Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. s! A kullancs mikor fertőz?

S. O. s! A kullancs mikor fertőz?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, hogy kullancs ment a kiskutyámba. (Nem kérek osztást, épp pár napja tettem rá újra advantixet). Félek hozzányúlni, úgy gondoltam, holnap reggel kiszedetem orvossal. Mert ha jól emlékszem, akkor fertőz, amikor már kifelé jön belőle. Ez esetben ráér reggel is... De lehet, hogy rosszul tudom... Inkább menjek el venni most egy kiszedő kanalat? Még egyáltalán nem szívta meg magát a dög, délutàn mászhatott bele, 4 körül.
2010. febr. 27. 20:57
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Bocsi, rosszul írtam, mert telóról pötyögök: szóval nem nagy katasztrófa. Így helyes a végén. :)
2010. febr. 27. 23:19
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Üdvözlöm a gyógyszerészt!!

Nem akkor fertőz, amikor beszakad. Amikor rámegy a kutyára ,még mászkál, keresi a helyet, ahol vékonyabb a bőr. Aztán elkezdi a befúródást. Amikor elér egy eret, elkezdi szívni a vért . Ilyenkor pumpál az érbe alvadáscsökkentőt is. Ha fertőzött a kullancs,ekkor megy a fertőző anyag is befelé a nyálával.

Ha megfertőződött a kutya pl Babesiával, a lappangási időt 4-14 napra írták. De lehet ma már rövidebb, vagy hosszabb is a lappangási idő. Ha Lyme kórt hordoz a kullancs, akár egy év múlva jelentkező bármilyen betegségtünet jelezheti. Általában, a legtöbbször izületi problémák jelentkeznek.

A Babesia sem múlik el nyomtalanul, még akkor sem, ha akár másnapra jól reagál a kutya az injekcióra.Sajnos, a vesék megsínylik. Többszörös megbetegedés ,ha időben is lett felismerve, már károsíthatja is a veséket.

Figyeld a kutyádat akár két hétig is. Remélem, szerencsés volt és ártatlan kullancs volt benne.

2010. febr. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Akiteki ***** válasza:

Ezek a gyógyszertárosok annyi marhaságot tudnak összehordani, hogy az már fáj.

Akkor fertőz a kullancs, ha van benne kórokozó és belemegy a kutyába.

Olvastam statisztikát, miszerint a kullancsok 30 %-a fertőzött valamivel.

Leggyakoribb a babézia, kb 5-10 % a lime kórokozó és 1 % alatti az agyhártyagyulladás.

De ezek csak a leggyakoribbak, mert a kutyára veszélyes kullancs által terjesztett betegségeket 30 körülire becsülik. De nálunk nem mindegyik van.

A kullancsot azonnal ki kell szedni (amilyen mélyen meg tudod fogni egy csipesszel és egy határozott húzással meghúzod. Ne csavargasd, mert az csak egy hiedelem, könnyebben beszakad a feje, ha még tekersz is rajta) és égesd el, hogy ne szaporodjon. Én bele szoktam tenni egy papírzsepibe és meggyújtom.

Valószínűleg az advantix hatása, hogy kezdett kimászni, így vetted észre. Havonta kell frisset csepegtetni, mert sajnos egy hónap múlva már nem hatásos. Én is jártam így.

Ha valami baja lett a kutyusnak, észre fogod venni és gyorsan orvoshoz, mert kezelhető. Nem kell megijedni, csak figyeld. Néhány hét is lehet a lappangási idő.

