Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki tud manapság 100000 ezreket...

Ki tud manapság 100000 ezreket kiadni egy fajtiszta törzskönyves kutyáért?

Figyelt kérdés
Ennyire megdrágult ? Van olyan aki ezt ki tudja fizetni? Bár én nem most vettem a kutyám hanem lassan 6 éve. De már akkor is problémát okozott a tenyésztőnek a törzskönyv kiadása.Legalábbis sokat kellet rávárni.Garanciával vettem a kutyámat, de most hogy nézegetem hát meg vagyok döbbenve hogy lassan 4szeres árakat kérnek egy egy jobb tenyészetben.

2015. jún. 12. 22:00
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
7%

Az átlagfizetés 250,000 országos szinten, amit Budapest húz fel.


Tehát te 300,000-elis bőven átlag felett keresel, gazdag vagy. Ráadásul olyan aki nem gondoskodik a fogyó népesség ellen tenni (mi az hogy csak két gyerek?!), ráadásul ballibsi nyugatimádó.

Fogadok hogy még bevándorlókat is ellátsz ahelyett hogy kitoloncolnád őket!

2015. jún. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
95%

A minőséget meg kell fizetni, ez mindenre igaz, nem csak a kutyára.

Amúgy valóban, máshol a legolcsóbb kutya is 800-1000 euróba kerül, a magyarok ehhez képest aprópénzt kérnek és mégis vannak fajták amiket még a külföldiek is megirigyelnek tőlünk.


Egyébként igen, spórolni kell. Persze ez hisztivel, hogy "de nekem moströgtönazonnalkell" meg lemondások nélkül nem megy. Én is gyűjtöttem a kutyámra. Ennek fejében nem vettem össze mindenféle felesleges kacatot, nem ettem gyorskaját, hanem több napra főztem olcsó hozzávalókból, nem buliztam minden héten és költöttem el egy rakat pénzt, meg nem vettem meg a 3. farmer shortot akármennyire is akartam, hanem megálltam és jé, 3 hónap alatt meg is lett a pénz :)

2015. jún. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
sose politizálok.Gazdag vagyok? van neked fogalmad napi hány órát dolgozom,és küzdök hogy minél több beteg el legyen látva ? És nem mentem ki külföldre pedig ajánlottak 10szerese fizetést .De mi lesz az itteniekkel ha minden orvos el megy akkor majd Jönnek a bevándorló orvosok? HMm... Vagy nem lesznek orvosok?
2015. jún. 12. 23:02
 14/29 anonim ***** válasza:
67%

Nem akarom szétoffolni a kérdést, de igaza van annak aki azt mondja, hogy külföldön jobban megfizetik az orvosokat. Hogy élsz-e ezzel a lehetőséggel az már nyilván a te döntésed. De azt tudd, hogy azzal, hogy sajnálod az ottaniakat, attól még nem fogsz több pénzt kapni, nem lesz kevesebb hiteled. Orvosok meg mindig is voltak meg lesznek is.


A másik meg, hogy próbáld ki azt, hogy milyen pl egy gyárban lehúzni napi 8-12 órát, 3-4 műszakban, 100-150 ezer forintért (igen, köztük nyelveket beszélő, diplomás emberek is). Ehhez képest neked egy rossz szavad se lehetne, mert nagyon jó fizetést kapsz, + a párod is dolgozik. Sokan klasszisokkal kevesebb pénzből élnek.

2015. jún. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Most nem azért, de aki rendesen el bír látni egy közepes testű kutyát, aminek az eltartása ugye évente minimum 150000 forint (ha egészséges...), az meg tudja fizetni az árát is.
2015. jún. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem egy repülőtéri taxiútra 6-8000 forint vagy ugyanennyiért egy londoni hosszú hétvége sokkal nagyobb érvágás, a kutyádat 15-20 évre is megveszed.

