Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarják a kutyák mindig...

Miért akarják a kutyák mindig "megerőszakolni" a lábam?

Figyelt kérdés

Már nagyon elegem van belőle. Ha kutyás családhoz megyek vendégségbe vagy ilyesmi, akkor szinte biztos, hogy megtalálnak. Mások mellett simán elmennek, de rám felugranak meg molesztálnak. A legtöbbször addig semmi gond, amíg a gazdi is ott van, de ha elmegy akkor rendszerint a fent említett dolgok történnek. Hogyan tudnám ezt megelőzni?

Ha ez számít, lány vagyok.


2015. jún. 18. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Azért csinálja ezt mert így mondja, hogy itt ő a falka főnök. Azért téged találnak meg mert lány vagy, és a gazdinak azért nem csinálják ezt, mert ő megbüntetheti, rászólhat (jobban mint te). Így őt már nem meri.

Remélem segítettem.

2015. jún. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Még a kutyák is semmibe veszik a szavam. :D

Hiába szoktam rájuk szólni, olyan mintha meg se hallották volna és úgy kell őket lefejteni a lábámról. Azért köszönöm, hogy válaszoltál!

2015. jún. 18. 11:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez alapvetően neveletlenség, a kutya a vendéget se érezheti a falkában magánál alacsonyabb rendűnek. A gazda dolga lenne megrendszabályozni, de sajnos én is ismerek olyat, aki csak röhög rajta, meg aranyosnak találja. Kis yorki, nagy kárt nem tud tenni, de akkor is pofátlanság, és ugyanúgy tiltani kellene, mint ha egy németjuhász ugrálna a vendégre. Nyugodtan lökd el magadtól a kutyát, és ne érdekeljen, ha a gazda megsértődik rajta. Ez az ő nevelési szégyene, nem a tiéd.
2015. jún. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A dominanciát fejezi ki rajtad! Alapvetően a gazdának kell tiltani ezt a viselkedést, de nyugodtan lökd le óvatosan magadról.
2015. jún. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Ha más kutyája ezt teszi/tenné velem (az enyém nem teszi, szép is lenne..) és a gazdája nem szól rá én szó nélkül lerúgom magamról, persze azért mértékkel. Nem tűrök el ilyen mértékű pofátlanságot senkitől és semmitől.
2015. jún. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Velem is állandóan ez törént.A kutyáknál az abszolút dominancia jelen ha az egyik a másik hátára mászva meghágja azt,így tudatja ő a vezér.

Ajánlom ne hagyd,határozottan viseledj és ne tűrd ilyenkor azt sem hogy akutya a közeledben legyen.

2015. jún. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!