2010. febr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésedre válaszolva, nincs kullancsszezon, egész évben, télen is mozognak. Nekem volt olyan, hogy januárban szedte össze a kutya a kullancsot, egy épp elég volt, hiába szedtük ki gyorsan, megfertőzte a kutyát. Kapott Imizol injekciót, másnapra talpraállt. De volt ismerősöm, aki későn vitte orvoshoz a kutyát, és elpusztult minden infúziózás ellenére, teljesen leálltak a veséi. Szóval nem ér rá! Ki kell szedni azonnal! És nem baj, ha beszakad a feje, ha fertőzött a kullancs, már a nyálával megtette a fertőzést, amikor befúródott a kutya bőrébe!
2010. febr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Húha... ha én minden kullanccsal dokihoz szaladgálnék, már nagyon ráment volna az egész pénztárcám! :) Olyan helyen lakunk, ahol rengeteg mászkál, olykor olykor magamban is találok, nem csak a kutyában, hiába a cseppek (ennek ellenére természetesen kap mert ha emiatt már csak egy kullancs azt mondja nem kell, én boldog vagyok és megérte!). Teljesen igazad van, hogy nem játék, de én direkt állatorvostól kérdeztem hogy mit kell ilyenkor tenni (illetve bioszon is tanították, és háziorvos is ezerszer elmondta), ő tanácsolta, hogy bárhogy is sikerül minél előbb ki kell szedni és figyelni a kutyát/embert hetekig, hogy minden a megszokott módon halad e. Nálunk étvágytalansággal, levertséggel járt, kb két-három héttel a kullancs után. Nem volt kedve játszani, se sétálni menni, ami azért elég feltűnő, a kajájába is csak beleszagolt. Elmentünk állatorvoshoz, és azt mondta a tünetek sok mindenre utalhatnak, de ő ezúttal 99%-ig biztos benne, hogy a kullancs. Szóval lehet felelőtlenségre vall, hogy ennyi alapján hagytuk kezeltetni, de így már abszolút nem bánom. Kapott egy bazi nagy szurit, és mondta hogy rohanjunk haza, mert ez átmossa rendesen, menni fog a hasa, hányni fog... No mi teljesen pozitív dolgokat tapasztaltunk egyszer hányt ugyan, és az első fél órában totál kába volt, de utána mint aki valami drogot kapott "feltámadt" és jobban pörgött mint előtte három hétig :)

Szóval az én ismereteim szerint a kullancs már bekerülésnél fertőz, illetve akkor, ha nyomkodják a potrohát, mert így visszaöklendezi a saját anyagaival együtt a kiszívott vért.

2010. febr. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én vagyok az akit jól lepontoztatok mert azt írtam a kullancs akkor fertőz ha belemegy a kutyába és fertőzött. Valamit nagy butaságot mondtak neked! Az én kutyámba nagyon kevés kullancs volt eddig (tehát nem 80 egyszerre de még külön sem) és mégis majdnem meghalt egytől! És nem vettük észre hogy benne van, nem vettük ki, nem szakad bele mégis megfertőzte. Ja és igen jó lett volna ha tudja az orvos hogy kullancs volt benne, mert így egy hét után jutott eszébe hogy vért kéne venni addig mindenféle mást kitalált. Azt mondta más kutya már meghalt volna rég.
2010. febr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Én is mondtam nekünk is egészbe jött ki a kullancs, és mégis beteg lett, ne hallgass arra a gyógyszerészre.
2010. febr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Na mostmár végképp nem tudom, mi az igazság... :) mindenesetre amit eddig tudtam, megtettem, mostmár csak annyit tudok, hogy figyelem a kutyut, és ha baj van, sietünk az orvoshoz. Majd megkérdezem őt is :) ja, hát igen. Nincs kullancsszezon... Az első patikában jól rá is csodálkoztak: kullancs ilyenkor? És nem is tudtak adni kiszedőt, csak a második helyen. Csipesszel, zsepivel nem is mertem próbálkozni, nehogy beszakadjon. Így meg ment a jószág a kanadállóba, fejjel együtt :) amúgy ezt a kanalat ti is csak egyszer használnátok? Szerintem fertőtlenítés után nyugodtan lehet többször is... Nem?
2010. febr. 28. 13:01
 19/21 A kérdező kommentje:
Ja, és én nem pontoztam le senkit...
2010. febr. 28. 13:03
 20/21 anonim ***** válasza:
Fura, hogy a patikában csodálkoztak ezen, mert sajnos már majdnem egész évben kullancsszezon van. Az én kutyám 2 éve februárban lett beteg kullancstól, azóta télen is használunk bolhanyakörvet.
2010. febr. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!