És igen, nem olcsó egy fajtatiszta kutya, de a becsületes tenyésztők költségei is nagyon magasak (főleg egészségügyi téren).

2015. jún. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

A környékünkön, az utcákon állandóan belebotlok, kicsi yorki, bolognese és bichon frise zsebkutyákba. Tegnap láttam egy fekete mopszot. Most az a kedvencem, szerintem cukor, a hülye szemeivel, ahogy néz. Régebben láttam egy fekete hosszú szőrű csivavát, az is jópofa volt, olyan fínom puha szőre volt neki, és tök pici volt az egész. Azt monda a gazdája, hogy nagyon drága volt, de különleges.


Én meg úgy vagyok vele, hogy a keverék kutyáim, amiknek nincs értékük, szerintem ugyanúgy különlegesek. Most mér ne. Érdekes, hogy hogyan keveredik bennük a sokféle kutya. Meg szerintem egészségesebbek, mint a fajtatiszta kutyák, legalábbis a mopszokra azt írják hogy sok betegségük lehet, génhibásak.

2015. jún. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Én nem sajnáltam az ottaniakat,én az ittenieket sajnálom,de ezt hagyjuk . Azon voltam igazából megdöbbenve, hogy még én sem tudom mandinerből kifizetni.De most nem is akarok kutyát venni mert van kutyám.Tudom milyen a gyári munka mert egyetem mellet dolgoztam gyárban nem is keveset! De nem is ez volt a kérdés.Reptéri taxi út hogyan jött most úgy őszintén ide? Nem is repülök sehova.Hát sokkal nem lettem okosabb a kérdésemre nem jött igazából válasz.De talán nem is fontos.
2015. jún. 13. 00:05
 19/29 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó ment a zöld kéz!
2015. jún. 13. 00:14
 20/29 anonim ***** válasza:
89%

Hogy az alap kérdésre válaszoljak, bárki meg tudja venni az ilyen drága kutyát is, aki amúgy el tudná őt tartani és felhagy azzal a hülye szokással, hogy minden most rögtön de azonnal kell. Ha csak a havi tartási költséget teszi félre, már össze is jön a pénz 1-2 év alatt.


Az meg, hogy 6 éve olcsóbb volt... Hat éve minden olcsóbb volt. Akkor jó minőségű kölyök tápot (20 kg) 6-7 ezer körül vettem a kutyámnak, most 13 ezer. Amiből most megvesszük a legszükségesebb élelmiszereket, abból akkoriban jutott nassolni valóra, sörre, 1-2 különlegesebb sajtra, új ruhára és szinte tele volt a bevásárlókocsi. A benzin 300 Ft körül volt.

Akkor 150 ezer volt a kutyám, most 250 ezerért adják őket. Még így is csak a külföldi árak kétharmadán állunk.


Ha már a jövedelmeknél tartunk - bár szerintem nem tartozik szorosan a témához - te marha jól keresel, csak az a fránya hitel ne lenne! Nekünk szerencsére nincs. Mi a feleségemmel mindketten diplomásak vagyunk, összesen 210.000-ből élünk a kisgyerekkel hárman, plusz a két óriástestű kutya. Ha a kutyák költségét levesszük (minimum 30 ezer/hó), máris létminimum alatt vagyunk. Nem panaszkodásból írom, mert látom, hogy még így is sokkal jobb helyzetben vagyunk, mint sokan mások. Nekem előbb volt törzskönyves kutyám, mint hogy saját magamnak autót tudtam volna venni. Harmincöt évesen sikerült a korábban öröklött 25 éves öreg autót lecserélnem egy 16 éves öreg autóra, amit mindössze 350 ezerért vettem. Ennyire futotta. A két kutyám többe került, mint az autóm és többet is ér! De kutya van és lesz is, és ha már ragaszkodom egy bizonyos fajtához, akkor azt is megválogatom, hogy honnan veszem, még ha éveken át kell is rá spórolni.

2015. jún. 13. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!