Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Diszplázia jele lehet, ha a...

Diszplázia jele lehet, ha a kiskutya sokat hasal és úgy fut, hogy a két hátsó lábát együtt mozgatja (mint a nyusziugrás)?

Figyelt kérdés

Még csak most lesz majd 3 hónapos.

Erre abszolút nem készültem fel, és az érdekelne, mennyibe kerül kivizsgáltatni, illetve kezelni?

Még nem vagyok benne biztos, hogy az, de a másik kiskutyának valahogy normálisabb a mozgása. Vagy ezt mikortól lehet egyértelműen látni?


2015. jún. 9. 08:00
1 2
 11/11 Barta Emese válasza:

Kedves Kérdező és mindenki akit érint a kérdés!

A diszplázia alapvetően egy eléggé súlyos növekedési rendellenesség, ami a kutya számára nagy fájdalmakkal és folyamatos mozgásproblémákkal jár együtt.

A röntgent bármikor meg lehet csináltatni, csak kölyök korban nem biztos, hogy kiderül.


Miután kiderült a diszplázia, a súlyosságától függően dönthetsz gyógyszeres, vagy műtéti beavatkozásról. Ha a gyógyszert választod, akkor gyakorlatilag a fájdalmat megszünteted, a folyamat halad tovább. Ha a műtét mellett döntesz, akkor a kutyádat egy drasztikus dolognak teszed ki. Magyarországon 3 féle műtéti beavatkozás ismert:

1: A medence csont 3 részre darabolása.

2: a combcsontfej eltávolítása

3: csípőprotézis beültetése


Mindhárom megoldás drasztikus és komoly fájdalmakkal jár. Továbbá a későbbi rehabilitáció is fájdalmas és hosszú. Emellé még komoly pénzösszegekről is beszélni kell.


Azonban van egy másik megoldás is, amit egyelőre kevesen ismernek. Ez a Golden Bead Implantáció. Amerikában már régóta alkalmazzák ezt a módszert sikeresen. Magyarországon azonban csak egy ember csinálja: dr. Németh V. József (másnéven Patadoki)


Az eljárás lényege az akupunktúrán alapszik.

Bővebben:

[link]

Árban is sokkal jobb, mint a hagyományos módszerek, kisebb a kockázat és nincs rehabilitáció. Nem sértik a csontot, a kutya a saját lábán megy ki a rendelőből.


Saját tapasztalataim alapján ajánlom a Doktor úr módszerét. Az én kutyám is ebben a betegségben szenvedett, de ma már sokkal jobb állapotban van. Végre újra ugrik, szalad, játszik, amit a beavatkozás előtt évekig nem csinált. De nem csak én, hanem számos kutyatulajdonos elmondhatja, milyen változást tapasztalt a kutyáján.

2015. jún. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!