Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. s! A kullancs mikor fertőz?

S. O. s! A kullancs mikor fertőz?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, hogy kullancs ment a kiskutyámba. (Nem kérek osztást, épp pár napja tettem rá újra advantixet). Félek hozzányúlni, úgy gondoltam, holnap reggel kiszedetem orvossal. Mert ha jól emlékszem, akkor fertőz, amikor már kifelé jön belőle. Ez esetben ráér reggel is... De lehet, hogy rosszul tudom... Inkább menjek el venni most egy kiszedő kanalat? Még egyáltalán nem szívta meg magát a dög, délutàn mászhatott bele, 4 körül.
2010. febr. 27. 20:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb szedd ki!
2010. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz, hogy a potrohát ne nyomd meg, mert akkor mindent a kutyába öklendez, ami benne van. Ha beleszakad a feje, az nem baj, pár nap múlva kidobja a szervezet. A fej önmagában nem fertőző, de a kullancs béltartalma igen.
2010. febr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Csipesszel próbáld meg kihúzni,de a kulancs potrohának a tartaémát ne nyomd bele a kutyádba!
2010. febr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem minden kullancs fertőző. Mi tavaly egy kóbor kutyust fogtunk be, erdőben találtuk, elvittük állatkórházba, hogy rendbe hozzák, kb. 80 kullancsot szedtek ki belőle, gondolhatod, hogy azok nem aznap másztak bele, és semmiféle fertőzést nem kapott el (ezt vérvétellel derítették ki). Szóval egyetlen kullancs miatt minimális az esélye, hogy bármi baja legyen a kutyusodnak. Fogd meg egy papírzsebkendővel a kullancsot, és egyetlen csavaró mozdulattal rántsd ki!
2010. febr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan fogd meg egy csipesszel, és vedd ki. A lényeg az hogy a potroha alatt próbáld megfogni valahogy, semmiféleképpen ne azt csípd össze a csipesszel, mert akkor a kiszívott vérrel együtt kerülhet vissza belőle minden a kutyusba... Ne félj tőle, lesz még számtalan kullancsos eset (pláne ha olyan helyen laktok). Inkább szakadjon bele a feje a kutyusba, mint hogy este jól megszívja magát, aztán ráfeküdjön a kutyád, és visszanyomjon mindent a kis dög belé! Igyekezz rábírni a kutyusodat hogy maradjon egy helyben, és határozott mozdulattal de nem kapkodva, egyenesen, nem ferdén kihúzni szemöldökcsipesszel (utána fertőtlenítsd le a csipeszt, a kullancsot égesd el!)
2010. febr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%
Akkor fertőz ha a kutyád kifog egy fertőzőt, akkor pedig mindegy mikor szeded ki belőle.
2010. febr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%

Papírzsepivel is ki lehet szedni, ha jó erősen megtudod fogni és tekerve a tövénél kitéped. A fej tényleg benne is maradhat, de nálam még soha nem maradt benne.


Egyszer a mi kutyán is majdnem ráment ez miatt, igaz volt benne vagy 30db.

2010. febr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
21.22-es vagyok, mi erdő mellett lakunk és sajna a cseppek ellenére is előfordul néha egy-egy. Egyszer mi is összeszedtünk egy fertőzést. A lényeg hogy nyugodtan szedd ki, és utána figyelgesd. A helyét is és a kutyust is. Ha kevesebbet eszik, levertebb mint szokott vagy bármi szokatlant tapasztalsz, akkor pedig rohanás az orvoshoz, és ne felejtsd el megemlíteni hogy kullancsos volt, mert sajna ismerek olyat, aki eme apró tényt elfelejtette közölni az orvossal és amellett hogy a pénztárcája totál megüresedett, a kutyája is majdnem ráment :S
2010. febr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
8 hónapos kutyámban találtunk egy kullancsot, ki akartuk venni magától kipattant ép hogy hozzá értünk, hihetetlen gyorsan elpusztítottam:),, de a lényeg az hogy ha fertőzött a kullancs mindegy, mostantól figyelj jobban a kutyádra, nézzed mennyit eszik mennyit iszik, nézzed hogy esetleg sántít kicsit. Ha valamelyik előjön, vidd el orvoshoz mindenképp, a doki majd csinál ultrahangot, az megmondja egyértelműen hogy betege. Meg fog nagyobbodni a lépe ha beteg. Ja nem azért mondtam hogy figyelj rá jobban mert felelőtlen voltál ne érts félre, a viselkedését figyeld meg amit én mondtam. Nekem a csípéstől számítva egy jó ideig szinte tünetmentes volt, és utána hirtelen lett nagyon beteg, csak akkor nem tudtam ezeket. Ha beteg étvágytalan, nem iszik, lázas lesz, vérszegény, és fáj majd a lába is. Nekünk ezek voltak a tünetek. De komolyan bele is halhat, nem egyszerű ez a kullancs.
2010. febr. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Engem a fertőzés minimális esélye is megrémít, úgyhogy nem nyugtat meg, hogy akár 80-ból 1 se volt fertőző. Attól még az enyém épp ki is foghatott egyet... Szóval értitek :) de szépen megkerestük az ügyeletes gyógyszertárat, ahol vettünk egy 3 db-os csomagot, és a gyógyszertáros fel is világosított. Azt mondta, hogy csak akkor fertőz a kullancs, ha beszakad. Tehát még ha fertőző is van benne, nem csinál bajt, ha kiszedik, vagy magától jön ki. Tehát elvileg nem lehet baja a kutyunak, mert élve, szenvedés nélkül szedtük ki a kullancsot.

Szóval a legrosszabb, ami történhet, az az, ha beleszakad, mert akkor ürít vissza a vérbe, és így távozik belőle a fertőzés is. Ugyhogy komolyabban kell venni a dolgot ennél, igenis nagy baj, ha beszakad. Na nem piszkálódásból írom, sőt, tényleg nagyon köszönöm mindenkinek a választ. Csak próbálom tovabbadni a frissen megszerzett tudást. :) nekünk is gyógyult már ki babéziából az egyik kutyusunk, ez nem is annyira mai katasztrófa, főleg, ha időben észreveszi az ember. De mondjuk egy lyme kórt benyelni... Az már nem játék!

2010. febr. 27. 23:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!