Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki tud manapság 100000 ezreket...

Ki tud manapság 100000 ezreket kiadni egy fajtiszta törzskönyves kutyáért?

Figyelt kérdés
Ennyire megdrágult ? Van olyan aki ezt ki tudja fizetni? Bár én nem most vettem a kutyám hanem lassan 6 éve. De már akkor is problémát okozott a tenyésztőnek a törzskönyv kiadása.Legalábbis sokat kellet rávárni.Garanciával vettem a kutyámat, de most hogy nézegetem hát meg vagyok döbbenve hogy lassan 4szeres árakat kérnek egy egy jobb tenyészetben.

2015. jún. 12. 22:00
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
85%
Figyu, én már egyetem alatt lényegében diákmunkából ö9sszespóroltam -igaz több év alatt- egy saját lóra, 300k. Jó, otthon laktam, tehát vegyük bele a szülői segítséget, de másik oldalról meg a fizetés is minimálbér volt, azóta is tartom, havi 30 elmegy rá. Tehát ha te 300ból nem tudsz összespórolni egy kutyára 40 év alatt az nem a rendszer hibája, ahoyg említetted hoztál egy rossz döntést, van egy 150 ezres hiteled. Hát úgy nem is lehet... De még mindíg nem a rendszer hibája. És arról se feletkezzünk meg, hoyg miat za ember nagyon akar azt megszerzi, mert áldozatot hoz érte. Lemond a nyaralásról, bulikról, plazmatévéről stb. Nyilván mindent nem lehet megkapni az életben, szóval ez így működik.
2015. jún. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyárban dolgozom, igaz irodában ( de akkor még csak szallagon voltam) de a havi fizetésem 120 000 Ft- Mégis évekig gyűjtöttem annó, hogy megvegyem az első ( saját magam álltal vett) kutyámat. 1000 euro volt és Lengyelországba utaztam ki érte. Azóta foglalkozom ennek a fajtának a tenyésztésével.


Igaz bevallom, hogy nincs még családom, tehát gyerekekre, számlákra nem igazán kell költenem. Anyámékon élősködöm ( 21 vagyok). De ebből a fizetésből a tenyésztése és saját házra nem futná, szóval nem tudok elköltözni és saját magam ura lenni. Hiába hoztam le már a 3. almomat , nem megyek vele semmire, mert 1 év alatt megeszik a kutyák a 2 kiskutya árát...

2015. jún. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Tudod 20-as hogy neked menyire igazad van!! Már most spórolni fogok hogy törzskönyves kutyám lehessen majd. Szerencsére még van rá időm. Meg drágult az élet minden területe!! És még jó hogy vannak lelkiismeretes tenyésztők akik ilyen körülmények között sem adják fel.Büszkék lehetünk rájuk!!


Rossz döntést hoztam Hmm..Albérlet sem olcsóbb és legalább 10év múlva enyém lesz a házam. Ha innen nézzük nem is olyan rossza döntés volt.Árva házi gyerekként küzdöttem fel magam. kívánom hogy nektek is sikerüljön. nap 16-18 óra munkával + ügyelettel lehet ennyit keresni nem 8 órával.Nem hiszem hogy szidtam volna a rendszert,csak megkérdeztem hogy vajon jó ez így,de csak költői kérdés volt.


Én már lemondtam sok mindenről de elsők a gyerekeim azt szeretném hogy nekik mindenük meglegyen hogy tanulhassanak,képezhessék magukat számomra ez már fontosabb.Más a prioritásunk,de ez pont így jó.

