Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy kutyaoviba nem...

Igaz, hogy kutyaoviba nem szabad kiskutyát vinni, mert eltanulja a többi kutyától a hülyeséget?

Figyelt kérdés
Én eddig mindig azt hittem, a kutyaovi a legjobb dolog amit tehetsz a szocializáció érdekében. Most ez komoly, hogy inkább árt vele az ember?
2015. jún. 23. 12:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha az "ovi" arról szól, hogy összeengedik a kutyákat, miközben a gazdák remekül elbeszélgetnek egymással, akkor valóban nem sokat ér az egész.

De az ilyent nem is lehet igazán kutyaóvodának nevezni.

2015. jún. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Akkor itt kérdezném, mit takar a kutyaovi egyébként? Mert én eddig csak sulis foglalkozást láttam párom kutyájánál. Ő már kinőtt az ovi-korból mikor hozzánk került, de ha nekem lesz újra kölyök kutyám, szeretném tudni, érdemes-e nekimenni ennek az egésznek.
2015. jún. 23. 13:27
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ovi normál esetben a kutya más kutyákhoz történő szocializációjáról szól, így a foglalkozás legnagyobb része alatt a kölykök szabadon vannak és játszanak, a kiképzők pedig figyelik őket és szabályozzák azt a kölyköt, amelyiket kell. De emellett nagy hangsúlyt kap a kutya gazda iránti figyelme, a korának megfelelő nevelés, tanítás. Egy jó oviban gyakorolják a gazdák a behívást, amiben a kiképzők segítenek, szó esik a nevelésről és elkezdik tanítani a kutyáikat.
2015. jún. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már világos :)
2015. jún. 23. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!