Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elakadtam a klikkerezéssel....

Elakadtam a klikkerezéssel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
9 hetes golden retriever kutyusomat próbálnám tanítani klikkerrel, de már a kondícionálásnál elakadtam, mert a klikk után csak "nagykegyesen" fogadja el a jutalomfalatot és kb fél perc alatt megunja az egészet és továbbáll. Virsli, párizsi, kolbász. Ugyanez. Mit tegyek? 6.8 kg, 210 g brit prémium puppies kutyatápot kap, napi 3ra lebontva. Már próbáltam reggeli előtt klikerezni, de ugyez volt a reakció. Ez azt jelenti, hogy ő nem jutifalattal motiválható kutyus? Vagy ez később változik? Mennyi időt kellene adnom neki, hogy tanítgatni kezdjem?
2015. jún. 19. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Reggel lehet, hogy még álmos. Akkor próbáld, amikor éppen be van pörögve. Már ha van ilyen állapota egyáltalán, goldennél kétséges... :) Ha nincs, akkor először csak a kajára cuppantsd rá, érd el, hogy akarja, cukkold vele, huzigáld el előle, és minden, a kaja megszerzésére irányuló mozdulatra azonnal örülj marhára, add neki oda, és fejezd is be a gyakorlást. Ha csak egyetlen falat erejéig tud koncentrálni, akkor addig gyakorolj vele; pici még, gondolom nem is régóta van nálatok, van éppen elég feldolgozandó inger a környezetében, legyél türelmes :)

Már csak azért se húzd túl, mert ha mindig addig nyúzod, amíg meg nem unja, akkor egyre jobban fogja unni. Míg ha mindig sikerélménnyel, nagy örüléssel hagyod abba, akkor legközelebb lelkesebb lesz, mert erre fog emlékezni, nem arra, hogy hát ez uncsi. A lényeg, hogy legyél te is lelkes, meg ő is lelkes, akkor lesz jó :)

2015. jún. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Hát ahogy olvasom minden jóval el van látva kaja terén!


Én inkább játékkal próbálkoznék, és nem kajával. Ha van kedvenc játéka, vagy egy új izgalmas játék felvillanyozná szerintem, pláne, hogy 9 hetes még.


9 hetes golden amúgy is játékosabb, de fajta jellegét figyelembe véve felnőtt korában alapvetően egy nyugis fajta...


Ha a játékkal is így van, akkor próbáld örömteli dicsérettel összehangolni a klikkert, de szerintem enélkül is menne a tanítása, a klikkert igazából szerintem csak azért találták ki, hogy könnyebben bevésődjön a jó cselekedet a nehezebben képezhető kutyáknál, amolyan megerősítő hangjelzés, ez is olyan, mint a pavlovi reflex.

2015. jún. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

Akumi ötletét, csak abban a helyzetben ajánlom, hogyha azt akarod, hogy még az ebédedet is kiszedje a kezedből. Nem biztos, hogy jó irányba menne, ez a fajta érdeklődés felkeltés.


Én a kutyámnál ilyet soha nem tanítottam, csak olyat, hogy akját amit kézből adok oda neki, nagyon óvatosan vegye ki a kezemből, szinte úgy, hogy a kezemhez hozzá sem ér, biztonsági okokból ilyet jó, ha tanítasz neki, véletlen örömteli odakapás elkerülése érdekében.


A goldinál fog menni, mert a fajtája vadász kutya, és a szárnyas és apró vad szállítására tenyésztették ki, mint a labradort, nagyon puha a szájuk, még egy tojást is tud úgy szállítani, hogy nem töri össze.

2015. jún. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"a kaját" szó javítva :D
2015. jún. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kutya el tudja ám különíteni, hogy mikor kínálsz neki kaját, és mikor nem ;) Ne tessék lenézni őket. Láttam én is olyan kutyát, amelyiket elcseszték így, és tényleg kiszedte a kaját a kezedből, és elnézték neki, mert hát erre lett tanítva, de ezt a szituáció egyértelművé tevésével (testbeszéd, tanulós helyzet felállítása) könnyen ki lehet küszöbölni.
2015. jún. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

Nem néztem le a kutyákat! Van bőven tapasztalatom.

Fajta és egyén függő melyik, hogy reagál. Viszont én nem tartom jó ötletnek, mert a kaja ebbe a helyzetbe csupán a parancs betanítását segíti, aztán szép fokozatosan elhagyjuk.


Amúgy meg szerintem még pici a 9 hetes Goldi, nagy testű kutyák később érnek. Lehet tanítani, de még napi 5-10 percnél tovább ne, mert előjön az a helyzet, amikor a gazdi azt hiszi, hogy nagy kegyesen fogadja el csak a kaját, ez szerintem inkább előny, mint hátrány, én nagyon örülnék neki, mert ez azt jelenti, hogy könnyen meg tudod neki majd tanítani, hogy a közelében lévő kaját ne csenje el, ha elérné...


Én még mindig a szóbeli örömteljes dicséretet ajánlanám simogatással együtt....


Még picike, és a pocija még nem kívánja annyira a kaja utáni nasit....


Én a helyedben egyelőre még csak a nevét és a szobatisztaságot tanítanám meg neki illetve egy picivel később fogváltási időszakban a nem szabad parancs szót, hogy kevesebb megrágott cuccod legyen, sőt beszereznék neki egy olyan játékot, ami úgy néz ki, mint egy labda, de üreges, és ki tudja szedni belőle a nasi falatokat, ezzel egész nap elvannak, és fejleszti is a képességeit...


Oltás után a pórázhoz szoktatást és a helyes sétát tanítanám neki.


Aztán szépen fokozatosan egyre többet tanítanék neki mikor már kb. 6 hónapos...

2015. jún. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%
És amiért még előny, hogy nagyon könnyen tudod majd megtanítani neki, hogy ismeretlenektől ne fogadjon el kaját, illetve, hogy csak tőled a gazdijától fogadja el a kaját...
2015. jún. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Még csak 9 hetes. Fél percnél tovább egyébként se klikkerezz vele.


A klikkerezést pedig mindig kaja előtt csináld, akkor már elég éhesnek kell lennie.


Mindig akkor hagyjátok abba a klikkerezést (vagy bármi mást), amikor még nagyon élvezi, így egyre inkább belejön majd. Tehát ha tudod, hogy általában fél perc alatt kidöglik, akkor csináld 15-20 másodpercig, az utolsó klikk pedig járjon nagyobb jutalommal, örüléssel. A jutalomfalat meg legyen icipici, hogy ne telítse el.

2015. jún. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!