölközött meg a polómat lekaptam és azt is bevizeztem azt meg a másik oldalára terítettem és közben folyamatosan mostam a lábait fejét hasát ágyékát meg a polót vizeztem folyamatosan meg probáltam a törölközött is alatta száját nedvesítettem, hogy ne száradjon ki.
2014. jún. 7. 12:22
 9/66 anonim ***** válasza:

Hát nekem egy újfoundlandi kutyusom van. Röpke 70 kg, nagy fekete bunda. Sajnos van, hogy nekünk ilyen melegbe be kell zárni a kennelbe mikor elmegyünk otthonról, de a legelső amit megteszünk az az, hogy nagyon fellocsoljuk neki a kennelt, majdhogynem tocsog a vízben! Amit hozzátennék, hogy nincs neki lebetonozva hanem az egyik része sóderes a fedett része pedig kémény téglából van kirakva. Nah ezt a részt szoktuk nagyon fellocsolni és egy 20 L-es vödörbe rakunk neki friss hideg vizet! Ő ezt a vizet mikor már melege van akkor kilocsolja magára a lábával. Szerencsére eddig semmi probléma nem volt vele.

Mikor itthon vagyunk akkor vagy a lakásban van vagy a pincében.


Vittél magaddal friss vizet neki a kiképzésre???

2014. jún. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
majd megírod, mi lett?
2014. jún. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!