Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. s! A kullancs mikor fertőz?

S. O. s! A kullancs mikor fertőz?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, hogy kullancs ment a kiskutyámba. (Nem kérek osztást, épp pár napja tettem rá újra advantixet). Félek hozzányúlni, úgy gondoltam, holnap reggel kiszedetem orvossal. Mert ha jól emlékszem, akkor fertőz, amikor már kifelé jön belőle. Ez esetben ráér reggel is... De lehet, hogy rosszul tudom... Inkább menjek el venni most egy kiszedő kanalat? Még egyáltalán nem szívta meg magát a dög, délutàn mászhatott bele, 4 körül.
2010. febr. 27. 20:57
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Tényleg egetrengető baromságot mondott a patikus...ha a kullancs fertőz, akkor nem tudsz mit tenni.

Lehet védekezni ellenük, de a szerek (nyakörvek, spot-onok, sprayk) nem igazán védik meg attól, hogy a kullancs rámásszon.

Viszont ha elkezdi szívni a vérét, akkor ezektől a cuccoktól -elvileg, jó esetben- elpusztul a kullancs. Ha jól tudom, az elején még nem igazán kerülhet méreganyag a kullancsból a kutyába, csak pár óra után kezdi el beleöklendezni.

Na ezt nem szabad megvárni, azonnal ki kell szedni. Csipesszel, óvatosan, A POTROHÁT NEHOGY MEGNYOMD!!! megfogod közvetlenül a kutya bőréhez minél közelebb, és kihúzod. Bekenni tilos, mert amikor a kullancs szívja a vért, akkor a potrohán keresztül lélegzik, és ha bekened nem kap levegőt, és ezért rögtön elkezdi belefecskendezni a cuccot.

Én csavarni sem szoktam, mert szerintem attól is "frászt kap" a kullancs.

Ha a feje beszakad, az a legkevesebb, ki fogja lökni a szervezet.

2010. ápr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!