2015. jún. 13. 09:54
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondom, hogy rossz döntést hoztál. Havi 300 ezres jövedelemmel nem gondolnám, hogy felelőtlenség egy 60 ezres törlesztőjű hitelt bevállalni. Az szívás, hogy közben felment 150-re, de még így is túlélhető. Ha az a két alternatíva van, hogy fizetek 50-et albérletre, vagy 60-at a saját lakás törlesztőjére, akkor az utóbbi szerintem ésszerű döntés.
2015. jún. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Többen írták és én maximálisan egyetértek vele: aki egy kutyát rendes, normális módon el tud tartani, az egy jó helyről való, törzskönyves kutya árát is össze tudja szedni. Annyi a dolga, hogy minden hónapban félreteszi azt az összeget, amibe a kutya kerülne. Épp csak -ahogyan ezt szintén írták- ebben az országban mindenki mindent adj uram,isten, re rögtön akar. Várni, spórolni egy másodpercig sem.... Én egyébként olyan embernek, az ingyen, vagy olcsón akar kutyát max. plüsst adnék. Még keveréket sem. Mert akármit is állítanak azok a jóemberek, aki már a kezdet kezdetén sem tud, vagy pláne akar a kutyára költeni, az később sem fog, ha mondjuk egy baleset vagy gyomorcsavar miatt azonnal műteni kell a kutyát. És azt azért szögezzük le, hogy ez bármilyen kutyával bármikor megtörténhet, a kezelés ára pedig szinte mindig annyi, mint egy törzskönyves kutyának.....
2015. jún. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Csak az elejébe olvastam bele.


Magyarországon több fajtából nemzetközi szinten is elég jó minőségű kutyákat tenyésztenek. Szóval egyáltalán nem arról van szó, hogy drágán akarnak eladni olyasmit, ami nem üti meg a színvonalat.


A másik pedig, hogy itt nem a kutyák árával van baj, hanem azzal, hogy az elmúlt 15 évben az embereket teljesen rászoktatták arra, hogy hitelből mindent azonnal megszerezhetnek. Semmire sem képesek gyűjteni, de pénzük van, mert a havi 10.000 hitel az okostelefonra + a 10.000 ft előfizetés a telefonos netre és a korlátlan dumcsira simán megy. Azok is ilyen telefonokkal rohangálnak, akik csak telefonálásra és játékra használják, szóval valójában semmi szükségük rá.

A vidék még nem jött fel, de manapság Budapesten igenis sok pénze van az embereknek - minden nap dugig vannak a nagy bevesárló központok, az Ikea valósággal dübörög, és mindenkinek szuper kütyüjei vannak. Ez tök jó, de nekem ne mondja senki, hogy el tud tartani egy kutyát, de nem tudja megvenni 100.000-ért, mert ez a kettő nem lehet egyszerre igaz.

2015. jún. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
mondjuk én gond nélkül ki tudom fizetni ezt az összeget,de ehelyett inkább mentett kutyáim vannak,és ezt az összeget más formában,de rájuk fordítom.Nem olcsó egy Tk es kutya,de szaporítót soha nem támogatnék,ezért vagy kennelből vagy fajtamentéstől lenne fajtatiszta/fajtajellegű kutyám.
2015. jún. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
19%

most nekünk egy jófogásos ingyen elvihető kutyánk van.

német juhász és beagle keverék és nagyon okos és jó pofa kutya. Ezzel csak arra akartam utalni hogy van jó féle kutya ár nélkül is. sőt a fajtatiszta kutyáknak van általában generációs bajuk van

2015. jún. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Lehet keverék kutyát is választani. De egyébként sajnos nem a kutya ára a legdrágább! Hanem a váratlan orvosi költségek. Én olcsón vettem az előző kutyámat, de olyan beteg is volt, hogy a 3 év alatt már kb 500 ezernél jártunk és nem az oltásokról, meg a kajáról beszélek. A vége az lett, hogy el kellett altatni. Ha belegondolok, vehettem volna százezerért olyan helyről, ahol egészséges, szűrt szülők kölykei voltak és akkor lenne egy egészséges kutyám. Vagy nem. Mert mindenképpen lutri az egész kutyatartás! Most tenyésztőtől vettem a másik kutyámat, jóval drágábban, de csak imádkozom, hogy egészséges legyen!
2015. jún. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!