Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámmal van a baj?

A kutyámmal van a baj?

Figyelt kérdés
Szituáció: A kutya a múlt héten elvágta a lábát, össze kellett varrni, és azóta bent van, csak dolgát végezni mehet ki. Eddig is kint-benti kutya volt, de ez az állandó 4 fal közti élet borzasztóan megviseli(nagyon nagy mozgásigénye van), csakhogy ha hagyom őt póráz nélkül kicsit tovább a levegőn, elkezd vágtázni/ugrálni, és már egyszer fel is szakadt a seb, így csúszott a varratszedés ideje. A másik probléma, hogy épp emiatt sokszor nagyon túlpörög benn, és harapdál, szétszed mindent, beleértve a lábán a kötést, amit így naponta kell cserélni. Így hát kitaláltuk, hogy veszünk neki valami enyhe nyugtatót, hogy ha nagyon nagy a gáz, kicsit lehiggadjon. Először adtak a gyógyszertárban Sevenalt, amiről azt mondták, hogy lehet, hogy még 1 egész darabot sem kell kapnia, mert attól bealszik. Erre nem hogy nem aludt be, de még rosszabb lett tőle.Ezt eljátszottuk kétszer. Kértem egy másik fajtát(a híres SOS Animal BonBon), amitől szintén semmi nem történt. Úgyhogy most már fogalmam sincs, hogy a gyógyszerben van a hiba, vagy a kutyámban??
2010. márc. 2. 00:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Mit szólsz a szájkosárhoz? Mégse gyógyszer, és úgy nem tudja lerágni sem a kötését, sem a lakásban a dolgokat. Amikor eteted, leveszed róla.


Az én kutyámnak műtét után bevált gallér helyett, ami nagyon kényelmetlen volt neki.

2010. márc. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem csak szabad akar lenni, és az hogy gyógyszerekkel tömitek az neki eleve rossz..
2010. márc. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ajj Istenem! Megőrjítetek!! Annyira tudtam, hogy ilyeneket fogtok irkálni!

1) A szituációt csak azért írtam le, hogy lássátok a helyzetet és ne kezdjetek el kioktatni!

2) Naná, hogy eszembe jutott a szájkosár, de ha már így is teljesen idegbeteg szegény, akor szerinted mit művelne, ha szájkosarat kapna?!!

3) NEM GYÓGYSZEREZEM AGYON A KUTYÁMAT!!!

Eddig összesen 5 szemet kapott az egy hét alatt, és egyik sem bivalynak való, nyugi!

4) A kérdésre válaszoljatok! Ami arra vonatkozott, hogy miért nem reagált a gyógyszerekre! Köszönöm.

2010. márc. 2. 00:30
 4/17 A kérdező kommentje:
ja és második. Bravo, szép megállapítás. És akkor szerinted mit csináljak? Eresszem szélnek, aztán pedig vigyem megint összefoltozni? Emberrrr!!
2010. márc. 2. 00:31
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem, miért vagy ilyen idegbeteg. Én csak segíteni akartam. Nekem is épp műtétből lábadozik a kutyám.


De ha neked így a jobb, akkor verd a s.egged a földhöz.


első voltam

2010. márc. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%

elég nevetségesek az előző hozzászólok.

nekem ugyan nincs ugyan kutyám, de a helyedben esetleg felkeresnék egy másik állatorvost. hátha tud mondani valami újat, az emberek is így szokták, ha valami bajuk van, több szakembert keresnek fel.

több ötletem sajnos nincs. de remélem hogy valahogy csak kihúzzátok addig, amíg meggyógyul a seb... esetleg nem lehet vastagabb kötést, zoknit húzni rá?

2010. márc. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen lábelvágós bunik. Nekem alapból kétnaponta kellett átkötözni a sebet, meg jódozni, meg minden szir-szarral kenni, meg nagyon nagy volt a vágás. Én azt csináltam, hogy miután bekötöttem neki, tekertem rá egy fáslit, de nem szorosra, csak azért, hogy az is takarja, meg húztam rá egy zoknit is, amit gézzel rákötöttem. Szerencsére egész nap itthon voltam, úgyhogy ha láttam, hogy rágja, akkor ráadtam a gallért. Pár nap alatt rájött, hogy rágás = gallér, úgyhogy nem rágta:)
2010. márc. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
*bunik=bulink :p
2010. márc. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Tudom javasolni a megfelelö méretü nyakkarimát. Ha az drága akkor zoknit húzni a bekötött lábra és mindig mondani neki, hogy ne piszkálja. Én éjszakára betakartam a kutyámat úgy, hogy a lábát a törölközöbe csavartam, a többit rá a kis testére. Ha már elaludt akkor már nem piszkálta. Sajnos ö is mozgékony, állandó futkározás és ugrándozás kell neki még akkor is, ha a lábát elvágja valamivel, mint a tiéd.

Nálunk bevált a kutyakabát ami kicsit szorosabb hónaljban a kelleténél, meg a hám amit ugyancsak szorosabbra vettünk. Igy elvettük a kedvét a szaladgálástól. Ha zoknit húzol rá akkor ne ragasztóval fogasd oda, hanem vegyél olyan gumipólyát ami egymáshoz tapadó, igy nem kell biztositótü. Nekünk ilyen van. Meg segit a Betadine krém amit a gyógyszertárban lehet kapni. Azzal kentük a sebet meg olyan zsiros kenöccsel amiben nincsen gyógyszer, csak paraffin. Igy könnyebben gyógyult, kevesebb irritációval. Soksikert, irjál majd!!

2010. márc. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Oké. Elmúlt az idegbeteg-rohamom, tegnap nagyon súlyos napom volt:) Szóval... a kérdésemre még mindig nem érkezett válasz, de azért köszönömxD Zokni... na igen, az elmúlt hét alatt körülbelül 6 pár zoknit tépett szét a lábán. Amúgy a legnagyobb baj nem is ez, hanem az hogy átáztatja teljesen nyállal, így hiába húzok rá egy egész ruhásszekrényt, annyira összenyálazza, hogy a kötés is átázik.

Amúgy lekopogom, de éjszaka beadtam neki még egy ilyen BonBont, simogattam egy fél óráig, és teljesen lehiggadt, reggel f10-ig aludt, és most is egész higgadt(leszámítva, hogy, épp nemrég lopott le a konyhaasztalról egy fél almatortát és bezabálta:@:D) . Szóval lehet hogy mégis hat(amúgy akit érint, tájékoztatnám, hogy ez nem gyógyszer).

Amúgy nagyon szar lehet neki, mert nagyon nagy a vágás, és biztos fáj, ahogy gyógyul+nem mozoghat eleget, és ettől biztos szenved. Az tuti, hogy ahogy kiszedik a lábából a varratokat, elmegyünk egy 20 km-es sétára:D és azért köszi még egyszer a válaszokat:)

2010. márc. 2. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!