Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Diszplázia jele lehet, ha a...

Diszplázia jele lehet, ha a kiskutya sokat hasal és úgy fut, hogy a két hátsó lábát együtt mozgatja (mint a nyusziugrás)?

Figyelt kérdés

Még csak most lesz majd 3 hónapos.

Erre abszolút nem készültem fel, és az érdekelne, mennyibe kerül kivizsgáltatni, illetve kezelni?

Még nem vagyok benne biztos, hogy az, de a másik kiskutyának valahogy normálisabb a mozgása. Vagy ezt mikortól lehet egyértelműen látni?


2015. jún. 9. 08:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1 éves kora után röntgenezik! ~4 ezer ft...Ja nem tudod gyógyitani-örökölte ha AZ!!
2015. jún. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Bármikor megröntgeneztetheted.

Jó tápot eszik? A korának és méretének megfelelőt?

Ha nagytestű, akkor kap ízületvédőt?


Mindenképpen érdemes megmutatni egy dokinak.

A sok hasalásnak nem hiszem, hogy köze van hozzá, de a nyuszis járás fura.

2015. jún. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Dog Chow tápról váltottunk át Royal Canin Maxi Junior Active tápra, direkt azért, hogy minél jobbat kaphassanak.

Ízületvédőt eddig nem használt, de utánanézek.

A járása normális, de amikor szalad, valahogy mindig egymás mellett van a két hátsó lába. Reménykedem, hogy azért, mert még csak a 11. hetét tölti, és majd szépen kialakul a normális mozgása, de azért szeretném majd megnézetni.

2015. jún. 9. 08:35
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nagytestűd van. :)

Ha nem bánod, a RC helyett ajánlok másik tápot. A RC nagyon "megnyomja" a kutyát, túl gyorsan nő.


A Josera Kids nagyon jó táp, az én nagytestűm gyönyörű tőle. (Én is kipróbáltam párat, ő is RC-nal kezdett a tenyésztőnél.)


Ízületvédőnek a GF600-at ajánlom.

[link]

Napi 57 ft.

2015. jún. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#2: "Bármikor megröntgeneztetheted." korban?? nem nap?? csak 1 év felett!!!!
2015. jún. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát az én kutyámat fél évesen szűrték DP-re...
2015. jún. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Diszpláziára veszélyeztetett 1 éves kutyám van. A doktornő azt mondta, azt kell figyelni, hogy futás közben nem-e kapja ki a lábait(közben jelezheti hogy fáj neki). Azaz akkor kell aggódni, ha egy-egy ütemet 3 lábon fut le. Megtapogatta a térdeit, azt mondta, hogy kicsit érzi, hogy nem tökéletes, de így még rendben lehet. A testvérénél más a helyzet, őt hamarosan műtik, az elvileg hosszútávú megoldás. Akármikor lehet röntgenezni, de amíg növésben van addig a röntgen eredménye se biztos. Én is javaslom az ízületvédőt, illetve zöldkagyló kivonatot, bár szerintem amit leírtál nem utal diszpláziára.
2015. jún. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, totál hülyeséget írtam, ez a patella. Reggel volt még. Elnézést, nem akartam félrevezetni.
2015. jún. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kölyök növésben van. Egyáltalán nincs még kifejlődve sem az izomzata, sem az izületei, csontozat. 6 hónaposan már lehet értékelhető előröntgent csináltatni.
2015. jún. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak úgy mondom kedves utolsó, hogy Olaszországban bevett szokás h 4-5 hónaposan csinálnak előröntgent - volt olyan ismerősöm akinek a kutyájánál így állapítottak meg DP-t, tudták műteni ennyi idősen és a kutya úgy nőtt fel mintha A-s csípője lenne, egyébként C-D lett volna nagyvalószínűséggel. Az h ez Magyarországon nem bevett, nem jelenti azt h nem létezik.
2015. jún. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!